Lidl, Aldi ve Rewe'de fiyat patlaması: 50'den fazla ürün artık daha pahalı...

Lidl, Aldi ve Rewe'de fiyat patlaması: 50'den fazla ürün artık daha pahalı...

Aldi, Lidl ve Rewe'de gıda fiyatları artıyor. Bazı ürünler artık süpermarketlerde ve indirimli mağazalarda gerçekten pahalı hale geliyor.

Tüketiciler şu anda hayatın her alanında yükselen fiyatlar konusunda endişeli. Mart ayında yüksek akaryakıt fiyatları sürücüler için pek çok soruna neden oldu . Gaz ve elektrik için enerji maliyetlerine ilişkin tahminler de oldukça kasvetli görünüyor  .

Her şeyden önce, tüm süpermarketlerde ve indirimli mağazalarda hızla artan gıda fiyatları Almanya'da insanları endişelendiriyor. Bu hafta, Rewe, Aldi ve Lidl, focus.de tarafından bildirildiği üzere birkaç ürünü daha pahalı hale getirdi.

Aldi, Rewe ve Lidl'deki fiyatlar şu anda tavan yapıyor. Ocak ayında Lidl'de birçok farklı ürün için keskin bir fiyat artışı yaşandı .

Lidl, Aldi ve Rewe: 50'den fazla ürün daha pahalı

20 Haziran pazartesi gününden bu yana neredeyse 50 ürün daha pahalı hale geldi. Günlük bakkaliye ürünlerine zam geldi. Örneğin, reçel fiyatı yükseldi: isimsiz ürünler için 10 sent ve markalı ürünler için 30 sente kadar artış oldu. Tüketiciler artık mısır gevreği, kabartma tozu ve zeytin için daha fazla para ödemek zorunda.

Et şimdi neredeyse iki kat pahalı

Fiyat artışından etkilenen birçok ürün için ucuz alternatifler hala mevcut - ancak et için değil. Çünkü şu sıralar et fiyatları da fırlıyor. 

Aldi Nord'daki "Jack's Farm"daki kıymalı rulo etlerin fiyatı neredeyse iki katına çıktı. Neredeyse yüzde 70'lik bir artış gözlendi.

Fotoğraf:

 

 

HABERE YORUM KAT