• BIST 102.590
 • Altın 276,203
 • Dolar 5,7165
 • Euro 6,2917
 • Berlin 13 °C
 • Frankfurt 14 °C
 • Paris 18 °C
 • Ankara 13 °C
 • İstanbul 17 °C
 • İzmir 18 °C
 • Stockholm 6 °C

MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz:
- "Seçimin güvenliğine gölge düşürecek uygulamalar son dönemde artmaya başlamıştır"

YOZGAT (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, seçimin güvenliğine gölge düşürecek uygulamaların son dönemde artmaya başladığını iddia etti.

Durmaz, partisinin Yozgat seçim irtibat bürosunda düzenlediği basın toplantısında, vatandaşların 13 yıldır kendisini cezalandıran AK Parti hükumetine, 13 yılın hesabını sormak için sabırsızlıkla 7 Haziran gününü beklediğini söyledi. 

Devlet imkanlarının AK Parti emrine seferber edildiğini ileri süren Durmaz, "Bu bizi ciddi şekilde kaygılandırmaktadır. Seçimin güvenliğine gölge düşürecek uygulamalar son dönemde artmaya başlamıştır" dedi.

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı'nın, tarafsız olmak yerine AKP'nin il başkan yardımcısı gibi davrandığını iddia eden Durmaz, şöyle konuştu:

"Şu anda aday dahi olmayan, eski adaletsizlik bakanı dışında bir sıfatı bulunmayan birisi, valinin eskortluğunda seçim çalışmaları yapıyor. Kamuya ait plakası değiştirilmiş araçlar ve koruma ordusuyla millete adeta göz dağı veriliyor. Yozgat'ın 12 yılını çalan, adalete olan inancını Cumhuriyet tarihinin en düşük seviyelerine düşüren eski adaletsizlik bakanı, zorla muhtarlarla toplantılar yaparak AKP'ye oy toplamaktadır. Eski adaletsizlik bakanının bu kadar korumaya ihtiyaç duyması, yaptığı haksızlıkların, hukuksuzlukların bir tezahürü olsa gerek. Yozgat'tan ve Yozgatlıdan bu kadar korkması manidardır. Bu durumda AKP'nin yeni il başkan yardımcısı sayın Abdulkadir Yazıcı'dan bir ricada bulunmak istiyorum; Antalya Emniyeti NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı için Antalya'ya gelen bakanları atlı polislerle korumaktadır. Bu atlı polislerden Bekir Bey için 5-6'sını tahsis etmelerini Antalya valisinden gecikmeksizin talep etmeleri uygun olacaktır." 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Yozgat mitingi için resmi kurum araçlarının valilik talimatıyla tahsis edileceğini öne süren Durmaz, "Bir türlü Başbakan olamayan Selam Ahmet'in 20 Mayıs günü yapacağı Yozgat mitingi için valilikten kamu kurumlarına gönderilen talimat, devletin nasıl parti devletine dönüştürüldüğünün somut bir örneğidir. Talimatta, 'Sayın Başbakanımız inceleme ve ziyaretlerde bulunacaklardır' denilmekte. Kurumlara ait araçların logoları kaldırılarak sivil plaka takılması tembihlenmekte. Sayın Davutoğlu miting değil de, inceleme ve ziyaretlerde bulunmak için mi Yozgat'a gelmektedir. Ben buradan başta Yozgat Valisi olmak üzere, kamu görevlilerini buradan bir kez daha ikazla uyarıyorum. Sayın Vali, Sayın kamu görevlileri, sizden beklenen, adil, tarafsız ve eşit bir şekilde seçimlerin güvenliğine şaibe düşürmeyecek şekilde çalışmalarınıza devam etmenizdir. Bir partinin yanında durmanız, devlete olan saygınlığı, kurumlara olan saygınlığı yere sermektedir, itibar kaybına yol açmaktadır" ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanvekili Meral Akşener hakkında ortaya atılan iddiaları "çirkin, asla kabul edilemez iftira" olarak nitelendiren Durmaz, iftiradan büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi. Durmaz, "Bir laf vardır; 'bir lafa bakarım laf mı, bir adama bakarım adam mı' diye. Söyleyenler kim, yandaş bir kanalın yalaka yazarları, şeref ve haysiyeti olmayan insanlar, başkalarının da şeref ve haysiyetini, itibarını ayaklar altına alabilmekte bu denli cüretkar olabilmektedirler" diye konuştu.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05