Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

AĞRI (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP'nin seçim vaatlerine ilişkin, "Biz bunları, vatandaşlarımızın ümitleriyle ve ileriye...

AĞRI (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, CHP'nin seçim vaatlerine ilişkin, "Biz bunları, vatandaşlarımızın ümitleriyle ve ileriye dönük siyasi hedefleriyle oynamak olarak görüyoruz. Bu uçuk vaatlerle birlikte aslında CHP'nin yüzünün Kemal Kılıçdaroğlu, astarının da Cem Uzan olduğunu söylemem lazım" dedi.

Yıldız, Vali Konağı Caddesi'nde, milletvekili adayları, AK Parti Ağrı İl Başkanı Abdurahman Çetin ve beraberindeki heyetle esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Esnafların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Yıldız, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Yıldız, ziyaret ettiği kermesten aldığı kitapları gazetecilere hediye etti.

Valiliği de ziyaret eden Yıldız, burada bir gazetecinin, muhalefetin asgari ücretin yükseltilmesi ve elektriğin ücretsiz verilmesine ilişkin vaatlerini hatırlatması üzerine, bunları ciddi bulmanın mümkün olmadığını söyledi.

- Çalışan evli kadınlardan vergi

"Sırtında yumurta küfesi" olmayan bir kısım insanların bu şekildeki söylemlerinin siyasetin saygınlığı açısından da zedeleyici olduğunu ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:

"Biz bunları, vatandaşlarımızın ümitleriyle ve ileriye dönük siyasi hedefleriyle oynamak olarak görüyoruz. Vaatlerin maliyetleri yaklaşık 150 milyar lira. Bunun ne demek olduğunu bütün bu yatırımları yapanlar çok iyi bilirler. Bu uçuk vaatlerle birlikte aslında CHP'nin yüzünün Kemal Kılıçdaroğlu, astarının da Cem Uzan olduğunu söylemem lazım. Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihine baktığımızda, CHP’nin tarihine baktığımızda aslında Plan Bütçe Komisyonunda ben de görev yaptım, Sayın Kılıçdaroğlu da görev yaptı. Sene 1973, zamanın Maliye Bakanı CHP'li ve onun önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan Bütçe Komisyonunda çalışan evli kadınlarımızdan daha çok vergi alınmasıyla ilgili karar CHP'liler tarafından oy çokluğu ile alındı. Kadınların evli olup çalışmasının önüne geçmek, çalışma hayatından kadınları silmek istediler."

Asgari ücretin yükseltilmesi ve elektrikten ücret alınmaması gibi vaatlerin sıkıntılı olduğunu ifade eden Yıldız, şöyle devam etti:

"2002 seçimlerinde belli bir oy alan Uzan'ın da şu an iş başında olması lazımdı. Halbuki onların yaptıkları Türkiye’nin adına, Türkiye’nin olumsuzlukları adına hepsi ortadadır. Türkiye’yi kucaklamak durumunda olduğunu söyleyenler Türkiye aleyhine 230 milyar dolarlık dava açmışlardır. 2002 yılındaki gayrisafi yurtiçi hasıla 230 milyar dolardır. Yani Türkiye’nin kendisi kadar istemişlerdir. O yüzden elektrikle alakalı bu tür vaatlerin vatandaşlarımız tarafından da ciddi bulunmadığını gezdiğim illerde görüyorum. Memleketi yönetmek gibi bir sorumluluğu olmayanların, yönetmek niyetinde hiç olmayanların yaptıkları söylemlerdir. Siyasetin saygınlıklarını azaltmasınlar, bir kez daha buradan vurgulamak istiyorum."

HABERE YORUM KAT