Aldi ürün yelpazesini genişletiyor: 20 yeni ürün geliyor

Aldi ürün yelpazesini genişletiyor: 20 yeni ürün geliyor

Aldi müşterileri kendilerini büyük bir yeniliğe hazırlayabilir. Mağazalar gelecekte daha da geniş bir ürün yelpazesi sunacak.

Süpermarketler ve indirim marketleri ürün yelpazelerini düzenli olarak değiştiriyor. Örneğin Lidl, raflarındaki organik ürünlerin çeşitliliğini azaltıyor. Ancak Aldi Süd'de durum farklı. RUHR24'ün haberine göre şirket 20 yeni ürünü piyasaya sürüyor.

20 YENİ ÜRÜN PLANLANIYOR

Aldi Süd görünüşe bakılırsa organik atağına gerçekten başlıyor. Ürün yelpazesi 2023 yılında zaten genişletildi. Lebensmittelzeitung'un (LZ) haberine göre, müşteriler yıl boyunca mağazalarda 550'den fazla organik ürün bulacak ve bunların 30'u "Nur Nur Natur" özel markasından olacak.

Bunlar arasında peynir ürünleri, sosisler, ekmek, müsli ve yoğurtlar yer alıyor. Aldi Süd'ün kendisinin de açıkladığı gibi, bu yıl organik ürün yelpazesinin genişletilmesine devam edilecek. Satın Alma Direktörü Erik Döbele, "Organik ürünlerin yaygın olarak bulunması gerektiğine inanıyoruz" diyor.
LZ'ye göre, "Nur Nur Natur" markası altında toplam 20 yeni ürün 2024 yazına kadar raflarda yerini alacak. Bu da Aldi Süd'ü hedefine bir adım daha yaklaştırıyor.

DAHA FAZLA ORGANİK ÜRÜN

Aldi Süd, organik stratejisini sürdürmek için 2023 yılının başında Naturland Zeichen GmbH ile bir ortaklık kurdu. İndirim şirketinin bildirdiğine göre, standart organik ürün yelpazesinin yüzde 20'sinden fazlası artık organik birliğin yönergelerine göre sertifikalandırıldı. Naturland mührü test edilmiş kalite anlamına geliyor ve bu nedenle müşteriler için önemli bir gösterge.

2024'ün sonu için hedef, yüzde 20'yi yüzde 25'e dönüştürmek. Dolayısıyla müşteriler markanın genişletilmiş organik ürün yelpazesini dört gözle bekleyebilirler. Rafları hangi ürünlerin dolduracağı henüz belli değil.

ARTI49

HABERE YORUM KAT