40 yaşından sonra bu yiyeceklerden uzak durun

40 yaşından sonra bu yiyeceklerden uzak durun

Yaşlandıkça kilo vermek giderek zorlaşır. Hatta bazı yiyecekler kilo almanıza neden olur. İşte bu yüzden 40 yaşından sonra bu yiyecekleri yemeyi bırakmalısınız.

Gençken istediğinizi yiyebilir, zaman zaman arkadaşlarınızla spor salonuna gidebilirdiniz ve yine de kilo vermeniz daha kolaydı. 40 yaşından sonra ise durum farklı, ne yerseniz yiyin kilo alıyorsunuz...

Gerçek şu ki, gençken yedikleri gibi beslenen insanlar 40 yaşından itibaren kilo alma eğilimindedir. Bunun nedeni sadece vücudun geçirdiği bir dizi değişiklik değildir; menopoz, kas kütlesinin azalması ve yağın artması... Belirli bir karbonhidrat türü de kilo almanıza neden olabilir.

Yukarıda sıralanan vücuttaki değişikliklere ek olarak, metabolizma da yaşla birlikte yavaşlar. Bu nedenle yüksek oranda işlenmiş gıdalarda bulunan karbonhidratlardan kaçınılmalıdır.

BUNLARDAN UZAK DURUN

Yüksek oranda işlenmiş gıdalar, çok sayıda işlem aşamasından geçmiş ve çok sayıda bileşen ve katkı maddesi içeren yiyecek ve içeceklerdir. Örneğin tatlılar, müsli barlar, unlu mamuller, alkolsüz içecekler, hazır yemekler veya sosis ürünleri.

Her yaşta sağlıksız olan ancak 40 yaşından sonra artık eskisi kadar hızlı işlenemeyen bu karbonhidrat türü hiçbir sağlıklı besin, mineral, vitamin veya antioksidan sunmaz.

Sonuç olarak, insülin seviyeleri hızla yükselebilir ve diyabet veya kalp hastalığı gibi kronik hastalık riski artar. Buna ek olarak, artan şeker tüketimi yağ birikimini kolaylaştırır ve bu da vücuttaki iltihaplanma seviyelerinde artışa neden olabilir.

ARTI49

HABERE YORUM KAT