Tüp Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Tüp Hırsızı Güvenlik Kamerasına Yakalandı

ADANA'da 27 yaşındaki Kayhan Yılmaz, önünde park ettiği iş yerinde kimsenin olmadığını fark edince 5 mutfak tüpü çaldı.

ADANA'da 27 yaşındaki Kayhan Yılmaz, önünde park ettiği iş yerinde kimsenin olmadığını fark edince 5 mutfak tüpü çaldı. Yılmaz'ın hırsızlık anı kameralara kaydedildi.

Merkez Seyhan İlçesi'nin Gülbahçesi Mahallesi'nde işyeri bulunan Yahya Dalar, öğle ezanı okununca kapısını kilitleyip, kaldırım üzerinde duran tüpleri de içeri almadan namaza gitti. Beyaz bir otomobille gelen Kayhan Yılmaz, bir süre işyerinin önünde durup etrafı izledi aşağıya inip işyerinin kapısını kontrol etti. İçerde kimsenin olmadığını fark eden Yılmaz, 1 tüpü otomobilin bagajına koyup uzaklaştı. Zanlı bu olaydan sadece 3 dakika sonra tekrar gelip 2 tüp alıp gitti. 5 dakika sonra tekrar gelip 2 tüpü daha otomobilinin bagajına koyup kaçtı.

Aynı otomobilin 3 kez gelip gitmesinden şüphelenen vatandaşlar, dükkan sahibi Yahya Dalar'ı arayıp durumu bildirdi. İşyerine gelen Dalar, 5 tüpün çalındığını görünce polise ihbarda bulundu. Bu sırada tekrar işyerine gelen şüpheli kalabalığı görünce hiç durmadan geri gitti.

Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, işyerinin güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Tüpleri çalan şüphelinin hayvan hırsızlığı ve dolandırıcılık suçundan kaydı bulunan Kayhan Yılmaz olduğu belirlendi. Yakalanan şüpheli, tutuklandı.

FOTOĞRAFLI

HABERE YORUM KAT