• BIST 99.835
 • Altın 243,334
 • Dolar 5,7445
 • Euro 6,4830
 • Berlin 10 °C
 • Frankfurt 8 °C
 • Paris 10 °C
 • Ankara 2 °C
 • İstanbul 6 °C
 • İzmir 11 °C
 • Stockholm 6 °C

Dha Yurt Bülteni-7 

Dha Yurt Bülteni-7 
1)ABD SAVUNMA BAKANLIĞI, GÜVENLİK AÇIĞINI BULAN TÜRK HACKER'E TEŞEKKÜR ETTİ

1)ABD SAVUNMA BAKANLIĞI, GÜVENLİK AÇIĞINI BULAN TÜRK HACKER'E TEŞEKKÜR ETTİ

AMERİKA Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı'na bağlı Ulusal Güvenlik Ajansı (National Security Agency-NSA), geçtiğimiz aylarda web sunucularında kritik seviyeli güvenlik açığı tespit eden beyaz şapkalı Türk hacker Kürşat Oğuzhan Akıncı'ya teşekkür etti. Güvenlik açığını 4 ay sonra kapatan NSA, Türk hackerdan açığın kapatıldığına ilişkin onay talep etti.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı'na bağlı Savunma Teknolojileri Mühendislik Anonim Şirketi'nde Siber Güvenlik Uzmanı olarak görev yapan 26 yaşındaki Kurşat Oğuzhan Akıncı, geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı'na bağlı Ulusal Güvenlik Ajansı'nın web sunucularında kritik seviyeli güvenlik açığı tespit etti. Güvenlik açığını belgelemek için www.nsa.gov internet sitesine sızma anının ekran görüntüsünü alan Akıncı, NSA'nın personel bilgilerinin tutulduğu veritabanına sızarak güvenlik açığını dünyaca ünlü "Hackerone" ödül avcılığı platformu aracılığı ile Amerika Savunma Bakanlığı'na bildirdi.

Bildirimden 4 ay sonra güvenlik açığını kapatan NSA, e-mail yoluyla Türk hacker Akıncı'dan açığın kapatıldığına dair onay talep etti. NSA'nın web sunucularını inceleyen Türk hacker Akıncı, açığın kapatıldığını onaylayıp Amerikan Savunma Bakanlığı'na geri bildirimde bulundu. Amerika Savunma Bakanlığı, güvenlik zaafiyetinin kapatıldığını onaylayan Akıncı'ya teşekkür ederek, 2 teşekkür rozeti verdi. Güvenlik zaafiyetinin kabul edilmesi üzerine Türk hacker Akıncı'nın ismi "hall of flame" ismi verilen teşekkür edilenler listesine eklenirken, ABD Savunma Bakanlığı'nın dünya genelinde bugüne kadar 295 kişiye bu şekilde teşekkür ettiği öğrenildi. Beyaz şapkalı Türk hacker Akıncı, Ulusal Güvenlik Ajansı'nın teşekkür edilenler listesinde dünyadaki 67'nci kişi sıralamasında yer aldı.

KÜRŞAT OĞUZHAN AKINCI KİMDİR?

Savunma Sanayi Müsteşarlığına bağlı Savunma Teknolojileri Mühendislik Anonim Şirketi'nde Siber Güvenlik Uzmanı olarak görev yapan ve kendini "beyaz şapkalı hacker" olarak tanımlayan Kürşat Oğuzhan Akıncı, aynı zamanda arkadaşlarıyla beraber kurduğu Blackbox Siber Mücadele Takımının liderliğini yapıyor. Blackbox Siber Mücadele Takımı'nın internet sitesinde ise grup şu şekilde tanıtılıyor: "Günümüzde Siber Güvenlik, ulusal sınırları aşıp evrensel boyutta değerlendirilen bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bireylerin, toplumların, kurum ve kuruluşların ve devletlerin yaşamı ve idaresini kolaylaştırmasından ötürü sosyal, sağlık, ekonomi, enerji, idari, haberleşme, eğitim, finans ve sanayi gibi her sektör ve alanda kullanımı yaygınlaşmış ve bilgi sistemlerinin temel alındığı bir altyapı olmuştur. Dolayısıyla bu sistemlerin güvenliği artık ulusal güvenliğimizi de etkilemektedir. Bu sebeplerden ötürü ülkemizde yaşanan siber tehditlere yönelik siber mücadele kavramı ön plana çıkmaktır.Bu alana yıllardır gönül vermiş arkadaşlardan oluşan ve Türkiye'de gönüllü olarak kurulan ilk Siber Mücadele Takımı Blackbox, ulu önderimizin belirttiği "İstikbal Göklerdedir" sözüne ithafen "İstikbal Siber Dünyadadır" mottosunu benimsemiştir."

