Almanlar endişeli: Sosyal medyada en çok bu fotoğraf konuşuluyor

Almanlar endişeli: Sosyal medyada en çok bu fotoğraf konuşuluyor

Almanya'da bir kreşin yanında çekildiği iddia edilen kurt fotoğrafı, sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Almanya'da bir kreşin hemen yanında, etrafa bakan bir kurdun yer aldığı fotoğraf, sosyal medyada gündem oldu. Fotoğraf, sosyal medya platformu X'te, çok konuşulanlar arasına girerken, Alman vatandaşları yaptıkları paylaşımlarla endişelerini dile getirdi.

Fotoğrafın yayılmasının ardından kreş yetkilileri, "kurt danışmanı" Katja Hildebrandt-Mertins ile temasa geçti ve lokasyona bir yaban hayatı kamerası yerleştirdi. Fotoğrafın çekildiği Wriedel'de çekilen başka bir videoda da etrafta koşuşturan bir kurt görüldü. Fotoğraftakiyle aynı hayvan olup olmadığı ise henüz belli değil.

"TEHLİKE ARZ ETMİYOR"

Kurt danışmanına göre, hayvan insanlar için tehlike arz etmiyor. Ancak Wriedel sakinleri, özellikle de kurdun gezindiği yerin kreşe yakınlığı nedeniyle endişeli.

Sosyal medyada paylaşım yapan bir Alman vatandaşı, paylaşımında "Çocuklarımı hemen evde bırakırdım. Eğer kurt açsa ve avlanma içgüdüsü aktifse, bir koyunu kapması ya da anaokulunun 1,50 metre bile yüksek olmayan çitlerinden atlaması umurunda olmaz" ifadelerini kullandı.

Başka bir kullanıcı ise "Yıllardır köpekleri ormanda gezdirmedim. Bir ya da daha fazla kurtla karşılaşma riski çok büyük" yorumunda bulundu.

İLK KEZ GÖRÜLDÜ

Bölgede kurtların yoğun olduğu bazı bölgeler olduğu bilinse de fotoğraftaki görüntü, Lüneburg Heath'de daha önce rastlanan bir durum değil.

ARTI49

HABERE YORUM KAT