Almanya 2023 Hac başvuru tarihleri ne zaman ?

Almanya 2023 Hac başvuru tarihleri ne zaman ?

Almanya 2023 Hac başvuru tarihleri ne zaman ? Almanya 2023 Hac fiyatları nedir ? Almanya Hac başvurusu nereden yapılır ? Almanya Hac başvurusu için gerekli belgeler neler ?

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) organizesinde hac ibadetini yapmak üzere 2023 yılında kutsal topraklara gitmek isteyen hacı adayları için ön kayıt işlemleri başladı.

Almanya 2023 Hac başvuruları ne zaman ?

2023 yılı hac ön kayıtları 30 Ocak’ta başladı. 

Almanya 2023 Hac başvuruları nereden yapılır ?

Hac başvuruları için vatandaşlar DITIB'in sitesinden ön kayıt linkine ulaşabilir.

Almanya 2023 Hac başvurusu için gerekli belgeler neler?

  • Alman ve yabancı pasaportlarının en az 6 ay geçerli olması ayrıca yabancı pasaportlarının ise geçerli oturum müsadesi olması gerekmektedir.
  • Arka yüzünde mutlaka adı-soyadı ve kayıt kontrol formunun üzerinde bulunan kayıt numarasının yazılı olduğu 1 adet biyometrik fotoğraf.
  • Almanya’daki doktor tarafından imzalanmış ve kaşelenmiş menenjit (Meningokokken) aşısının yapıldığını ibraz eden sarı renkli aşı karnesinin (Impfbuch) aslı (bu şart Türkiye’de ikamet eden umreci adayları için geçerli değildir). Suud makamları tarafından Menenjit aşısına tanınan geçerlilik süresi 3 yıldır. Üzerinden 3 yıl geçmiş olan aşı karnesi kabul edilmemekte olup, yeniden yapılması gerekmektedir. Grip aşısı ise zorunlu değildir.
  • Suudi Arabistan tarafından kabul edilen Covd-19, ikinci doz aşınızın üzerinden 8 ay geçmiş ise 3. doz aşı olunmalıdır.
  • Son aşı dozunun uçuştan en geç 14 gün önce uygulanmış olması ve QR Cod‘lu aşı defteri veya belge ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Suudi Arabistan umre ibadetini ifası (Tavaf ve Say) vakti namazları Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere edası için Tawakkelna-Etemarna rezervasyon sistemi uygulaması üzerinden randevu alınarak yapılacaktır.

 

HABERE YORUM KAT