Görüntü Dökümü

------------------------

FOTOĞRAFLI

=================================

2)SAHİL GÜVENLİK'TEN NEFES KESEN OPERASYON... 67 GÖÇMEN BÖYLE YAKALANDI

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri İzmir Dikili i Madra Çayı bölgesinde karada tespit edilen 67 göçmeni düzenlenen operasyonla yakaladı. Ekiplerin düzenlediği operasyon saniye saniye görüntülendi. Dün saat 05.25'de, görevli Sahil Güvenlik Uçağı tarafından, İzmir Dikili Madra Çayı bölgesinde karada bir göçmen grubu tespit edildi. Görevlendirilen Sahil Güvenlik Botları tarafından denizde gerekli tedbirler alınarak ve Dikili İlçe Jandarma Komutanlığı'na bilgi verildi. Göçmen grubu görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından Madra çayı önlerinde hareket halinde tespit edilerek durdurulmuş ve içerisindeki 60 Suriye, 6 Eritre ve 1 Irak uyruklu olmak üzere toplam 67 göçmen (27 erkek, 14 kadın, 26 çocuk) yakalandı.

Görüntü dökümü

--------------------

Operasyon görüntüleri

======================================

3)SİVEREK'TE AKRABALAR KAVGA ETTİ: 5 YARALI, 8 GÖZALTI

ANLIURFA'nın Siverek İlçesi'nde, akraba 2 ailenin fertleri arasında çıkan, tüfek, taş ve sopaların kullanıldığı kavgada, 5 kişi yaralandı, 8 kişi ise gözaltına alındı.

Olay, bugün sabah saatlerinde Ayvanat Mahallesi'nde meydana geldi. Aralarında husumet bulunan, akraba olan ve ikisinin de soyisimleri Canlı olan iki ailenin fertleri arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma sırasında aralarında kadınların da bulunduğu taraflar birbirine taş ve sopalar ile saldırdı. Bu sırada kim tarafından kullanıldığı bilinmeyen tüfekten de havaya ateş açıldı. İhbar üzerine olay yerine zırhlı araçlarla gelen polisin müdahalesiyle sonlandırılan kavgada, taş ve sopalara hedef olan 5 kişi yaralandı. Yaralılar, çağırılan ambulanslarla tedavi için Siverek Devlet Hastanesi'ne götürülürken, polis ekipleri araştırmasında kavgaya karıştığını saptadığı 8 kişiyi gözaltına aldı. Kavgaya ilişkin soruşturma sürdürülüyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

- Olay yeri

- Camları kırılan otomobil

- İnceleme yapan polis ekibi

- Alınan güvenlik önlemleri

- Acil servis önü ve tabelası

- Acil servis önünde jandarmanın önlem alması

- Genel ve detay görüntüler

==================================

4)SMA HASTASI KÜÇÜK ELİF'İN 2 MİLYON LİRALIK İLACI İÇİN YARDIM ARANIYOR

SİVAS'ta Murat-Züleyha Ekici çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan 3.5 yaşındaki Elif'e gevşek bebek sendromu olarak adlandırılan SMA hastalığı konuldu. Tedavisi için gerekli olan ve SGK'nın karşılamadığı bir kutusu 140 bin 165 dolar tutarındaki Spinraza ilacından 4 kutu bedeli olan yaklaşık 2 milyon lirayı temin etmek için Valilik izni ile yardım kampanyası başlatıldı. Baba Murat Ekici, tüm yardımseverlerden destek beklediğini ifade etti. Minik Elif'i evinde ziyaret eden Sivasspor Başkanı Mecnun Otyatkmaz da hayırseverleri minik Elif için yardımda bulunmaya davet etti.

