Dha Yurt Bülteni - 18

Dha Yurt Bülteni - 18

ZONGULDAK'ta büyükşehirlerle birlikte uygulanan il sınırlarındaki geçiş kısıtlaması, saat 00.00 itibariyle sona erdi.

Zonguldak sınırındaki denetimler sona erdi

ZONGULDAK'ta büyükşehirlerle birlikte uygulanan il sınırlarındaki geçiş kısıtlaması, saat 00.00 itibariyle sona erdi.

Büyükşehirlerle birlikte Zonguldak'ta uygulanan il sınırlarındaki geçiş kısıtlamasının sona ermesinin ardından il sınırlarında polis ve jandarma denetimlerine son verdi. Zonguldak-Düzce il sınırında son denetimlerini yapan ekipler, vatandaşları tedbirlere uymaya devam etmelerini istedi. Ekipler, saat 00.00 itibariyle bariyer ve dubaları yoldan kaldırdı. Kentte 14 büyükşehir ile birlikte uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da saat 00.00 itibariyle sona erdi. Kısıtlamanın sona ermesiyle birlikte Zonguldak Gazipaşa Caddesi'nde haraketlilik yaşandı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

-İl sınırındaki denetim

-Polis ve jandarma denetimi

-Kent merkezinden detay

=======================

İzmir'de 1036 kişiye idari para cezası uygulandı(2)

SEYAHAT KISITLAMASI KALKTI, YOLCULUK BAŞLADI

KORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında, uygulanan şehirlerarası seyahat kısıtlaması bugün itibari ile sona erdi. Bunu üzerine, İzmir'den başka illere gitmek isteyen vatandaşlar otogara akın etti. Uzun süredir ıssız kalan otogar, tekrardan hareketlendi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

Yolculardan görüntü

=======================

Kısıtlamanın ardından kente akın ettiler

KAYSERİ'de, koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan şehirlerarası seyahat kısıtlamasının sona ermesinin ardından kent girişinde yoğunluk oluştu.

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladğı genelge ile Kayseri'de hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi. Seyahat kısıtlaması bulunan iller arasında yer alan Kayseri'de yasağın kalkmasıyla kent girişinde yoğunluk oluştu. Kayseri-Sivas karayolundan kent merkezine girmek isteyen vatandaşlar otomobilleri ile uzun kuyruklar oluşturdu. Kontrol noktasındaki polis ekipleri, araçların şehre girişlerine izin verdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------------------

-Şehir girişindeki yoğunluk

-Araçların geçişi

-Kontrol noktasındaki polis ekipleri

========================

Yasağın kalkmasından dakikalar sonra denize girdiler

ANTALYA'da, sahile giriş yasağının gece yarısının ardından kalkmasıyla yüzlerce vatandaş dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne akın etti. Bazı vatandaşlar uzun süre sonra denize girmenin tadını çıkarırken, bazı vatandaşlar ise sahil bandında spor yaptı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında girişlerin yasaklandığı sahiller gece yarısı saat 00.00 itibarıyla yeniden açıldı. Yasağın bitmesiyle yüzlerce vatandaş Antalya'daki dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ne akın etti. Bazı vatandaşlar yasağın kalkmasını fırsat bilerek, serin havaya aldırmadan denize girdi. Sahil bandına gelen kimi vatandaşlar yürüyüş yaparken, kimileri ise spor sahalarında spor yaptı. Sahile arama dedektörleriyle gelen iki kişi ise kumlar içerisinde altın aradı.

Yasağın bitmesiyle denize giren Mehmet Ali Özdemir, "Aslında yasak bittiği an girecektim ama 15 dakika geciktim. Deniz suyu sıcak ve çok güzel. Normalde her gün denize girerdim ancak bu 2.5 ay giremedim. Bu sürede eşimle birlikte yürüyüş yaptım. Denize girmek çok iyi geldi, iyot eksikliği vardı. Mikrobu da kovaladık bu aradaö diye konuştu.

'UYUMADIM SAHİLE GELDİM'

Yasağın kalkacağı saate kadar uyumayarak sahile geldiğini söyleyen Yılmaz Haber, "Normalde bu gece denize yüzmeye gelecektim ancak hava soğuk olduğu için vazgeçtim. Yine de bu saate kadar uyumadım, koştum sahile geldim. Sahil çok güzel ama günlerdir gördüğümüz sosyal mesafe ayarlamalarını göremedim. Zaten denizde insanlar yan yana yüzmeyi pek tercih etmiyor. Çok önemli olmaz ama yine de bir sosyal mesafe sınırları belli olsa iyi olurduö dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

-Sahilden görüntüler

-Denize giren kişilerin görüntüsü

-Denize giren Mehmet Ali Özdemir Röp.

-Sahilde yürüyüş ve spor yapan kişilerden görüntüler

-Deniz kenarında oturan kişilerin görüntüsü

-Sahile gelen Yılmaz Haber Röp.

DHA

HABERE YORUM KAT