• BIST 94.137
 • Altın 281,480
 • Dolar 5,8801
 • Euro 6,4975
 • Berlin 13 °C
 • Frankfurt 12 °C
 • Paris 12 °C
 • Ankara 10 °C
 • İstanbul 19 °C
 • İzmir 18 °C
 • Stockholm 7 °C

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Çetin:

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Çetin:
"Küresel güçler terör örgütlerinin eylemleri üzerinden Türkiye'yi bölme hesapları yapmaktadır"- "Terör örgütlerinin kitlesel katliamlarıyla korku iklimi oluşturularak Türk milleti sindirilmeye çalışılmakta, Türkiye'yi istikrarsızlaştıracak kaos planı uygu

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Küresel güçler terör örgütlerinin eylemleri üzerinden Türkiye'yi bölme hesapları yapmaktadır" ifadelerini kullandı.

Çetin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin yeni bir ihanet saldırısı ile sarsıldığını belirtti.

Son birkaç ay içerisinde Ankara'da üçüncü defa tekrarlanan menfur saldırının, çok sayıda vatandaşın hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına neden olduğunu vurgulayan Çetin, "Milletimizin huzur ve güvenliğini, insanlarımızın hayatlarını tehdit eden bu alçakça saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara acil şifa temenni ettiklerini kaydeden Çetin, şöyle devam etti:

"Ülkemiz, Cumhuriyet tarihinin en büyük güvenlik sorunu ile karşı karşıyadır. Son yıllarda Ortadoğu'da enerji paylaşım kavgasında kullanılan vekalet savaşları ülkemizde sahnelenmektedir. Küresel güçler terör örgütlerinin eylemleri üzerinden Türkiye'yi bölme hesapları yapmaktadır. Irak ve Suriye'ye yaşatılan cinnet hali ve giydirilen deli gömleğini ülkemize uyarlamak için provalar yapılmaktadır. Terör örgütlerinin kitlesel katliamlarıyla korku iklimi oluşturularak Türk milleti sindirilmeye çalışılmakta, Türkiye'yi istikrarsızlaştıracak kaos planı uygulamaya konulmaktadır. Birçok masum insanımızın, askerimizin ve polisimizin canına kasteden terör olayları, Türk milleti ve devleti için bir beka sorunu haline dönüşmüştür. Güneydoğu'da sürdürülen şehir savaşları, basit asayiş olayları olmanın çok ötesine geçmiş birer isyan provasıdır."

- "Yaşananlar sıradan terör eylemleri değil"

Kobani bahanesiyle bütün yurda yayılan 6-8 Ekim olayları gibi kalkışmalara, şimdi sivil halka yönelik kitlesel katliamlarla yeni bir boyut kazandırıldığını belirten Çetin, Türkiye'nin yeni dünya düzeninin yeni savaş konseptiyle karşı karşıya olduğunu aktardı. Çetin, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Yaşananlar sıradan terör eylemleri değil, örgütler aracılığıyla yürütülen vekalet savaşlarının uygulamalarıdır. Hiçbir kural tanımayan bu yeni kirli savaşın tarafları büyük devletler, taşeronları ise terör örgütleridir. Terör faaliyetleri ile ülkeler istikrarsızlığa sürüklenmekte, toplum kamplara bölünerek iç çatışmalar körüklenmektedir. Bu metodun uygulandığı hiçbir ülkede kazançlı çıkan bir yerli halk yoktur. Emperyalizmin son yıllardaki en yaygın metodu, etnik ve mezhep ayrıştırması yaparak yeni düşmanlıklar ve çatışmalar üretmek ve yaratılan kaos ortamından faydalanmaktır."

PKK başta olmak üzere Türkiye'de yıkıcı faaliyet gösteren bütün taşeron örgütlerin kurbanlarını etnik, mezhebi ya da bölgesel kimliğini ayırt etmeden katlettiğinin altını çizen Çetin, "Kızılay’da patlatılan bombanın hedefinde Türkiye'nin huzuru ve milletimizin kardeşliğinin olduğu çok açıktır. Yakın döneme kadar kırsalda bir asayiş sorunu olmanın ötesine geçemeyen terör faaliyetleri, ne yazık ki devlet adına yapılan hataların da tesiriyle şehirlerimize uzanmıştır" ifadelerini kullandı.

Terörün, asker ve polis dışında sivil vatandaşları hedef seçmesinin yeni konsept değişikliğini gösterdiğini savunan Çetin, şöyle devam etti:

"Kitlesel katliamlara yönelen terörün amacı milleti sindirmek ve istediklerini kabul ettirmektir. Bölücü terörle mücadelede ilk kez bu kadar büyük sivil kayıplar verilmesi hayra alamet değildir. Böylelikle çözüm sürecinde siyasetçiye kabul ettirilen dayatmalar, terör eylemleriyle yıldırılan millete onaylatılmak istenmektedir. Türk milletinin 'yeter ki bomba patlamasın, rahatımız ve huzurumuz bozulmasın, ne isterseniz verelim' demesi için terör bir silah olarak kullanılmaktadır."

- "Terörle mücadeleyi iç siyaset malzemesi yapmak ülkenin ve milletin hayrına değildir"

Yapılan hataları dillendirmedikçe yenilerinin önüne geçmenin mümkün olmayacağını öne süren Çetin, "MHP, bu zor zamanda teröre karşı tek yürek olmanın, milli birlik ve kardeşlik ruhunu uyandırmanın önemine inanmaktadır. Türkiye üzerindeki karanlık hesaplarına ulaşmak için terör örgütlerini kullanan güçlerin milletimizin yaşam hakkına, huzur ve güvenliğine yönelik suikastlarına karşı verilecek en büyük cevap, milli şuuru ve dayanışmayı yükseltmektir. Terörle mücadeleyi bir iç siyaset malzemesi yapmanın ülkemizin ve milletimizin hayrına olmadığına inanan partimiz, hükümetin terörle mücadelede atacağı adımları, milli çıkarlarımızla örtüştüğü müddetçe desteklemeye devam edecektir. MHP, henüz öncü sarsıntılarını hissettiğimiz türbülanstan ülkemizi kurtarabilmek için bütün birikimlerini devletimizin ve milletimizin hizmetine sunmaktan geri durmayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

"Dağdaki eşkıyanın artık şehirlerde meydan okuması, Meclis'teki uzantılarına, bölücü faaliyetlerini serbestçe yerine getirmesine rağmen dokunulmaması kabul edilemez bir durumdur" ifadesini kullanan Şefkat Çetin, şunları kaydetti:

"MHP'nin terörle mücadelede yürütme organına vereceği desteğin sınırları, siyasilerin geçmişteki aymazlıklarının tekrarına meydan vermeyecek bir çerçevededir. Önemli olan hükümet erkinin geçmişte yaptığı yanlışlarını tekrarlamaması, açılım ve buzdolabı gibi hatalarında ısrar etmemesidir. Vekalet savaşlarını bütün ülkeler kendi coğrafyalarının dışında verirken, vatan coğrafyamızın savaş alanına çevrilmesinin önüne geçecek tedbirlerin alınması elzemdir."

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05