• BIST 109.537
 • Altın 371,385
 • Dolar 6,7608
 • Euro 7,6590
 • Berlin 14 °C
 • Frankfurt 9 °C
 • Paris 12 °C
 • Ankara 10 °C
 • İstanbul 17 °C
 • İzmir 19 °C
 • Stockholm 12 °C

Edremit’te hayvan hakları çalışma grubu kuruldu

Edremit’te hayvan hakları çalışma grubu kuruldu
Balıkesir'in Edremit Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Hayvan Hakları Çalışma Grubu ilk toplantısını Edremit Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

Balıkesir'in Edremit Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Hayvan Hakları Çalışma Grubu ilk toplantısını Edremit Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada: Edremit Kent Konseyinin belediye başkanından bağımsız olacağını, böylelikle vatandaşların yönetime etkili şekilde katılımının sağlanacağını bildirdi. Bu doğrultuda, Edremit Kent Konseyi Başkanı Özlem Aytekin; kent konseyi bünyesinde gönüllü vatandaşlar, STK'lar, dernek temsilcileri ve muhtarlardan oluşan ve farklı toplumsal konuları ele alan çalışma grupları oluşturdu. Bu çalışma gruplarından biri olan Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Hayvan Hakları alanında aktif derneklerin ve bireysel olarak katkı sunmak isteyen gönüllülerden oluşuyor. Hayvan Hakları Çalışma Grubu, sokak hayvanlarının yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve hayvan haklarıyla ilgili toplumdaki bilinçlenmeyi arttırıcı çalışmalar yapmayı amaçlıyor.

Hayvan Hakları Çalışma Grubu ilk toplantısında, sokak hayvanlarının yaşadığı sorunları tespit etti ve tespit edilen sorunlarla bağlantılı olarak gönüllüler, sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirebilmek için farklı öneriler sunarak bir öneri havuzu oluşturdu. Kısırlaştırılmanın arttırılması, beslenme noktalarının resmi olarak belirlenmesi, hayvan teslim edilmesi ve hayvan sahiplendirilmesinin prosedür çerçevesinde kayıt altına alınması, sokak hayvanlarıyla temas kuracak profesyonel bir ekip oluşturulması Edremit Belediyesi Hayvan Hakları Komisyonuna öncelikli sunulacak öneriler arasında yer aldı. Grup Sözcüsü Tarkan Kaynar, 1 yıllık çalışma programı oluşturarak bu çalışma planını sırayla hayata geçireceklerini söyledi. Kaynar, "Sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için projeler oluşturuyoruz. Projelerimizden biri de Barınak ve Doğal Yaşam Projesi. Bu projeyi hayata geçirmek için tüm körfez ilçelerindeki hayvan gönüllülerini birleştireceğiz. Edremit Belediyesi'nden, Edremit Körfezi'nde yer alan ilçelerdeki diğer belediyelerden, valilik ve kaymakamlıktan konuyla ilgili destek alarak iş birliği yapmak istiyoruz. Gönüllülerin yer aldığı 4-5 kişilik ekipler oluşturarak Edremit Körfez'inde yer alan ilçelerimizin kent konseyleriyle de bu konuyla ilgili görüşeceğiz. Bu toplantıda sadece sorunları tespit ederek çözüm önerileri sunduk. henüz çözüme ulaşamadık fakat, ilerleyen günlerde yapacağımız toplantılarda çözüm odaklı çalışacağız. Hayvan haklarıyla ilgili çalışma yapmak isteyen tüm Hayvan Hakları gönüllülerini çalışma grubumuza bekliyoruz" dedi.

Edremit’te hayvan hakları çalışma grubu kuruldu

İHA

Bu bölümde yayımlanan haberler, abonesi olduğumuz içerik sağlayıcı ajanslar tarafından (AA, DHA, İHA vb) üretilen ve otomatik olarak sitemizde yayımlanan haberlerdir. ARTI49 söz konusu haberlere ve videolara hiçbir müdahalede bulunmamaktadır. İçeriklerin hukuki sorumluluğu ajanslara aittir. Haberlerle ilgili lütfen içerik üreticisi ajanslarla iletişime geçiniz. Çeşitli nedenlerle içerik kaldırma talebiniz olursa [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05