Almanya bu cinayeti konuşuyor! Kendisini ölü göstermek için...

Almanya bu cinayeti konuşuyor! Kendisini ölü göstermek için...

Almanya, 23 yaşındaki bir kadının kendini ölü göstermek için kendisine benzeyen birini öldürdü.

Almanya'da yaşayan 23 yaşındaki Şehriban K., kendisiyle aynı yaşta olan Cezayirli güzellik influencer'ı Hatice O.'yu öldürmekle suçlanıyor

Alman Bild gazetesinin haberine göre Şehriban, kendisine benzettiği Cezayirli influencer'ı sosyal medyada takip edip bir cinayet planı yaptı.

Savcılık, geçen ağustosta Ingolstadt kentinde Hatice O.'yu  öldürmekle suçlanan Şehriban'ın kendisini ölmüş gibi göstermek için cinayeti işlediğini düşünüyor.

Güzellik blogger'ı olan Şehriban, bıçak darbelerinden yüzü tanınmaz hale gelen influencer'ı aracına yerleştirerek kendisinin öldüğünün düşünülmesini amaçlamış.

Alman polisi, cinayet sonrasında park halindeki bir arabada bulunan cesedin Şehriban K.'ya ait olduğunu düşünmüştü ancak şüphe üzerine yapılan otopside öldürülen kişinin Hatice O. olduğu tespit edild.

Kendisine benzeyen başka kadınlara da ulaşmaya çalışmış

Şehriban'ın ailesiyle ilgili yaşadığı tartışma nedeniyle ortadan kaybolmak için öldüğü düşüncesi yaratmaya çalıştığı iddiası var. Şehriban'ın, Hatice dışında fiziksel olarak kendisine benzeyen başka kadınları sosyal medyada takip etmek için sahte bir Instagram hesabı açtığı da tespit edildi.

Bild, Şehriban'ın güzellik ürünleri sattığını söyleyerek influencer'la sosyal medyada temasa geçtiğini, erkek arkadaşıyla kadını ormana kaçırıp defalarca bıçakladığını, ailesinin kadını tanıyamaması için de yüzünü parçaladığını yazdı.

Geçen hafta tutuklanan Şehriban ve erkek arkadaşı suçlu bulunmaları halinde müebbet hapis cezası alabilir.

HABERE YORUM KAT