100 yıllık takvimden 2024 yaz tahmini: Sürprizlerle dolu bir mevsim

100 yıllık takvimden 2024 yaz tahmini: Sürprizlerle dolu bir mevsim

100 yıllık takvim, 2024 yazı için değişken bir hava öngörüyor, Haziran'da güneş ve yağmurun dönüşümlü olacağı belirtilirken, Temmuz ve Ağustos aylarında ise sıcak ve yağışlı günlerin beklendiği ifade ediliyor.

Yazın 30 derece sıcaklık ve güneş mi yoksa yağmur, soğuk ve gök gürültülü fırtına mı? 2024 yılı değişken hava koşullarıyla başladı. Ocak ayındaki kar ve don olayını sert ve yağışlı bir Şubat ayı izledi. Yaz tutkunları şimdi sıcak bir yıl ortası bekliyor. Peki Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında hava gerçekten nasıl olacak? Yüzüncü yıl takvimi 2024 ilkbaharı ve yazı için net bir hava tahmini sunuyor.

YAZ AYLARI İÇİN HAVA DURUMU

"100 yıllık takvim", nesiller boyunca yaptığı tahminlerle insanları etkilemiş bir çalışmadır. İnsanoğlunun gözlem ve deneyimlerine dayanan takvim, haftalar, aylar ve yıllar sonrası için hava durumunu tahmin etmeyi mümkün kılıyor. Meteoroloji uzmanları, bilimsel olarak kanıtlanmadığı için takvimin geçerliliğinden şüphe duyuyor.

Ancak, "Wetter.com "un açıkladığı gibi, meteorologların on günlük bir sürenin ötesine geçen hava tahminleri bile artık doğru olmayabiliyor. Geçmişte hava takvimi, tahminleriyle birçok insanı ikna etmişti.

"100 yıllık takvim" Haziran ayını şöyle duyuruyor: "Güneş, yağmur, güneş, yağmur ve sonlara doğru biraz daha yağmur". Hava takvimi tahminlerine göre yaz ayı güzel bir havayla başlıyor ancak ayın üçüncü gününde şiddetli yağmur bekleniyor. Daha sonra yaklaşık 8 Haziran'a kadar hava dalgalı olacak.

TEMMUZ VE AĞUSTOS AYLARI

100 yıllık takvime göre Temmuz ayının sıcak olmasının yanı sıra soğuk ve yağışlı geçmesi bekleniyor. Ancak Haziran ayının aksine Temmuz ayının çoğunlukla iyi geçmesi bekleniyor. Çiftçi takvimine göre bu, bol sıcaklık ve güneş ışığı anlamına geliyor. Hatta 23-31 Temmuz tarihleri arasında havanın tamamen sıcak olması bekleniyor.

"100 yıllık takvime" göre 1 ila 6 Ağustos ve 18 ila 25 Ağustos tarihleri arasında da güzel hava dönemleri yaşanacak. Ancak tahminlere göre Ağustos ayında aşırı gök gürültülü fırtınalarda da artış görülecek.

Bununla birlikte, yaz hayranları Eylül ve Ekim aylarında altın bir sonbahar ve yüksek sıcaklıklar bekleyebilirler.

ARTI49

HABERE YORUM KAT