Almanları tedirgin eden olay: Bu kadar silah ve mühimmat polis teşkilatında yok!

Almanları tedirgin eden olay: Bu kadar silah ve mühimmat polis teşkilatında yok!

Almanya'nın Marburg bölgesinde polis, aşırı sağcı "Reichsbürger Hareketi" üyesi olduğu iddia edilen şüphelinin evine baskın yaptı. Baskında çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Hessen Polis Merkezi, Marburg bölgesinde şüpheli bir şahsın evine yaptığı baskında; 8 silah ruhsatı ve çeşitli kalibrelerde 2 bin 500 mermiye ek olarak, 3 yarı otomatik tabanca, 2 revolver, 6 tüfek ve 2 havalı tabanca buldu.

Şüpheli şahsın aşırı sağcı "Reichsbürger Hareketi" üyesi olduğu iddia edilirken, bölgede daha önce belediye başkanına giden tehdit mektuplarının da olması, orada yaşayanların endişeye kapılmasına neden oldu.

Şüphelinin "bu kadar silah ve mühimmatla, bir hazırlık içerisinde mi olduğu" sorusu akılları kurcaladı.

"HAKLI ŞÜPHELERE YOL AÇTI"

Hessen Polisi, şüphelinin avcılık sporu yaptığı ve bu nedenle silah bulundurma yetkisine sahip olduğunu açıkladı. Ancak bu açıklama, soruşturmayı sonlandırmak için yeterli olmadı.

Marburg-Biedenkopf bölgesinin asayiş ve trafikten sorumlu daire başkanı Mike-Oliver Klotz, "Federal Anayasa Koruma Teşkilatı'ndan gelen bilgiler ve doğu bölgesindeki bir kasabanın belediye başkanına gönderilen tehdit mektuplarının olay yerinde bulunması, kişinin güvenilirliği konusunda haklı şüphelere yol açtı" dedi.

Waffenbehörde Silah Dairesi, şahsın silah ruhsatlarının iptal edildiğini ve polisin, şüphelinin silah ve mühimmatına el koyduğunu bildirdi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT