• BIST 102.494
 • Altın 226,888
 • Dolar 5,3255
 • Euro 6,0377
 • Berlin 9 °C
 • Frankfurt 8 °C
 • Paris 9 °C
 • Ankara 1 °C
 • İstanbul 6 °C
 • İzmir 9 °C
 • Stockholm -6 °C

AK Parti Kilis İl Kongresi

AK Parti Kilis İl Kongresi
KİLİS (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Ne oldu da 16 Aralık'a kadar başarılı olan, iyi olan Recep Tayyip Erdoğan 17 Aralık'ta...

KİLİS (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Ne oldu da 16 Aralık'a kadar başarılı olan, iyi olan Recep Tayyip Erdoğan 17 Aralık'ta birdenbire kötü oldu. Bazı arkadaşların başına tuğla mı düştü" dedi.

Yıldız, AK Parti Kilis İl Başkanlığı'nın bir düğün salonunda düzenlenen olağan kongresinde, kurulduğu dönemde kısa bir ömür biçilen AK Parti hareketinin artarak devam ettiğini söyledi.

Kimsenin, kimsenin kara kaşına kara gözüne oy vermediğini belirten Yıldız, "Çünkü siz değerli kardeşlerimle, teşkilatımızla beraber, Başbakan ve Cumhurbaşkanına kadar bir zincirin halkalarını hep beraberce tamamladık. Doğru işler yaptıkça güçlendik, güçlendikçe daha çok doğru yapma kabiliyeti ve kapasitesine ulaştık" diye konuştu.

Türkiye'nin yalnızca ekonomisi ve siyasetiyle değil, aynı zamanda beyniyle, kalbiyle, vicdanıyla, sağduyusuyla, hatta basireti ve ferasetiyle beraber büyüdüğünü vurgulayan Yıldız, bu durumun muhalefetin dikkatinden kaçtığını ifade etti.

Yıldız, daha üretken olmaları için partililere kitap okumalarını tavsiye etti.

Suriyeli sığınmacılara gösterdikleri misafirperverlikten dolayı Kilis halkına teşekkür eden Yıldız, bu misafirperverliğin güçlü şekilde devam etmesini istedi.

- "Ne oldu da iyi olan Erdoğan, 17 Aralık'ta birdenbire kötü oldu"

Konuşmasında "paralel yapı"ya değinen Yıldız, kendisinin telefonlarının da dinlendiğini söyledi.

"Ne oldu da 16 Aralık’a kadar başarılı olan, iyi olan Recep Tayyip Erdoğan 17 Aralık’ta birdenbire kötü oldu. Bazı arkadaşların başına tuğla mı düştü" diyen Yıldız, şöyle devam etti:

"Bir kısım usul hataları, bir kısım üslup hataları olabilir ama kardeş kardeşi zamanında uyarır. Gerekçe bu ya. Niçin siz bu kadar yazılı, görsel, basın yayın organı varken, 4 yıl, 5 yıl kendinizin hata dediği konuları biriktirdiniz ve bunları bir gerekçe olarak ortaya koydunuz. Bunu kimse yutmaz. 4,5 yıl kesintisiz telefonları dinlenen bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bütün gücünü şeffaflıktan alan, bütün gücünü açık ve son derece zarif davranışta bulunan bir kardeşiniz olarak, niçin telefon dinleme ihtiyacı hissettiniz. Ben sayın Putin ile devlet başkanlarıyla, hükümet başkanlarıyla, meslektaşlarımla, bakanlarla görüşürken niçin bunları merak ettiniz. 'Paralel yapı'ya söylüyorum. Yoksa siz bunları alıp kapı komşunuza mı verdiniz, yoksa daha uzaklara mı verdiniz."

Yıldız, beraber çalıştıkları arkadaşlarının yaşattığı "aldanmışlık duygusu"ndan dolayı üzüntülü olduklarını vurguladı.

Yaşananları hak etmediklerini dile getiren Yıldız, şöyle konuştu:

"Hep beraber yardımda bulunduğumuz, hayırsverliklerle beraber talebeler okuttuğumuz, okullar açtığımız bir ortamdan bu hale mi gelmeliydik. İnsanımızı bu kadar kaybetmeli miydik. Biz bunu hak etmiyoruz. O yüzden değerli kardeşlerim, tabanında bulunan son derece saf ve temiz arkadaşlarımızın bu oynanan oyunları mutlaka görmesi lazım. Eğer siz cumhurbaşkanlığı seçiminde, yerel yönetimlerle alakalı 30 mart seçimlerinde Mardin'de HDP'ye, Elazığ'da MHP'ye, Ankara'da CHP’ye oy toplamışsanız, bunun yalnızca bir seçim olmadığını yalnızca talebelere yardım etmek olmadığını rahatlıkla anlarsınız.

