• BIST 101.930
 • Altın 272,592
 • Dolar 5,6655
 • Euro 6,2669
 • Berlin 11 °C
 • Frankfurt 11 °C
 • Paris 15 °C
 • Ankara 16 °C
 • İstanbul 21 °C
 • İzmir 19 °C
 • Stockholm 6 °C

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Karakaya:

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Karakaya:
"Terörle mücadele bir bütündür. Sadece eline silah alanlarla değil onlara yardım edenler, yataklık yapanlar, madden, manen destek verenler, köşesinde kalemiyle destek verenler, içeriden dışarıdan finansman sağlayanlarla da mücadele edilmeli" -"Terörle müc

TBMM (AA) - ALP ÖZDEN - MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Terörle mücadele bir bütündür. Sadece eline silah alanlarla değil onlara yardım edenler, yataklık yapanlar, madden, manen destek verenler, köşesinde kalemiyle destek verenler, içeriden dışarıdan finansman sağlayanlarla da mücadele edilmeli" dedi.

Karakaya, AA'ya muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütlerine destek verdikleri için güvenlik güçlerimizce yakalanan kişilerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkıp gitmesi artık tahammül edebileceğimiz bir durum değil" sözlerinin "kesinlikle doğru, olması gereken açıklamalar olduğunu" ifade etti.

Terörle topyekün mücadele edilmesi gerektiğini; terörle mücadelenin, sadece güvenlik güçlerinin silahla yapacağı mücadeleye indirgenmesi durumunda Türkiye'nin bundan zarar görmeye devam edeceğini belirten Karakaya, "Terörle mücadele bir bütündür. Sadece dağda eline silah alanlarla değil onlara yardım edenler, yataklık yapanlar, madden, manen destek verenler, köşesinde kalemiyle destek verenler, parasıyla destek verenler, içeriden dışarıdan bunun finansmanını sağlayanlarla da mücadele edilmeli. Bu kadar bomba, silah, mühimmat bir terör örgütüne nereden geliyor? Dışarıdan yardım almazlarsa bunlar içeride buralara kadar nasıl gelir? Dolayasıyla teröre son vermek istiyorsak mücadeleyi bir bütün olarak düşünüp gerekenleri yapmamız lazım" diye konuştu.

Karakaya, MHP olarak terörle mücadele konusunda yapılan her doğru adımı, girişimi sonuna kadar desteklediklerini vurguladı. Karakaya, bunu başından beri söylediklerine ve terörle mücadelenin şartlarının belli olduğuna işaret etti.

Karakaya, şöyle dedi:

"Açılım sürecinin, terör örgütünün muhatap alınmasının hiçbir zaman bu ülkeye faydasının olmayacağını, sonradan ciddi sıkıntı olarak geri döneceğini söyledik. Sayın Bahçeli'nin geçmişte bu konudaki mücadelelerini, söylediklerinin birebir çıktığını görmezsek, haksızlık yapmış oluruz. AK Parti'nin geçmişte yaptığı uygulamaların -belki iyi niyetli olabilir ama biz uyardık- yanlışlarının bedelini ödüyoruz. Hükümetin terörle mücadelede bugünkü yaklaşımını onaylıyoruz ama bu geçmişteki yaptıklarının doğru olduğu anlamına gelmez, yarın yapacaklarının doğru olacağının da garantisini vermez."

-"Geçmişte ne söylediysek şimdi de aynısını söylüyoruz"

Terörle mücadele konusunda yasalarda da bazı açıklar olduğunu belirten Karakaya, bu işi uzatmanın anlamının olmadığını, gerekli düzenlemelerin de bir an önce yapılmasını istedi.

Karakaya, 2002'de terörle mücadelenin belli bir noktaya getirildiğini ancak bugün o noktadan çok geriye gidildiğini savundu.

Terör mücadele konusunda "güvenlik güçlerinin yaptığı mücadeleyi doğru buluyoruz, arkasındayız" dedikleri zaman bunun "AK Parti'ye, hükümete koltuk değnekliği" gibi değerlendirildiğini belirten Karakaya, "MHP öteden beri ne söylediyse şimdi de aynı şeyleri söylüyor ama hükümet ve Sayın Cumhurbaşkanı nihayetinde MHP'nin haklılığını kabul edip onların söylediği noktaya gelmişlerdir" ifadesini kullandı.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05