5 saniye, Deutsche Bahn yolcusuna 60 Euro cezaya patladı!

5 saniye, Deutsche Bahn yolcusuna 60 Euro cezaya patladı!

Bir yolcu bilet almasına rağmen 60 Euro ceza ödemek zorunda kaldı.

Deutsche Bahn (DB) yolcularını genellikle rahatsız eden  bir veya iki neden oluyordu: trenler genellikle zamanında gelmiyordu veya yolcular koltuklarıyla ilgili sorunlar yaşıyordu. Şimdi ise biletle ilgili bir sorun bir yolcuya pahalıya patladı. Bir DB yolcusu, bileti olduğu halde 60 avro para cezası ödemek zorunda kaldı.

Yolcu, bilet almasına rağmen 60 Euro para cezası ödemek zorunda kaldı

DB tarafından "DB Navigator Uygulaması"nda sunulanlar gibi cep telefonu biletleri bir nimet ancak bir DB yolcusunun 3 Mart 2023'te Reddit'te paylaştığı gibi küçük bir püf noktası var . Çünkü binmeden kısa bir süre önce aplikasyondan bilet aldığında hemen trende kontrol ediliyordu. Kullanıcı,  bindikten kısa bir süre sonra bir görevlinin kendisine yaklaştığı durumu, "Ona cep telefonu biletimi rahatlıkla gösterdim ve hiçbir şey düşünmedim" diye açıkladı.

Ama biletine bakıp bir sonraki yolcuya yürümek yerine görevli bir şeye işaret etti. Sağ üstteki QR kodunun üzerinde yer alan zamanlayıcı, biletin ne zaman geçerli olduğunu gösteriyordu. Onun durumunda, geçerli olmasına daha beş saniye kalmıştı. Yolcuya 60 euro para cezasına mal olan beş saniye. "Yanımdaki insanlar beni savunmak için konuşsalar bile tartışmanın bir anlamı yoktu" diye yazdı. Bilet kontrolü yapan görevli vatandaşı kontrol yapıldığı sırada bilet almakla suçladı.

Deutsche Bahn biletleri: iki dakikalık geri sayım uyarısı

Yolcu, Reddit kullanıcılarını aynı hata konusunda uyarmak istedi çünkü bu "iki dakika kuralı" onun için tamamen yeni bir şeydi. Yorumlardaki diğer kullanıcılar da bu tür olaylardan bahsetti. İki dakikalık sayaç, kontrol personelinin satın alma zamanını takip edebilmesi için önemlidir. Deutsche Bahn'ın SSS bölümünde yazdığı gibi, bu bir "güvenlik ve kontrol özelliğidir" . Şirket, web sitesinde iki dakikalık geri sayımın "geç bilet satın alma olasılığını sınırlamayı amaçladığını" bildirdi

HABERE YORUM KAT

6 Yorum