ABD'de siyah ayı, 71 yaşındaki kadını öldürdü

ABD'de siyah ayı, 71 yaşındaki kadını öldürdü

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir siyah ayının ilk ölümcül saldırısı meydana geldi. Yetkililer yeni saldırılar konusunda uyarıda bulunuyor.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde 71 yaşındaki bir kadın siyah bir ayı tarafından öldürüldü. Bu, ABD eyaletinde bir siyah ayı tarafından gerçekleştirilen ilk ölümcül saldırı oldu.

Özellikle şok edici olan ise 71 yaşındaki kadının vahşi doğada değil, Tahoe Gölü yakınlarındaki Downieville'deki evinde saldırıya uğramış olması. Yetkililer ilk başta, ayı evine girdiğinde Kaliforniyalı kadının çoktan ölmüş olduğundan şüphelenmişlerdi, ancak yeni adli bulgular ayının kadını öldürdüğünü gösteriyor.

AYI VURULDU

Olaydan kısa bir süre sonra ayı, av koruma görevlileri tarafından vuruldu. DNA testleri, vurulan ayının saldırıdan sorumlu olan ayı olduğunu ortaya çıkardı. Hem kış sporları meraklıları hem de yaz tatilcileri arasında popüler olan Tahoe Gölü çevresinde, ayıların evlere girdiği olaylara sıkça rastlanıyor.

Yerel radyo istasyonu “KCRA” ile yapılan bir röportajda, ölen kişinin kızı, annesinin defalarca ayılarla uğraşmak zorunda kaldığını belirtti. Özellikle evinin yakınlarında sıkça görüldüğü söylenen bir ayıdan şikayetçiydi. Başka bir ayının evine girmesini de burnuna vurarak engellemek zorunda kaldığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz ay şerif yardımcıları Downiesville'deki bir okulun spor salonuna girmeye çalışan bir ayıyı vurmak zorunda kalmıştı. Şerif Ofisi, tüm sakinleri çöp ve evcil hayvan yiyecekleri de dahil olmak üzere yenilebilir hiçbir şeyi dışarıda bırakmamaya çağırdı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT