• BIST 98.415
 • Altın 277,449
 • Dolar 5,7824
 • Euro 6,4409
 • Berlin 11 °C
 • Frankfurt 13 °C
 • Paris 13 °C
 • Ankara 18 °C
 • İstanbul 20 °C
 • İzmir 21 °C
 • Stockholm 11 °C

Mhp'li Akçay: Bugün İhtiyacımız Olan Çanakkale Ruhudur

Mhp'li Akçay: Bugün İhtiyacımız Olan Çanakkale Ruhudur
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Çanakkale Zaferi'nin 101'inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında "Türk coğrafyasının 4 yanından dini, kökeni...

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Çanakkale Zaferi'nin 101'inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında "Türk coğrafyasının 4 yanından dini, kökeni ve mezhebi ne olursa olsun on binlerce Türklük sevdalısı Çanakkale'de omuz omuza mücadele etmiş, şahadet şerbetini birlikte içmiştir. Çanakkale ruhunun özü, Türk milletinin birlik ve bütünlük içinde bağımsız yaşamasıdır. Bu öz ve şuur bugün ihtiyacımız olan güç kaynağıdır" dedi.

Manisa milletvekili MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin Yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. MHP'li Akçay, tarihin yeniden yazılmasına vesile olan, Mehmetçiğin "Çanakkale geçilmez" dedirttiği, Türk milletinin vatan ve millet sevgisinin şehadetle sınav olduğu, dünya tarihinin en muhteşem kahramanlık destanını yazdığı Çanakkale Zaferi'nin 101 inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. MHP'li Akçay, şöyle konuştu:

"Çanakkale Zaferi, karanlık, tehditkar ve acı bir dönemde Türk Milletinin bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımıdır. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin birliğini ve dirliğini hedef alanlara karşı emsalsiz bir meydan okumasıdır. Çanakkale Zaferi, yüksek bir fedakârlık ve kahramanlık abidesidir. Çanakkale Zaferi, Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmak için top yekûn göstermiş olduğu bir direnişin ve Türkiye Cumhuriyeti'ne ulaşan uzun ve zorlu bir sürecin ilk adımıdır. Çanakkale Zaferi, Türk milletinin yeniden ayağa kalktığı gündür."

"BUGÜN İHTİYACIMIZ OLAN ÇANAKKALE RUHUDUR"

MHP'li Akçay, Türk coğrafyasının dört yanından din, köken ve mezhebi ne olursa olsun on binlerce Türklük sevdalısının Çanakkale'de omuz omuza mücadele ettiğini, şahadet şerbetini birlikte içtiğini ifade ederken şöyle konuştu:

"Çanakkale ruhunun özü, Türk milletinin birlik ve bütünlük içinde bağımsız yaşamasıdır. Bu öz ve şuur bugün ihtiyacımız olan güç kaynağıdır. Aradan geçen 101 yılın ardından Türk milletinin birlik ve dirliğine yönelik tehditler azalmamış, aksine artmıştır. Emperyalizmin 100 yıllık emelleri yerli işbirlikçilerle yeniden hortlatılmıştır. 100 yıl önce Çanakkale kıyısında görülen düşman bugün şehirlerimizde, meydanlarımızda, sokaklarımızda terör saldırıları olarak yeniden yüzünü göstermektedir. Dün Çanakkale'de kutlu bir mücadeleyle hürriyet ve istiklal mücadelemizin kıvılcımını yakmıştık. Unutulmamalıdır ki, bugün de Türk milleti dün gösterilen fedakâr mücadelenin aynısını vatanımızın birliği ve milletimizin bütünlüğü için bir kez daha tekrarlamaktan kaçınmayacaktır. Bu vesileyle "18 Mart Şehitler Günü'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda, terörle mücadelede Türk vatanının birliği, Türk milletinin dirliği uğruna şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum."

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05