Bize vefadan bahsettiniz. Hiç vefa yok muydu. Bize günahtan bahsettiniz, bunun hiç günahı yok muydu. Bazı yerlerde bazı mahfillerde, bazı görevlerde içki içmeyi serbest bıraktınız. Kaldı ki biz demokratik bir ülkede yaşıyoruz, isteyen içki içiyor isteyen içmiyor. Bununla alakalı yasaklama var mı. Ama siz nasıl olur da dini kisve altında, dini emirler ışığı altında içki içmeye müsaade ettiniz. Böyle bir şey söylediğimizde 'bu nereden çıktı' deniyor. Hiç kusura bakmayın. Bunlar yaşanan olaylar."

- "Bize uzanan ellere hiçbir zaman yumruğumuzu sıkmadık"

"Paralel yapı"nın insanların amellerini ve inanış tarzlarını tartışılır hale getirdiğini belirten Yıldız, doğrularla hesaplaşmak gerektiğini ifade etti.

AK Parti'nin halkın hassasiyetlerini teğet geçmediğini aktaran Yıldız, "Hele hele paralel yapılarla alakalı. Hele hele bize uzanan ellere hiçbir zaman yumruğumuzu sıkmadık. Ama bize bir yumruk sıkılmışsa ona da tavırsız kalmadık" diye konuştu.

Muhalefetin güçlenemediği Türkiye'de insanların AK Parti'ye gönül verdiğini dile getiren Yıldız, şunları kaydetti:

"Yalnızca mafya ilişkileriyle, tehditlerle, şantajlarla bir belediyeyi, Şişli Belediyesi'ni yönetemeyenlerin, ülkenin yönetimine talip olmalarını anlamak gerçekten mümkün değil. Muhalefetten bazı insaflı arkadaşlarımız diyorlar ki, 'biz AK Partili olmayabiliriz, AK Parti'ye oy vermeyebiliriz ama lütfen bu ülkeyi siz idare edin' diyorlar. Bizler bunların canlı şahidiyiz. Yine AK Parti'ye oy vermedikleri halde AK Parti'yi destekleyenlerin oranı bir zamanlar yüzde 73’lere kadar çıkmıştı. İnsanlar vicdanlarında, kalplerinde ve yüreklerinde, bu ülkenin doğru yönetilmesiyle alakalı, doğru idare edilmesiyle alakalı mutlaka AK Parti'ye gönül veriyorlar."

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül de 17 Aralık'ta yolsuzluk kılıfı altında millete darbe vurulmak istendiğini belirterek, milli iradeye darbe vurmak isteyenlere hukukun gereken cezayı vereceğini ifade etti.

Konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Gül, Kılıçdaroğlu'nun darbecilerin yanında yer aldığını iddia ederek, şöyle konuştu:

"Kılıçdaroğlu zaten bütün darbelerde milli iradenin karşısında darbecilerin yanında yer almış. Kılıçdaroğlu, darbe deyince hemen bir başka oluyor, önünü ilikliyor, esas duruşa geçiyor. AK Parti'yi acaba iktidardan götürür mü diye sandığa güvenemediği için sandıktan çıkamadığı için askerle de işbirliği yapar, polisle de işbirliği yapar. Darbe yapacağına inansın zabıtayla bile işbirliği yapacak hale gelmiş bu Kemal Kılıçdaroğlu. Maalesef Türk siyaseti açısından ana muhalefet açısından çok üzücü bir tablo."

Şişli Belediyesi'ndeki "kokuların" tüm Türkiye'yi sardığını vurgulayan Gül, milletin CHP'ye iktidarı değil 4 saat, 4 dakika bile vermeyeceğini kaydetti.

Çözüm sürecinin, Türkiye'deki birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla siyasi iradenin aldığı milli proje olduğuna dikkati çeken Gül, "Millet çözüm sürecini de başarıyla sonuçlandırarak yeni Türkiye'yi kuracaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Konuşmaların ardından İzzet Toprak'ın tek aday olduğu kongrede seçime geçildi.

Kongreye AK Parti Kilis milletvekilleri Ahmet Salih Dal, Fuat Karakuş ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Erkoç da katıldı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05