Sivas'ta Sağlık Müdürlüğünde memur olarak çalışan 39 yaşındaki Murat Ekici ile ev hanımı 35 yaşındaki Züleyha Ekici çiftinin çocuğundan en küçüğü 3,5 yaşındaki Elif'e 2 yıl önce SMA (Spinal Müsküler Atrofi) teşhisi konuldu. 11 yaşında Reyyan ve 8 yaşındaki Mehmet isimli çocuklarında görülmeyen rahatsızlık, Elif'te ortaya çıktı. Geçen yıla kadar tedavisi bulunmayan hastalık için ABD'de "Spinraza" adlı bir ilaç geliştirildi. Bu ilacın hastalığın ilerlemesini durdurarak tedavi sağladığı tespit edildi. Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'nın sadece, ileri aşamadaki az sayıda hasta için güvence sağladığı ilaçtan Elif yararlanamadı. Bunun üzerine arayışlara giren aile, yavaş yavaş yürüme ve denge problemleri yaşayan ve ilerde bu yetilerinin tamamını kaybetme riski bulunan kızları için harekete geçti. Baba Murat Ekici, her bir kutusu 140 bin 165 dolar olan ve ilk etapta 4 kutu kullanılması gereken ilaç parasını temin edebilmek için harekete geçti. Yaklaşık 2 milyon liralık bir rakama ulaşması gereken baba Ekici, Valiliğe başvurarak, 1 yıl boyunca yardım kampanyası düzenleyebilmek için izin aldı. Aile ayrıca afişler bastırarak da yardım kampanyasının startını verdi.

'KIZIM İÇİN YARDIM BEKLİYORUZ'

Baba Murat Ekici, Elif için seferber olduklarını belirterek, "Hastalık kas sinir hastalığı ama kas erimesine yol açıyor. Genetik bir hastalık. Tedavisi 2016 yılının Aralık ayına kadar yoktu. Allah nasip etti Spiniraza adında bir ilaç 2016 yılı Aralık ayında onayını aldı. Fakat maliyeti çok yüksek. İl etapta Elif'in tedavisi için 4 kutuya ihtiyacımız var. Bir kutusunun ücreti 140 bin 265 dolar. Bunu biz değil hiçbir ailenin kolay kolay temin etmesi imkansız. Biz Türk halkından yardım istiyoruz. Bizi şereflendiren Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz'dan teşekkür ediyoruz. Biz Sivas'tan bu Elif evladımızı Allah'ın izniyle bu ilaca eriştiririz. Çünkü hastalığın seyrinin en olumsuz tarafı ilerleyici olmasıdır. Şuan bacaklarında ve belinde var. Ama bu zamanla ilerlediği zaman yakın gelecekte tedavi başlayıp ilacı bulamazsa Elif'i çok zor günler bekliyor. Kollarından başlayarak ellerini, parmaklarını kullanma yeteneğini kaybediyor. Zor bir hastalık. Amansız bir hastalık. Ben Türk halkının bize vereceği desteği inanıyoruz. Ben her türlü yazışmaları yaptım. Asıl benim bir niyetimde BİMER, CİMER vasıtasıyla yazarak tüm SMA hastalarına yardım edebilsek. Ama şuan bizim gücümüz Elif evladımıza yetebiliyor. Kampanyayla ilgili yasal iznimizi aldık. Bayramdan önce çıktı iznimiz. 1 yıl süre ile kampanya iznimizi aldık. Sayın Valimiz Davut Gül'e de teşekkürler ediyorum. Rabbim bizi bu yolda utandırmasın, mahçup etmesin. Bütün işadamlarımızdan ve herkesten yardım istiyoruz. Etkili ve yetkili bütün insanlardan, bütün siyasilerden yardım talep ediyoruz. Ben bir baba olarak "Elif'e umut olun', "Elif'in kaslarını eritmeyin" diye sesleniyorum. Ben Elif için yapamayacağım şey yoktur. Zamanında organlarımı da bağışladım. Her baba bunu yapar. Elif için her şeyi yapmaya hazırım. Allah herkese şifa versin" dedi.

'ZAMANLA YARIŞIYORUZ'

Bu ilaçlar tedavi özelliği olduğunu ifade eden bebe Ekici, "En başta hastalığın ilerlemesini durduruyor. Daha sonrada hareket etmeyen çocukları, yatağa bağlı olan çocukları böyle desteksiz yürüyebilir vaziyete getirdi. Bu ilaç tedavide etkisi kanıtlanmış bir ilaç. Bizlerde öyle inanıyoruz ama önemli olan Elif birazda zamanla yarışıyor. Bu ilaca çok ilerde sahip olsan eriyen kasların geri gelme olayı olmuyor. Bu ilacı bize 1 yılda ilk etapta 4 doz dediler. Ondan sonraki kullanımına doktorlar karar verecek. En erken tedaviye ne zaman başlanırsa Elif'i o zaman yatağa bağlı kalmadan kurtarmış olacağız. Rabbim kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Elif'i de hiç kimseye ve bize dahi muhtaç etmesin" dedi. Ekici, ilacın temin edilememesi halinde 10 yıl içerisinde Elif'in tüm yürüme ve hareket kabiliyetini kaybedeceğini ifade etti.

