Alman basınından dikkat çeken Erdoğan anketi

Alman basınından dikkat çeken Erdoğan anketi

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock bugün Türkiye'ye geliyor. Alman basını Baerbock'un ziyareti öncesi Türkiye ile ilişkileri ele alırken, bir de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili anket yayınladı.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, resmi temaslarda bulunmak üzere bugün Türkiye’ye gelecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan, Almanya Dışişleri Bakanı Baerbock’un ziyaretine ilişkin yapılan yazılı açıklamada, "Almanya Federal Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock 29 Temmuz 2022 tarihinde ülkemize bir ziyaret gerçekleştirecektir. Yapılacak görüşmelerde ikili ilişkilerimizin ve Türkiye- AB ilişkilerinin yanı sıra, başta Ukrayna’daki gelişmeler olmak üzere bölgesel konuların ele alınması öngörülmektedir" denildi.

Alman basınına göre Baerbock, Ankara'ya gelmeden önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İstanbul'da görüşecek.

Baerbock’un Türkiye ziyareti Alman basınında öne çıkarken Alman der Taggespiegel, Türkiye ile ilgili bir anket yayınladı.

Sözcü'de yer alan habere göre, gazete tarafından yayımlanan ankette “Türkiye, Erdoğan yönetiminde hala güvenilir bir ortak mı?” sorusu yöneltildi. 80 binden fazla kişinin katıldığı ve halen açık olan ankette, katılımcıların yüzde 78’si ‘Erdoğanlı Türkiye’yi güvenilir bulmadıklarını’ söylerken, güvenilir diyenlerin oranı yüzde 16’da kaldı. Katılımcıların yüzde 6’sı ise Türkiye’yi ‘ne güvenilir ne güvenilmez’ bulduğunu yani ortada olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT