Münih'te saldırı anı

Almanya'nın Münih kentindeki bir alışveriş merkezinde etrafa ateş açıldı.

MÜNİH - Almanya'nın Münih kentindeki bir alışveriş merkezinde etrafa ateş açıldı. 

Münih'in kuzey bölümünde bulunan Moosach ilçesindeki "Olympia-Einkaufszentrum" adlı alışveriş merkezinde silah seslerinin duyulduğu, bunun üzerine çok sayıda polisin olay yerine sevk edildiği bildirildi.

10 kişiyi öldüren 21 kişiyi de yaralayan saldırganın görünüşe göre intihar ettiği belirtilirken, polislerin saldırgana ateş etmesi nedeniyle de ölmüş olabileceği, kesin sonucun otopside belirleneceği ifade edildi.

Olayda, saldırgan dahil 10 kişinin öldüğünü açıklayan Münih Emniyet Müdürü Hubertus Andrae, 3'ü ağır olmak üzere 16 kişinin yaralandığını ve bunlardan bazılarının çocuk olduğunu dile getirdi.

Andrae, saldırının 3 kişi tarafından gerçekleştirildiği iddiasına ilişkin, "Bazı kişiler olay yerinden araçlarıyla hızla ayrıldı ve bunlardan şüpheli duyuldu ancak olayla hiçbir ilgileri yoktu" diye konuştu.

"Saldırgan çifte vatandaş"

Saldırının neden gerçekleştirildiğine dair şimdilik bir bilgi bulunmadığına değinen Andrae, failin 2 yıldır Münih'te yaşadığını anlattı.

"Failin şimdiye kadar poliste bir kaydı yok." diyen Andrae, bu kişinin hem Alman hem de İran vatandaşlığına sahip olduğu bilgisini verdi. 

VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar