Almanların çoğunluğu iltica yasasında değişiklik yapılmasına karşı

Almanların çoğunluğu iltica yasasında değişiklik yapılmasına karşı

CDU'lu siyasetçi Thorsten Frei geçtiğimiz günlerde AB'de bireysel sığınma hakkının kaldırılmasını ve bunun yerine korunmaya muhtaçların kabulü için kotalar getirilmesini önerdi. Almanların üçte ikisi bu plana karşı.

Yapılan bir ankete göre Almanların neredeyse üçte ikisi AB'de bireysel sığınma haklarının korunmasından yana.

AB'ye göçün kontrol edilmesiyle ilgili tartışmada, Federal Meclis'teki Thorsten Frei (CDU), bireysel sığınma hakkının kaldırılmasını ve bunun yerine korunmaya muhtaç kişilerin kabulü için üst sınırlar veya kotalar getirilmesini önerdi. Almanların sadece yüzde 32'si bu öneriyi destekliyor, yüzde 64'ün büyük çoğunluğu siyasi zulme uğrayanların bireysel sığınma başvurularının devam etmesini istiyor.

Sadece AfD'liler bireysel iltica hakkının kaldırılmasından yana

İktidar partilerindeki seçmenlerden Frei'nin planına güçlü bir muhalefet var. Yeşiller'in destekçileri arasında yüzde 88, FDP seçmeninin yüzde 84'ü ve SPD seçmeninin yüzde 76'sı mevcut düzenlemelerin sürdürülmesinden yana. Birlik seçmenleri arasında Frei'nin önerisi için de çoğunluk yok. CDU/CSU destekçilerinin yüzde 56'sı bunu reddediyor. Sadece AFD seçmenleri arasında yüzde 56'lık bir çoğunluk AB'de bireysel sığınma hakkının kaldırılmasını destekliyor .

Federal Meclis'teki Birlik hizbinin parlamento sekreteri Thorsten Frei ( CDU ) Frankfurter Allgemeine Zeitung için yazdığı bir makalede, Avrupa Birliği'nde bireysel sığınma hakkının kaldırılmasını savundu. Bunun yerine, AB çapında, doğrudan yurt dışından alınacak ve üye devletler arasında dağıtılacak, korunmaya muhtaç 300.000 ila 400.000 kişiden oluşan bir birlik olması gerektiğini söyledi ama görünüşe göre, Almanların çoğunluğu bunu desteklemiyor.

HABERE YORUM KAT