Türk ve Alman dostluk maçı

Almanya'nın Antalya Konsolosluğu personeliyle Kemer protokolunun forma giydiği dostluk maçında Kemer takımı, FC Adler adıyla sahaya çıkan konsolosluk personeli takımını 5-3 mağlup etti.

KEMER - Antalya'nın Kemer İlçesi'nde Almanya'nın Antalya Konsolosluğu personeliyle Kemer protokolunun da forma giydiği dostluk maçı oynandı.

Kemer merkezindeki bir halı sahada oynan dostluk maçına Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, Belediye Başkanı Mustafa Gül, İlçe Emniyet Müdürü Tevfik Karayakalı, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Üsteğmen Hasan Özak, Almanya'nın Antalya Konsolos Yardımcısı Jörg Fürstenau, kaymakamlık, belediye ve konsolosluk personelleri katıldı. 30'ar dakikalık iki devrede oynanan dostluk maçında Kemer takımı, FC Adler adıyla sahaya çıkan konsolosluk personeli takımını 5-3 mağlup etti. Bu yıl ikincisi oynanan dostluk maçının ilkini konsolosluk takımı 12- 4 kazanmıştı. Maçtan sonra iki takım da birbirlerine plaket ve kupa verdi. Daha sonra her iki takım oyuncularına da tatlı ikram edildi.

Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, ikincisini gerçekleştirdikleri dostluk maçının gayet güzel geçtiğini belirterek, Kemer olarak bu tür organizasyonları her zaman önemsediklerini söyledi. Kemer'de her yıl Alman misafirleri ağırladıklarını hatırlatan Feslihan, "Amacımız dostluğumuzu pekiştirmek. Dostluğu pekiştirmek adına böyle bir organizasyon yaptık. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Feslihan, maçın hemen başında yaşadığı sakatlık nedeniyle oyun dışına çıktığını sağlık durumunun ise iyi olduğunu kaydetti.

Almanya'nın Antalya Konsolos Yardımcısı Jörg Fürstenau ise ilk maçı kazandıklarını hatırlatırken, ikinci maçta yenilgiyi hazmetmek zorunda olduklarını kaydetti.

 

 

 

 

VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar