Çocukluğu Almanya'da geçen Fahriye Evcen Neo Nazi'lerden kaçmak için halatla düzenek kurmuş

Çocukluğu Almanya'da geçen Fahriye Evcen Neo Nazi'lerden kaçmak için halatla düzenek kurmuş

Yeteneğiyle olduğu kadar güzelliğiyle de adından sıkça söz ettiren Fahriye Evcen, bakın çocukluğunda neler yaşamış? İşte Fahriye Evcen hakkında bilinmeyenler...

Fahriye Evcen'in anne tarafı Çerkez, baba tarafı ise Kavala Göçmeni...Tam bir melez güzeli! Çocukluğu Almanya'da geçen güzel oyuncunun okuduğu bölüm de sosyolojiymiş!

4 Haziran 1986'da Almanya Solingen'de dünyaya gelmiş. Aslında doğduğu ülkede üniversitede sosyoloji bölümü okuyormuş. Ta ki bir tatilde Türkiye'ye gelip Oya Aydoğan'la tanışana kadar!

Oya Aydoğan'ın programına seyirci olarak gitmiş. Aslında hayatının dönüm noktalarından biri de bu! Artık şans mıdır bunun adı, güzelliğinin getirisi midir bilinmez. Ama Allah hepimize Fahriye Evcen şansı versin diyelim!

Eminiz ki seyirci olarak gittiği yerden ünlü olup çıkacağı onun da aklına gelmemiştir. Oya Aydoğan, programdan sonra onu yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırmış. Sonrası da malumunuz, Necla olarak tanıdık onu.

Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra Tarih bölümünden de mezun oldu. Hem kariyeri hem de özel hayatı imrenilecek kadar güzel! Bir filmde başrolü paylaştığı Burak Özçivit ile de yıllardır evli.

Güzel oyuncunun eğitim hayatı da tıpkı oyunculuk kariyeri gibi göz dolduracak cinsten. Ve gündeme gelmek için asla magazinsel olaylardan faydalanmıyor.

Aslında bu detaylar çoğu kişinin bildiklerinden ibaret. Bizi hayrete düşüren nokta ise Fahriye Evcen'in zorlu geçen çocukluğu!

Her şey katıldığı bir programda çocukluğunu anlatmasıyla başladı. Herkesi şoke eden ve bilinmeyen travmalarından bahsetti!

Fahriye Evcen yıllar önce katıldığı bir programda, kendisi ve ailesiyle ilgili belki de ilk defa böylesine samimi açıklamalar yapmış.

Çocukluğunda Almanya'da yaşarken bazı dönemlerde ırkçıların saldırılarından korunmak için çeşitli önlemler aldıklarını, hatta günlerce evlerinde ışık yakamadıklarını söylemiş!

Can güvenlikleri için evlerine hayalet ev süsü vermişler, günlerce evden çıkmamışlar!

Neo-Naziler o dönemde, yani 1993 yılında Türk bir ailenin de evini kundaklamış ve 5 insanımız ölmüştü. O dönemde çok zorluk çektiklerini anlatan oyuncu, bunu büyük bir travma olarak anlatıyor.

Evlerine kullanılmayan ev süsü vermek için haftalarca karanlıkta oturmuşlar. Hatta acil bir durumda evden kaçabilmek için halatlarla düzenekler kurmuşlar, kaçış yollarını planlamışlar!

Görünen o ki babası ve annesi, çocuklarını korumak için her yolu denemiş!

Balkondan bahçeye rahat bir şekilde çıkabilmek ve olası bir durumda kaçabilmek adına kendilerince çeşitli yöntemler geliştirmişler. Küçücük çocuklar için nasıl korkunç olaylar bunlar!

Çok zor günler anlatan, çok güçlü bir kadın Fahriye Evcen. Bunlar, herkesin kolay kolay atlatabileceği travmalar değil.

HABERE YORUM KAT