• BIST 96.425
 • Altın 277,394
 • Dolar 5,7630
 • Euro 6,3700
 • Berlin 25 °C
 • Frankfurt 24 °C
 • Paris 25 °C
 • Ankara 28 °C
 • İstanbul 30 °C
 • İzmir 34 °C
 • Stockholm 15 °C

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Adan:

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Adan:
"Teröre kucak açan, teröriste taziye sunan, bu fakir milletin vergileriyle devlete ihanet edenler, millet ve adalet nezdinde bedel ödemek, hesap vermek zorundadırlar"- "CHP, bölücülerin dokunulmazlıkları konusunda işi yokuşa sürmektedir. 'Bütün dokunulmaz

ANKARA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Teröre kucak açan, teröriste taziye sunan, bu fakir milletin vergileriyle devlete ihanet edenler; millet ve adalet nezdinde bedel ödemek, hesap vermek zorundadırlar" ifadelerini kullandı.

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, terör odaklarının ve Türkiye düşmanlarının, gençleri ve çocukları katlettiği, şehirlerin orta yerine kalleşçe saldırılar düzenlediği acılı bir dönemden geçildiğini bildirdi.

Terör çetelerinin Türk ve Türkiye düşmanlığında birleştiğini vurgulayan Adan, şöyle devam etti:

"Böylesine hassas bir kaos ortamında ve milletimizin bekasını ilgilendiren bir dönemde Milliyetçi Hareket Partisi'nin tarafı bellidir. Bizim tarafımız, Türk milletinin, Türk bayrağının ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yanıdır. Milletimize, devletimize ve bayrağımıza meydan okuyanlarla mücadelemiz ezeli ve ebedidir. AKP iktidarının sözde çözüm altında sürdürdüğü politikaların sonucu ortadadır. Aynı iktidarın Ortadoğu ile ilgili politikasızlığının sonuçları da ortadadır. Bugün yaşananlar, geçmişin hesapsızlığının sonucudur."

Adan, bugün gelinen noktada terörle mücadelenin elzem olduğunu, bu mücadeleden zerre geri adım atılamayacağına dikkati çekti.

- "Şımartılan siyasi bölücülere artık bir ders verme zamanı"

Terörle mücadelenin bir tarafında dağdaki ve şehirdeki teröristler varsa, diğer tarafında da bu bölücülerin siyasetteki uzantılarının yer aldığını belirten Adan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"AKP eliyle yıllarca şımartılan ve adam yerine konulan bu siyasi bölücülere artık bir ders verme, hesap sorma zamanı çoktan gelmiştir. Teröre kucak açan, teröriste taziye sunan, bu fakir milletin vergileriyle devlete ihanet edenler, millet ve adalet nezdinde bedel ödemek, hesap vermek zorundadırlar. Milliyetçi Hareket Partisi ihanet sürecinin en başından beri bu yönde tutum sergilemekte, iktidarı uyarmaktadır. Bazı bölücü vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik sürecin bugüne kadar çoktan tamamlanması gerekirdi. Ancak AKP her nedense fezlekeler konusunda ağırdan almış ve süreci geciktirmiştir. Fezlekeler Meclis'e geldiğinde Milliyetçi Hareket Partisi Grubu, bu ihanet şebekesinin hesap vermesi için gereğini yapacaktır."

- "CHP, işi yokuşa sürmektedir"

Adan, fezlekeler konusunda CHP sözcülerinin kafasının farklı çalıştığını öne sürerek, şunları kaydetti:

"CHP, bölücülerin dokunulmazlıkları konusunda işi yokuşa sürmektedir. 'Bütün dokunulmazlıkları kaldıralım' gibi bir mantığa sığınarak meseleyi sulandırmaktadır. Ortada Türk devletine karşı bir başkaldırı vardır ve bütün partilerin önceliği bu başkaldırı sahiplerinden hesap sormak olmalıdır. CHP en azından bu konuda titremeli ve kendine gelmelidir. Bölücülere işmar etmekten vazgeçmelidir. İster dağda olsun, ister şehirde, ister Meclis'te, 'terörist' teröristtir. Bu hainlere hadlerini bildirmek milli bir vazifedir. CHP, vazifeden kaçmadan, meseleyi sulandırmadan, HDP ile arasına mesafe koyarak ve kelime oyunlarına girmeden tavrını ortaya koymalıdır. Ancak kesin olan bir şey vardır ki AKP'nin bütün geciktirmelerine ve CHP'nin bütün akıl karmaşasına rağmen bölücülerden hesap sormak boynumuzun borcudur."

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05