23 Haziran biletleri ücretsiz değişiyor

23 Haziran biletleri ücretsiz değişiyor

THY, Pegasus, Atlasglobal ve Onur Air, 23 Haziran tarihine İstanbul bileti olanlara ücretsiz iptal veya değişiklik hakkı tanıdı. Seçim öncesi uçak içi dergisinde AKP Adayı Yıldırım'ın propagandası yapan SunExpress'ten ise henüz bir açıklama yok.

İSTANBUL - Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerinin yenilenmesine karar vermesinin ardından, hava yolu şirketlerinden peşpeşe iptal ve iade kolaylığı sağlanacağına dair açıklamalar geldi.

İlk olarak Pegasus, 6 Mayıs ve öncesi satın alınan İstanbul kalkışlı ve varışlı, uçuş tarihi 23 Haziran 2019'u kapsayan biletlerde, değişiklik ve kesintisiz iade ile iptal hakkı sundu. Pegasus'u, kısa süre içerisinde Onur Air, Atlasglobal ve son olarak THY takip etti.

Seçim öncesi uçak içi dergisinde AKP adayı Binali Yıldırım'ın propagandası yapan 3 şirketten 1'i olan SunExpress ise şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadı.

THY,  23 Haziran tarihinde yenilenecek olan seçim nedeniyle, 6 Mayıs tarihi ve öncesinde satın alınan, 20-26 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek İstanbul kalkışlı ve varışlı biletlerin, 15 Mayıs tarihine kadar masrafsız şekilde değiştirilebileceğini açıkladı.

Atlasglobal Havayolları da seçimlerde oy kullanabilmek için seyahat planını değiştiren yolculara ücretsiz değişim ve iade hakkı tanıdı.

Havayolundan yapılan açıklamada, "Biletlerinde değişiklik yapmak ya da iade etmek isteyen yolcular, Atlasglobal çağrı merkezini arayarak (0850 222 00) veya biletlerini satın aldıkları acentelerden işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Uçuşları 23 Haziran 2019 gününün 7 gün öncesi ve sonrasında olan Atlasglobal yolcuları aşağıdaki kriterler doğrultusunda bilet değişim ve iade hakkından yararlanabilecekler" denildi.

Onur Air ise 23 Haziran 2019 seçim gününü içeren tek yön veya gidiş-dönüş biletlerini 7 Mayıs 2019 tarihinden önce satın alan yolcuların, 1 Haziran'a kadar "0850 210 66 87" numaralı çağrı merkezini arayarak, 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında ücretsiz olarak değişiklik yapabileceklerini veya iade alabileceklerini duyurdu.

 

HABERE YORUM KAT