Kıbrıslı Türk Kamuran Ezel, İtalya’da İngiltere’yi temsil edecek

Kıbrıslı Türk Kamuran Ezel, İtalya’da İngiltere’yi temsil edecek

İngiltere'nin başkenti Londra’da doğup büyüyen ve aslen Kıbrıslı Türk olan Kamuran Ezel, Eylül 2021’de İtalya’da gerçekleşecek olan ‘Çeşitli Spor Yarışması’na katılmak üzere İngiltere’yi temsil etmek için seçildi.

Londra Gazete’ye konuşan 38 yaşındaki tiratlon atleti Kamuran Ezel, İngiltere’yi ‘European Champinship’de İtalya’da temsil etmekten büyük mutluluk ve gurur duyduğunu ifade ederek, hedefine daha fazla yaklaştığını belirtti.

14 yıllık ilkokul öğretmenliği ardından Ezel, kariyerine değişiklik yapıp hobisinin peşinden koşmaya karar vermişti. Uzun yıllardır bisiklet sürmenin hayatının büyük bir parçası olduğunu söyleyen Ezel,  ‘Kam’s Cogs’ isminde bisiklet dükkânı açarak, bisiklet bakımı, tavsiyeler, montaj, bisiklet koçu ve turbo eğitmen kurulumları gibi çeşitli hizmetler sunuyor.

‘İŞİMİ SEVEREK YAPIYORUM’

‘Kam’s Cogs’ hayatının dönüm noktası olduğuna değinen Ezel, şöyle devam etti: ‘’14 yıllık ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra, oldukça tutkulu olduğum bir alanda kendimi daha fazla geliştirip işim haline getirdim. Son 9 yıldır çeşitli yarışmalara katılıp boy gösterdim, sevdiğim işi yapıyorum ve hayalime bir adın daha yaklaştım. Cam Cogs’da her türlü hizmeti sunuyoruz, bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Bisiklet antrenörü olarak işimi severek yapıyorum, hobimi ve işimi birleştirmek zor ama doğru bir karar oldu.

‘İTALYA’DA KARİYERİMİ TAÇLANDIRMAK İSTİYORUM’

İtalya’da gerçekleşecek olan yarışmaya seçilmiş olmam benim için tarif edilemez bir duygu, yaş grubumdan en iyi 20 kişinin arasında olmak büyük bir gurur. Birkaç yıldır İngiltere’yi temsil etmek için pes etmeden çalıştım ve sonunda hedefime ulaştım. İtalya’da kariyerimi taçlandırmak istiyorum. Toplum üyelerimizden gelen destek mesajları ise beni ayrıca motive ediyor, herkese çok teşekkür ederim. ’’

Ezel, sağlıklı ve uzun bir yaşama sahip olmak isteyenlere, kullanılması son derece keyifli olan bisiklete yönelmelerini tavsiye etti. Ezel, ‘‘Psikolojik olarak da kişiyi rahatlatan bisiklet, tüm kas sisteminin aynı anda çalışmasını sağlamaktadır. Fazla kilolarından şikâyetçi olan kişilere bisiklet sürmesi tavsiye edilmektedir. Vücut dayanıklılığını artıran bisiklet sürmeyi, alışkanlık haline getirmede fayda vardır’’ ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT