Fıba Erkekler Avrupa Kupası Grup Maçlarında İlk Devre Tamamlandı

Fıba Erkekler Avrupa Kupası Grup Maçlarında İlk Devre Tamamlandı

- Türk ekipleri Bahçeşehir Koleji ile Pınar Karşıyaka, ilk 3 maçın ardından gruplarında averajla ikinci sırada yer alıyor- Organizasyonda 6 ekip yoluna namağlup devam ediyor


İZMİR (AA) - FIBA Erkekler Avrupa Kupası'nda birinci tur grup müsabakalarında ilk devre maçları tamamlandı.

İlk turda 8 grupta 32 takımın yer aldığı FIBA Avrupa Kupası'nda dünkü üçüncü hafta maçlarıyla ilk devre sona erdi. Türk temsilcilerinden D Grubu'nda yer alan Bahçeşehir Koleji, Romanya deplasmanında CSU Sibiu'u 83-81 yenerken, E Grubu'ndaki Pınar Karşıyaka da Belçika'da Phoneix Brüksel'i 79-66 mağlup etti.

İlk 3 maçın ardından 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet alan iki takım da gruplarında averajla 2. sırada yer alıyor.


- Namağlup yoluna devam edenler


Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayacak 16 ekip ikinci turda 4 gruba ayrılacak.

Organizasyonda 6 takım yoluna namağlup devam ediyor.

A Grubu'nda Benfica (Portekiz), B Grubu'nda Ironi Ness Ziona (İsrail), C Grubu'nda Ventspils (Letonya), D Grubu'nda CSM CSU Oradea (Romanya), F Grubu'nda Tsmoki-Minsk (Belarus) ve H Grubu'nda Egis Kormend (Macaristan) yoluna namağlup devam ediyor.

- Sonuçlar ve puan durumu


Gruplarda üçüncü haftada alınan sonuçlar, puan durumu ve 12-13 Kasım'da oynanacak dördüncü hafta maçlarının programı şöyle:


- A Grubu

PVSK Veolia (Macaristan)-ZZ Leiden (Hollanda): 87-77

Benfica (Portekiz)-Inter Bratislava (Slovakya): 77-68

STakımOGMAYP
1.Benfica3302692486
2.PVSK-Veolia3122552544
3.ZZ Leiden3122562574
4.Inter Bratislava3122232444

PVSK Veolia-Inter Bratislava

ZZ Leiden-Benfica


- B Grubu

Keravnos (Kıbrıs Rum Kesimi)-Kapfenberg Bulls (Avusturya): 76-70

Ironi Ness Ziona (İsrail)-Landstede Hammers (Hollanda): 92-90

STakımOGMAYP
1.Ironi Ness Ziona3302612436
2.Keravnos3212422425
3.Landstede Hammers3122642444
4.Kapfenberg Bulls3032092473

Ironi Ness Ziona-Kapfenberg Bulls

Landstede Hammers-Keravnos


- C Grubu

Ventspils (Letonya)-Sigal Priştine (Kosova): 104-84

medi Bayreuth (Almanya)-Apoel Nicosia (Kıbrıs Rum Kesimi): 112-68

STakımOGMAYP
1.Ventspils3302912306
2.medi Bayreuth3212862525
3.Sigal Priştine3122662754
4.Apoel Nicosia3032112973

Apoel Nicosia-Sigal Priştine

medi Bayreuth-Ventspils


- D Grubu

BC CSU Sibiu (Romanya)-Bahçeşehir Koleji: 81-83

Fribourg Olympic (İsviçre)-CSM CSU Oradea (Romanya): 60-79

STakımOGMAYP
1.CSM CSU Oradea3302422126
2.Bahçeşehir Koleji3212252125
3.Fribourg Olympic3122022294
4.BC SBU Sibiu3032412573

Bahçeşehir Koleji-Fribourg Olympic

BC CSU Sibiu-CSM CSU Oradea


- E Grubu

Phoenix Brüksel (Belçika)-Pınar Karşıyaka: 66-79

Spirou Basket (Belçika)-Donar (Hollanda): 87-56

STakımOGMAYP
1.Spirou Basket3212692365
2.Pınar Karşıyaka3212322045
3.Donar3121882274
4.Phoneix Brüksel3122332554

Pınar Karşıyaka-Spirou Basket

Phoenix Brüksel-Donar


- F Grubu

Kiev Basket (Ukrayna)-Tsmoki-Minsk (Belarus): 74-99

Levski Lukoil (Bulgaristan)-Dnipro (Ukrayna): 85-78

STakımOGMAYP
1.Tsmoki-Minsk3302882436
2.Kiev Basket3212522635
3.Levski-Lukoil3122292424
4.Dnipro3032672883

Levski Lukoil-Tsmoki-Minsk

Dnipro-Kiev Basket


- G Grubu

Sodertalje (İsveç)-Balkan (Bulgaristan): 93-83

Enisey Krasnoyarsk (Rusya)-U-BT Cluj Napoca (Romanya): 97-87

STakımOGMAYP
1.Enisey3212762475
2.U-BT Cluj3212652575
3.Sodertalje3122512684
4.Balkan3122452654

Enisey-Balkan

U-BT Cluj-Sodertalje


- H Grubu

Egis Kormend (Macaristan)-Kataja (Finlandiya): 81-75

Legia Varşova (Polonya)-Bakken Bears (Danimarka): 83-84

STakımOGMAYP
1.Egis Kormend3302422166
2.Bakken Bears3212542405
3.Legia Varşova3122292134
4.Kataja3032002563

Kataja-Legia Varşova

Egs Kormend-Bakken Bears


HABERE YORUM KAT

Son Dakika