Trabzonspor, Ünal Karaman İle 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Trabzonspor, Ünal Karaman İle 2 Yıllık Sözleşme İmzaladı

Trabzonspor, teknik direktör Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Trabzonspor, teknik direktör Ünal Karaman ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. İmza töreninin ardından bordo mavili camia, bayramlaşma töreninde buluştu. İmza töreninde konuşan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 4 oyuncunun transferini yüzde 80 oranında bitirdiklerini belirtti. Teknik direktör Ünal Karaman ise beklentilerin farkında olduklarını ve öz kimliğe döneceklerini söyledi.

Trabzonspor, teknik direktör Ünal Karaman ile 2 yıllık yeni sözleşme imzaladı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu da hazır bulundu. Törende konuşan başkan Ahmet Ağaoğlu, "Altyapıya önem veren, oradan yetiştirdiği futbolcuları Trabzonspor ilke ve ülkülerini benimsemiş aynı aidiyet duygusuyla hizmet edecek olan bir kadro kurgusuyla ileriye taşımak için hep birlikte çalışmaya başlamıştık" dedi.

Karaman'a teknik direktörlüğünün üstünde ve ötesinde yük ve sorumluluk yüklendiğinin farkında olduklarını kaydeden ve sıkıntılı süreçleri camia olarak atlatmaya çalıştıklarını dile getiren Ağaoğlu, şunları söyledi: "Hemen hemen asli görevlerimizin dışında da pek çok şeyle uğraşmak zorunda kaldık. Mesela kendi adıma konuşayım, çok önemli bir bölümünde kulübe başkan olarak mı hizmet ettim yoksa tahsildar olarak mı hizmet ettim ikincisi biraz daha doğru. Ancak bu bir süreç; herkesin fedakarlık yapması gerekiyordu. Bu anlamda hocamıza çok teşekkür ediyorum. Tamam, başkanlık da Trabzonspor'da biraz sıkıntılıdır, zordur ama en zor olanı Türkiye'de teknik direktörlüktür, hele Trabzonspor'da bu çok daha zor ve çok daha farklıdır. Allah'a şükür belirli bir noktaya kadar getirdik. Hem teknik heyetimiz hem oyuncularımız çok büyük özveri gösterdiler. Bundan sonrası için biraz daha önümüz temiz, önümüzü biraz daha süpürerek biraz daha umut ve biraz daha farklı bakarak inşallah kafamızdaki düşüncelerimizin hem kulübün idari yapısına hem de sahaya yansıtabilecek bir pozisyonda olabileceğimizi düşünüyorum. Hocamızla biraz uzun sürdü. Yaklaşık olarak 2 aydır sürekli olarak profesyonelle kadro yapılanmasını, altyapının yapılanmasının nasıl şekilleneceği, nasıl daha efektif olarak çalıştıracağımızı çok uzun zaman hatta Ramazan ayında da sabah 6'lara kadar birlikte münazara ettik. Bütün arzumuz camianın gurur duyacağı, beğenerek izleyeceği bir profesyonel kadro oluşturmak ve bunun devamlılığını, sürdürülebilirliğini sağlamak. Allah inşallah mahcup etmez. Hocamız yönetim olarak her şeyiyle güvendiğimiz, inandığımız, sağlam karakterli ve yönetimin işini kolaylaştıran, bizimle birlikte aynı düşünce yapısına sahip olan ve aynı özveriyle hizmet eden bir insan. Trabzonspor'un bu tür şansları da var. Trabzonspor'a gönül vermiş insanların farklı duyguları bir tarafa bırakıp Trabzonspor'un zor dönemlerinde hizmet etmek ve Trabzonspor'un sıkıntılı süreçten çıkması için elinden gelen gayreti sarf eden insanlar var camianın içinde. Zaten bu kadar ağır türbülans, sıkıntılar yaşayan bir kulübün ayakta kalması mümkün olmazdı. Hocamız da kulübün bu neferlerinden birisi. Bizimle beraber tekrar 2 yıllık birlikteliği imzaladığı için hocamıza çok teşekkür ediyorum. Kendisine yönetim adına şu sözü veriyorum, her şeyiyle arkasındayız, yanındayız, sağındayız, solundayız. Ama her şeyden önemlisi birlikte ve yan yanayız. Bu hocamızın arkasındayız lafı, Türk futbol aleminde zaman zaman farklı yorumlanır ama şöyle söyleyeyim; hocamızla birlikte sloganımız yan yanayız. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah yardımcısı olsun, Allah hepimizin yardımcısı olsun"

"ANLAŞMAYA VARDIĞIMIIZ OYUNCULAR VAR"

Ağaoğlu, yeni sezonda transferde 3 milyon Euro'nun üzerinde bir bonservis bedeli ödemelerinin söz konusu olmayacağını da aktararak, "Görüştüğümüz oyuncular var, yüzde 80-90 anlaşma noktasına yaklaştığımız oyuncular var. Görüşmelerimizin devam ettiği oyuncular var. Politikamız ise mevcut yönetimin başlı başına almış olduğu bir karar değil. UEFA'nın FFP anlaşmalarına da sadık kalmamız doğrultusunda bizim bu sene 2-3 maksimum 3 milyon Euro'nun üzerinde bonservis bedeli ödeme şansımız yok, öyle bir şey yaptığımız anda kulübün geleceğine kulüp başkanı olarak ihanet etmiş olurum. Bu açık ve nettir. Kulübün geleceğini karartmış olurun. Sadece borçlanma açısından değil. Takımımızın TFF'nin lisans yönetmeliği ve UEFA'nın yönetmeliğinin dışına çıkarak ihanet etmiş olurum" dedi.

Ağaoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Paranız yoksa niye geldiniz deniyor, başkan dediğin transfer yapar" deniyor. Yapılan transferde kulüp şampiyon olmuş kadar sevinen bir kitle oluşturduk maalesef. Bonservisi olmayan mümkünse veya bonservis bedeli olarak maksimum 6 transfer ya da 7 transfer gençleri de buna dahil ederek harcanacak para 3 ama ben da 2 ile sınırlamak niyetindeyim. Böyle bir transfer politikası izleyeceğiz. İsimler üzerine son derece hassas çalışıyoruz. İzleme ekibimiz, teknik heyet. Hocamız hiçbir zaman için bir günden bugüne tek isim empoze etmişliği yoktur. Biz de mali kriterler ölçüsünde en iyisini yapmaya çalışıyoruz."

SABIR VE DESTEK İSTEDİ

Gelecek yıl için de önemli mesajlar veren Ağaoğlu "Kadroya takviye yapmak ve mücadelemize kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Beklentinin yüksek olduğunu biliyoruz ama gerçeklerden de uzaklaşmamamız lazım. Siz zirve için mücadele ederken, en az 4-5 takım daha zirve için mücadele edebiliyor. Camianın önüne gerçekler konulduğu zaman, iyi niyet ve özveriyle hareket edildiği zaman iyi şeyler oluyor. Gerçeklerle yola çıkmak ve o şekilde devam etmek zorundayız. Sadece temel atıldı. 5 katlı binanın sadece temeli atıldı bu sene. Bu temelin üzerine 5'inci katı koyamayız. Eğer çok mahir ustalarla taşeronlarla çalışırsak belki 2'nci katını tamamlayabiliriz. Onun için sabır ve destek. Başka bir beklentimiz yok. Bu sabır beklentisi içinde Trabzonspor hiçbir zaman zirve yarışından kopmayacak" diye konuştu.

"KADROMUZU MUHAFAZA EDECEĞİZ"

Kadrodan oyuncu göndermek istemediklerine de işaret eden Ağaoğlu, "Kadromuzu muhafaza edeceğiz. Bu sene biz bu kadrodan oyuncu verme düşüncesinde değiliz. Rakamlar konuşulmuş, Lille'den teklif geldi doğrudur. Bana göre de Lille kulübünün verebileceği maksimum paraya yakın bir para teklif edilmiştir. Ama zaten öyle bir paraya bu kalibredeki oyuncuları gönderme şansımız yok. Bu bir, ikincisi oyuncularımıza önümüzdeki sezon içerisinde bu kadroda ihtiyacımız var. Paramız var mı, yok. Ama inancımız var. Hedeflerimiz var. Dolayısıyla o hedefler doğrultusunda taviz vermek düşüncesinde değiliz" dedi.

KARAMAN: BU ŞEHİR HER ŞEYİYLE FARKLI BİR ŞEHİR

Teknik direktör Ünal Karaman ise bir sezon boyunca oyuncularıyla sevinci ve hüznü paylaştıklarını belirterek, "Bu şehir her şeyiyle farklı bir şehir, eğer dokusunu bozma adına ısrarcı olmazsak. Bizim hem profesyonel manadaki yaşayışımızı hem de hayat standartlarımızı kolaylaştırmak için camiaya iyi hizmet verebilme noktasında hep önümüzü açtılar, önümüzü süpürdüler, önümüzde pislik bırakmamaya gayret gösterdiler. Bu anlamda başkanıma, yönetim kurulu arkadaşlarıma ve bütün emekçilerimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"ZORLUKLAR İMKANLARI DOĞURDU"

Karaman, Trabzonspor'a hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu da vurgulayarak, "Hiçbir zaman kaz tüyü yataklarda, mükemmel ortamlarda mükemmel maddi ortamlar sunulmadı bizce. Geçmişte yaşadıklarımız ve bugüne baktığımda sporculuk duruşundan asla taviz vermeyen, her gün öğrenmeye gayret eden bir öğrenci grubum vardı. Öğrenmeye de devam edecekler, tıpkı bizler gibi. Biz de bu oyuncu grubu olduğu sürece içerisinde saha içerisinde de mücadele eden taraftar grubu olduğu müddetçe şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Her oyuncu bizim için çok değerli. Bunun içerisinde bizim gönderdiğimiz oyuncular da dahil bütün çabamız onları kazanma adına olur" dedi.

"TRANSFER POLİTİKASINI BELİRLEYECEĞİZ"

Geçen sezonki teknik kadronun bu sezon da aynı şekilde görevine devam edeceğini ifade eden Karaman, "Ben bir tane oyuncu istemedim. Ben kriter belirlerim. Bir, aile sıcaklığını sağlayacak oyuncu; iki, bölgesel pozisyonda bizim ihtiyacımız olan takım kimyasına destek verebilecek oyuncu. Burada bizim profesyonellerimiz var onlar takip ediyorlar. Başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz, bu konuyla ilgili insanlar var, bunların değerlendirmesiyle beraber biz transfer politikasını oluşturacağız. Onların değerlendirmesiyle transfer politikasını belirleyeceğiz" diyerek konuşmasını tamamladı.

İmza töreninin ardından bordo mavili camia, bayramlaşma töreninde bir araya gelerek bayramlaştı.

FOTOĞRAFLI

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

- İmza töreni

- Açıklamalar

- Genel detaylar

DHA

HABERE YORUM KAT

Son Dakika