AK Partili isimden Merve Dizdar’a sert sözler

AK Partili isimden Merve Dizdar’a sert sözler

AK Parti MKYK üyesi ve Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, Cannes Film Festivali’nde "En İyi Kadın Oyuncu ödülü" alan Merve Dizdar’ın konuşmasından rahatsız oldu.

Oyuncu Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan imzalı "Kuru Otlar Üstüne"deki performansıyla; Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Ödül konuşmasında, "Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak, Nuray'ın ve Nuraylar'ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor." ifadelerini kullanan Dizdar, sosyal medyadan çok sayıda tebrik aldı.

Birçok isim tarafından takdir edilen Merve Dizdar'a AK Parti MKYK üyesi ve Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı'dan sert çıkış geldi. Ödül konuşmasından rahatsız olan Ayvalı, Dizdar için şu ifadeleri yazdı:

"Batı’nın Ezik Kölelerinden biri daha. Aldığı ödülü oyunculuğuna değil, iki büklüm sunduğu sadakatine ve ülkesini onların diliyle aşağılamasına borçlu…Eline tutuşturulan kağıdı titreyerek okuyacak kadar ezik, kendi ülkesini kölesi olduğu zihniyete peşkeş çekecek kadar kompleksli… Fransa’da saraylarda ağırlanan PKK’lılardan farkı sektöründen ibaret. Merve Dizdar budur."

HABERE YORUM KAT
1 Yorum