'EVLATLA İMTİHAN ZOR'

Anne Züleyha Ekici ise Elif'in koşamadığını, yürürken de sık sık düştüğünü belirterek, "Biraz 15-20 dakika oynadığında düşmeler daha sık oluyor. Parka götürdüğüm zaman merdivenlerden kesinlikle çıkamıyor. Destek alarak çok zorluklarla çıkıyor. Desteksiz dışarıda elinden tutmadan kesinlikle gidemiyor. Bir engel çıktığında karşısına tek başına o engelli aşamıyor. Arkadaşlarıyla beraber oynayamaması beni çok üzüyor. Koşamaması, diğer arkadaşlarına katılamaması beni çok üzüyor. Elif'le daha çok oyunla değil de fizik tedavi ile ilgileniyoruz. Düştüğünde yerden kalkarken çok zorlanıyor. Dizlerini tutarak kalkıyor. Bütün herkesin desteğini bekliyoruz. Özellikle Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza sesleniyorum. Bizim sesimizi duysunlar. Çok zor bir hastalık. Bir ilk duyduğumuzda 3-4 ay kendimize gelemedik. Sürekli ağladık. Evlatla imtihan olmak daha bir zor. Herkesten destek bekliyoruz. Az çok demesinler bize yardım eli uzatsınlar. Elif'in ayakta kalmasını sağlayalım" ifadelerini kullandı.

SİVASSPOR BAŞKANINDAN DESTEK

Kampanya başlatılan minik Elif ve ailesini Sivasspor Başkanı Mecnun Otkakmaz ve Asbaşkan Faruk Taşseten evlerinde ziyaret etti. Minik Elif'in sağlık durumu hakkında ailesinden bilgiler alan Başkan Otyakmaz, kendisiyle de yakından ilgilendi. Başkan Otyakmaz parkta oynayan Elif'i salıncakta salladı. Minik Elif'in duruma çok üzüldüğünü ifade eden Otyakmaz, tüm hayırseverleri ve taraftarları ailenin düzenlediği kampanyaya katılmaya davet etti. Otyakmaz, "Ben bugün bir çağrıda bulunmak için buradayım. Bütün Sivaslı hemşehrilerimizi daha önce Sivasspor'a destek için bu tür konuşmalar yapmıştım. Ama bugün Elif kardeşimiz için böyle bir konuşma yapmak durumundayım. Gerçekten zamanında müdahale edilmezse daha kötü bir hale gelip, belki de hayatını kaybedecek duruma getirebilir. Daha önce Sivasspor için böyle konuşmuştum. Artık şimdi kendi bütçemizle Sivassporumuz'u kendimiz idame ettirebiliriz. Sivasspor için dışarıdan destek istediğim bütün taraftarlarımıza bütün hemşehrilerimize bundan sonra Elif için destekte bulunmalarını rica ediyorum. Pırıl pırıl bir kardeşimiz. Güzel günler onu bekliyor. Eğer biz destek olabilirsek çok yüksek miktarda olan ilaç fiyatlarını karşılarız. Bu durum vahşi kapitalizmin maalesef en örneklerinden bir tanesi. Böyle ölümcül bir hastalığın ilacının bir kutusunun yaklaşık 140 bin dolara satılıyor olması kapitalizmin ne noktaya geldiğinin bir göstergesi. Ama onunla da mücadele etmemiz için Sivaslılar'ı, Sivassporlular'ı Elif kardeşimize desteğe davet ediyorum. Bu kardeşimizi bu amansız hastalıktan hep birlikte el birliği ile kurtaralım. Herkesi desteğe davet ediyorum" dedi. Başkan Otyakmaz, sezon başladığında takımın elde edeceği galibiyet primlerinden bir miktar Elif'in kampanyasına destek sağlayacaklarının da sözünü verdi.

ZİRAAT BANKASI'NDA HESAP

Elif'in ilaç parasının toplanması için Ziraat Bankası'nda hesap numarası açıldı. Halası Namiye Ekici adına açılan TR220001000230306453675005 numaralı hesaba 1 yıl içerisinde hayırseverlerin yardımda bulunulabileceği ifade edildi.

SMA NEDİR?

SMA Türkiye'de bilinen adıyla Gevşek Bebek Sendromu, dünyada ve ülkemizde pek çok çocuğun hayatını kaybetmesine neden oluyor. Çocukluk döneminde kendini göstermeye başlayan bu hastalık, omurilikteki ön boynuz denilen bir bölgedeki hareket siniri hücreleri etkiliyor. Spinal Müsküler Atrofi (SMA), hareket sinir hücrelerinden (motor nöronlardan) kaynaklı nöro-müsküler bir hastalık olarak biliniyor. 3 evrede görülen SMA hastalığının en tehlikelisi SMA Tip 1 denilen evre. SMA Tip 1 hastalığının belirtileri çocukluk yaşlarından itibaren gözle görülebiliyor. Bu belirtiler içerisinde yutkunma ve solunum zorluğu, desteksiz oturamama gibi sorunlar görülüyor. Batı dünyasında çok sık rastlanılan, bebek ölümlerine neden olan genetik hastalık SMA'ya, son yıllarda Türkiye'de de sıklıkla rastlanıyor. Her 6 bin ila 10 bin doğumda bir görülebilen hastalıkta 40 çocuktan biri taşıyıcı olabiliyor. Her iki ebeveynden bozuk gen çocuğa geçtiğinde çocuk SMA hastası olabiliyor. Sadece anneden veya sadece babadan bozuk gen aktarımı çocukta hastalık oluşturmuyor, ancak taşıyıcılık oluşturabiliyor.

Görüntü Dökümü:

------------------------

-Başkan Mecnun Otyakmaz'ın ailenin evine gidişi

-Eilf ve alisenin başkanı karşılaması

-Evden görnütüler

-Minik Elif'in görnütüleri

-Babasının konuşması

-Annesinin konuşması

-Başkan Otyakmaz'ın parkta Elif'i salıncakta sallaması

-Başkan Mecnun Otyakmaz'ın görüntüsü

-Minik Elif'in şarsı söylemesi

-Parkta oynaması

-Detaylar

(478 mb)

==========================================================

5)SAMSUN'DA FETÖ OPERASYONU: 14 GÖZALTI

SAMSUN'da Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri Samsun ve Trobzon'da gerçekleştirdiği FETÖ/PDY operasyonunda 14 kişiyi gözaltına aldı. Samsun Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bu sabah Samsun merkez, Çarşamba, Salıpazarı, 19 Mayıs ve Kavak İlçeleri ile Trabzon'da eş zamanlı FETÖ/PDY operasyonu gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında, içlerinde örgüte ait kapatılan kurumlarda çalışan, görevlerinden ihraç edilen kamu görevlileri ve özel sektör çalışanlarının da bulunduğu 14 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ele geçen suç delillerine el kondu. Soruşturmanın çok yönlü devam ettiği ve gözaltı sayısında artış olabileceği bildirildi.

Görüntü Dökümü :

-----------------------

- Şüphelilerden detay

- Emniyetin dışından detay

=========================================

6)EREĞLİ'DE UYUŞTURUCU OPERASYONU: 16 GÖZALTI

KONYA'nın Ereğli İlçesi'nde polisin uyuşturucu ticareti yapan şebekeye yönelik yaptığı operasyonda 16 kişi gözaltına alındı. Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Ereğli İlçesi'nde uyuşturucu ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik operasyon düzenlendi. Daha önce belirlenen adreslere yapılan eş zamanlı baskında, haklarında yakalama kararı çıkartılan 19 kişiden 16'sı gözaltına alındı. Evlerin çatısı, kömürlüğü, bahçesi olmak üzere heryeri didik didik arandı.

Yapılan aramalarda yaklaşık 2.5 kilo esrar, 20 gram eroin, 36 kök hintkeneviri, 24 uyuşturucu hap ele geçirildi. Arama çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Görüntü Dökümü

------------------

- Baskından detay

- Evlerde yapılan aramadan detay

- Şüphelilerin gözaltını alınması ve sağlık kontrolüne çıkartılması

- Genel ve detay

========================================

7)HACİZLİ OTOMOBİLİ, POLİSE VERMEMEK İÇİN YAKTILAR

SAMSUN'un Bafra İlçesi'nde Kadir Karakaya ve Kerem Karakaya, hacizli olan otomobillerini polise vermemek için ateşe verdi. Yanan araç, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Olay Samsun'un Bafra İlçesi Alparslan Mahallesi Sanayi Sitesi'nde bir oto galeri önünde meydana geldi. Bafra İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri 55 NL 016 plakalı otomobilin hacizli ve yakalaması olduğunu belirterek el koymak istedi. Borç nedeniyle hacizli olan otomobilini vermemek için galerici olan Kadir Karakaya ve oğlu Kerem Karakaya, bu duruma tepki gösterdi. Polis ekiplerine "Otomobilimizi size vereceğimize yakarızö diyen baba ve oğlu biranda araca benzin döküp ateşe verdi. Alev alev yanan otomobilin söndürülmesi için ekipler itfaiyeye haber verdi. Kısa sürede bölgeye gelen itfaiye ekipleri otomobili söndürdü. Araç kullanılamaz hale geldi. Polis, baba ve oğlunu gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Görüntü Dökümü :

--------------------

- Otomobil yangını

- İtfaiye gelişi

- İtfaiye müdahale

- Baba ve oğlunun gözaltına alınması

- Detaylar

========================================

8)88 YAŞINDAKİ ANNESİNİ, ELLERİYLE BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

ELAZIĞ merkez Yıldızbağları Mahallesi'nde 88 yaşındaki Karanfil Dirilik, birlikte yaşadığı oğlu 30 yaşındaki V. Dirlik tarafından evin bahçesinde boğularak öldürüldü.

Özel bir firmada işçi olarak çalışan ve bir süre önce eşinden boşanarak annesinin evinde kalmaya başlayan V. Dirilik'in ruhsal sorunlar yaşadığı, bu yüzden de annesiyle sık sık tartıştığı bildirildi. İddiaya göre bugün sabah saatlerinde Merkez Yıldızbağları Mahallesi Acar Sokak'ta evlerinin girişindeki bahçede oturdukları sırada anne- oğul yine tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine de V. Dirilik, annesi Karanfil Dirilik'i boğazını sıkarak öldürdü, ardından da kaçtı.

Sesleri duyan komşuların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin yaptıkları çalışmanın ardından Karanfil Dirilik'in cenazesi otopsi yapılmak üzere Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Annesini öldürdükten sonra kaçan V. Dirlik'in yakalanması için polis çalışma başlattı.

Görüntü Dökümü

-Olayın yaşandığı evin dıştan görüntüsü

-Polis ekiplerinden görüntü

-Çevredekilerin ağlamaları

-Genel ve detay görüntü

============================================

9)MOTOSİKLETLE KAÇARKEN CANINDAN OLDU

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

AYDIN'ın Nazilli İlçesi'nde, bir çorbacının önündeki servis motosikletini alarak hızla sürmeye başlayan 29 yaşındaki Rıfat Dumanoğlu, park halindeki iki araca çarpıp asfalta fırladı. Motosikletin parçalanan polyester tamponu jilet gibi boğazını kesen ve alkollü olan Dumanoğlu, kaldırıldığı hastanede kan kaybından yaşamını yitirdi.

Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen ve daha önce çeşitli tarihlerde dört kez intihar girişiminde bulunan Rıfat Dumanoğlu, bugün saat 05.30 sıralarında Atatürk Bulvarı'ndaki bir çorbacıya geldi. Dumanoğlu, burada lavaboyu kullandıktan sonra, çorbacıdaki motosikletli kuryelerden, kendisini Kurtuluş Mahallesi'ndeki evine bırakmalarını istedi. Ancak, bu isteğine olumsuz yanıt verilmesi üzerine Dumanoğlu, kapının önündeki çorbacı dükkanına ait 09 E 9246 plakalı servis motosikletine binip, hızla sürmeye başladı. Dumanoğlu, yaklaşık 300 metre ileride aşırı hız nedeniyle motosikletin direksiyon hakimiyetini kaybedip, önce park halindeki 09 HK 363 plakalı otomobil ile 09 P 1544 plakalı servis midibüsüne çarptı. Çarpmanın şiddetiyle motosikletin parçalanan polyester tamponu boğazını jilet gibi kesen Dumanoğlu, asfalta fırlayıp, ağır yaralandı. Ambulansla Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Dumanoğlu, aşırı kan kaybından yaşamını yitirdi. Dumanoğlu'nun 1.90 promil alkollü olduğu belirlendi.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINDA

Hırsızlık, uyuşturucu kullanmak ve satmak gibi suçlardan sabıkalı olduğu belirtilen Dumanoğlu'nun çorbacıya gelişi ve motosikleti alarak kaçması işyerinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Görüntü DÖkümü

--------------------:

-Rıfat Dumanoğlu'nun fotoğrafı

-Kaza yerinden görüntü

-Motosikletin görüntüsü

-Motosikletin çalınma anı güevinlik kamerası görüntüsü

==============================================

DHA

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05