• BIST 100.237
 • Altın 280,080
 • Dolar 5,7344
 • Euro 6,3129
 • Berlin 20 °C
 • Frankfurt 21 °C
 • Paris 17 °C
 • Ankara 15 °C
 • İstanbul 17 °C
 • İzmir 20 °C
 • Stockholm 8 °C

(Geniş Haber) - Bakan Soylu: Hileleri, Ysk'nın Gerekçeli Kararı Ortaya Koymuştur

(Geniş Haber) - Bakan Soylu: Hileleri, Ysk'nın Gerekçeli Kararı Ortaya Koymuştur
İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Hileleri, dün YSK'nın gerekçeli kararı ortaya koymuştur" dedi.

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "Hileleri, dün YSK'nın gerekçeli kararı ortaya koymuştur" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Arnavutköy Belediye Davet Salonu'nda düzenlenen "Muhtarlar Toplantısı'nda 36 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nın bir karar verdiğini belirterek, "Gerekçeli kararını verdi. Gerekçeli kararında tam da bizim söylediğimiz ve iddia ettiğimiz meselelerin tamamını gerekçeli kararında ortaya koydu. Tartışma şu. YSK'da 7 kişi tekrarlanması konusunda karar verdi. 4 kişi tekrarlanmaması konusunda karar verdi. Herkes işine gelen tarafı öne çıkarmaya çalışıyor. Seçimin tekrarlanmasına karar verenlerin niçin karar verdiklerine bakmak lazım. İtiraz edenler zaten itiraz gerekçeleriyle beraber seçimin tekrarlanmamasını istiyorlardı. Aynen dediğimiz gibi. Sandıklarda mühürsüz çıkan oylar var. Aynı zamanda sandık başkanlarında kamu görevlisi devlet görevlisi olmayanlar var. Aynı zamanda sayım döküm cetvellerinden sandık torbaları içerisinde bulunmayanlar. Tutanak bulunmayanlar. Bütün bunların üzerinden 30 bin 280 oyun bir şekilde sonuca tesir edecek açıdan tespit edilemeyen sonuçlarla oluştuğunun hükmünü bir şekilde değerlendirerek ortaya koydu" dedi.

"HUKUK DİLİYLE SÖYLEDİ. BİZİM SÖYLEDİĞİMİZ GİBİ SÖYLEMEDİ"

"Seçmen iradesinin sandığa yansımasında problem olabilir ya da olmayabilir" diyen Bakan Soylu, "Olan alanlar var olmayan alanlar var. Ama mesele seçmenin sandığa attığı oyda ve o zarfın içerisine koyduğu pusulada değil. YSK'nın kararı da aynı şekilde bunu göstermiştir. Problem şuradadır. Onun oyunu sandığa atmasında ve zarfın içerisine oyları koymasında bir problem değil. Tam tersi sandıklar açıldıktan sonra oyların sayımı ve dökümünde ortaya konulan yanlışlıklar usulsüzlükler ve hileleri dün YSK'nın gerekçeli kararı ortaya koymuştur. Kanuna aykırı olduğunu ispat ettiği değerlendirdiği bütün sonuçları gerekçeli kararına yansıtmıştır. Birtakım aklı evveller diyorlar ki, "YSK kararında çalmayı söylemedi" tam da söyledi. Hukuk diliyle söyledi. Bizim söylediğimiz gibi söylemedi. 30 bin 200'ün üzerindeki oyun sayım döküm cetvellerinden tutanağına kadar yok olduğunu bunun da o oyların ve oradaki sonuçları yok hükmüne getireceğini çok net bir şekilde altını çizdi" ifadelerini kullandı.

"BEYLİKDÜZÜ'NDE BİR YAŞAM VADİSİ YAPILDI. ONU DA BİZİM ARKADAŞIMIZ YAPTI"

İstanbul'un iki adayı olduğunu ve milletin bu iki kişi üzerinden karşılaştırma yapacağını belirten Soylu, "Beylikdüzü belediye başkanıyken 5 yılda ne yapıldığına bir bakmak lazım. İyi ürün sahibini hemen bulur. Müşterisini de bulur. Beylikdüzü'nde ne yapıldı? Bir yaşam vadisi yapıldı. Onu da bizim arkadaşımız yaptı. Yusuf Uzun, yüzde 90'dan daha fazlasını yaptı. Bu karar İstanbul'un kararı olacak" diye konuştu.

Burada konuşan Soylu, "İstanbul'u en huzurlu kent haline getirmek zorundayız. Bunda da çok rahat bir şekilde imkanımız olduğunu görüyoruz. Bu şehrin güvenliği ile ilgili çalışmalarımız da devam edecektir. İstanbul dünyanın en güvenli metropollerinden birisi haline getirilecektir. Bekçi verdik İstanbul'a. Türkiye'ye 21 bin bekçi verdik, İstanbul'a 4 bin 200 civarında, şimdi bin 200 bekçi daha veriyoruz. İstanbul'daki bekçi sayımızı 5 binin üzerine çıkarıyoruz" diye konuştu.

"Polis sayısını da artırıyoruz" diyen Soylu, "Son mezun verdiğimiz 2 bin 500 polisin 2 binini daha İstanbul'a gönderiyoruz. Ağustos ayında mezun vereceklerimizin de 3 binini İstanbul'a gönderiyoruz. Gelecek bin 200 bekçi ve polis amirlerinden de göndereceklerimizle, hakikaten İstanbul'un polis ihtiyacının bir bölümünün, yani FETÖ'den dolayı arındırdıklarım da dahil olmak üzere, İstanbul'a gelen düzenli düzensiz göçü de hesaba katarak onların oluşturduğu hareketliliği hesaba katarak" dedi.

(FOTOĞRAF)

DHA

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05