Aldi’den alışveriş yapıyorsanız yakında bu markaları bulamayacaksınız

Aldi’den alışveriş yapıyorsanız yakında bu markaları bulamayacaksınız

Aldi birçok markayı raflarından kaldırma kararı aldı. Müşteriler artık birçok markayı raflarda bulamayacak…

Almanya’nın indirim devi Aldi, neredeyse dört yıldır ülke çapındaki tüm şubelerinde kendi markalarının çeşitliliğini artırıyor ve bazı markaları ise raflarından kaldırıyor.

FOCUS online’ın haberine göre müşteriler artık popüler kahve markası "Markus" ürününü marketlerde bulamayacak. Diğer bir kahve markası "Moreno" da artık sadece çözünebilir kahve çekirdekleri ve kahve tozu için kullanılıyor, ancak yakında o da raflardan kaldırılacak.

ALDİ DEĞİŞİKLİK YAPMAYA HAZIRLANIYOR

Aldi Süd, "Amaroy" kahve markasında da değişiklik yapıyor. İndirim mağazası Kasım ayından bu yana mağazalarında sadece "Barissimo" çekirdek kahve satıyor. Değişim kademeli olarak gerçekleştiriliyor. Yavaş yavaş, sadece "Barissimo" burada da ana marka olacak.

"Westcliff" çay markası da Aldi North markası "Westminster" ile değiştirilecek.

Aldi'nin kült markalarından birinde de büyük değişiklikler var. Şaşırtıcı bir şekilde, Aldi Nord yakın zamanda Aldi'nin kendi markası olan "Golden Bridge" tahıllarını satmaya başladı. Aldi bu markayı ilk olarak yabancı şubeleri için piyasaya sürmüştü. Uzun vadede Aldi Süd'de de kült marka “Knusperone”nin yerini bu markanın alması bekleniyor.

Aldi Nord ve Aldi Süd 2020'den beri ürün yelpazelerini uyarlamak için çalışıyor. Her iki şirketin de ana hedefi, müşterilerin Almanya'daki tüm Aldi mağazalarında aynı kendi markalarını bulması. Bir Aldi Nord yöneticisi, o dönemde kendisine sorulduğunda, gelecekte standartlaştırılmış ambalaj ve ortak pazarlama önlemlerinin maliyet avantajı sağlayacağını vurgulamıştı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT