Alman tatilcilerin sık tercih ettiği ülkede "boşanmalara sebep olan" kurala düzenleme geldi

Alman tatilcilerin sık tercih ettiği ülkede "boşanmalara sebep olan" kurala düzenleme geldi

İtalya'da hız kameralarına yakalanan sürücülere gönderilen tebligatlarda, "suç fotoğrafı" yer almayacak.

Alman vatandaşlarının tatil için en sık tercih ettiği Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya'da hız kameralarına yeni düzenleme geldi. Düzenleme an itibariyle yabancı trafik suçlularını da kapsayacak. Hal böyle olunca ülkeye tatil yapmak üzere gelen Alman vatandaşlarının da düzenlemeyle gelen kuraldan haberdar olması gerekiyor.

Kameralar tarafından hız sınırı aşımı tespiti halinde para cezası öngören düzenleme, ehliyet iptaline kadar yaptırım gücüne sahip. Ancak artık bir değişiklikle... Yazılı olarak giden bildirimlerde suçun işlendiği ana ait anlık fotoğraflar, "verilerin korunması" amacıyla tebligatlarda yer almayacak.

"BOŞANMALARA SEBEP OLUYORDU"

İtalya yollarında hız yaparken yakalanan yabancı tatilciler, kuraldan muaf tutulmayacak. Trafik suçluları sadece yazılı ceza bildirimi alacak, fotoğraflı kanıtlar yetkililerde kalacak ve sadece otomobil ya da motosiklet sürücüsünün itiraz etmesi halinde kullanılacak.

Suç fotoğraflarının tebligatlara eklenmesinin sona ermesine oldukça ilginç gerekçeler sunuldu. Trafik suçlularının fotoğraflar nedeniyle tatsız durumlara düştükleri, araçlarda bulunmaması gereken kişilerin bu fotoğraflarda çıkması üzerine bazı evliliklerin de bozulduğu ileri sürüldü.

ARTI49

HABERE YORUM KAT