Dha Yurt Bülteni - 14

Dha Yurt Bülteni - 14

ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, ciddi sağlık sorunları olduğunu bildirerek, YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını...

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çomaklı istifa ettiğini açıkladı

ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, ciddi sağlık sorunları olduğunu bildirerek, YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını sunduğunu açıkladı. Rektör Çomaklı, "Benim sağlık sorunum çok ciddi boyutlara ulaştı. YÖK Başkanı ve Cumhurbaşkanı'mızdan affımı isteyerek, istifamı sundum. Benim 3 çocuğum var, bu nedenle sağlığım çok önemli" dedi.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, internet üzerinden yapılan Açık Öğretim Fakültesi sınavları hakkında bilgi vermek için basın toplantısı düzenledi. Sınavların yerli ve milli sınav sistemiyle yapıldığını anlatan Rektör Prof. Dr. Çomaklı, 8 ay önce eski bir rahatsızlığının nüksettiğini bu nedenle YÖK ve Cumhurbaşkanlığı'na istifasını sunduğunu açıkladı. Rektör Prof. Dr. Çomaklı, şunları söyledi:

"Sizinle paylaşmak istediğim bir husus var. Bu hususu ben ilgili makamla paylaşarak, izin istedim ve aldım. Atandığımızdan beri dijitalleşmeye çok önem veriyorduk ve çok yoğun geçiyordu. Bizim burada 7 gün 24 zamanımız geçiyordu. 8 ay önce eski bir rahatsızlığım nüksetti. Rahatsızlığım aşırı noktalara vardı. Doktorlar sürekli dinlenmem gerektiğini, bu süreçte evden ayrılmamam gerektiğini söylüyorlardı. Fakat ben 7 Mayıs'taki sınavın bitmesini özellikle bekledim. Çünkü bu bizim için bir dönüm noktasıydı. Türkiye'de öncü olacak bir sistemdi. Yazılımlarımızı test etmiştik, Öğrenim Yönetimi Sistemi'ni (LMS) hayata geçirmemiz gerekiyordu. Benim bunu bitirmem gerekiyordu. Bunun yanı sıra Yunus Merkezi ile ilgili taleplerimizi oluşturmuştuk. Öğrenci teşkilatlanmasını yeniden yapmıştık. Müzelerimiz, URAYSİM daha birçok proje hayata geçti."

'AFFIMI İSTEDİM'

Sağlık sorunlarının çok ciddi boyutlara ulaştığını ifade eden Çomaklı, "Ben de affımı istedim, o nedenle YÖK Başkanı ve Cumhurbaşkanı'mızdan affımı isteyerek, istifamı sundum. Şimdiye kadarki tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hiç kimse ile paylamamıştım bunu. Benim 3 çocuğum var, bu nedenle sağlığım çok önemli. 45 yaşındayım ve çok ciddi sağlık sorunu yaşıyorum. Aslında yapacak çok şeyimiz var ama maalesef evden çıkamıyorum. Ayaklarımdaki rahatsızlıklar ve ciğerimdeki sorun uç noktaya ulaştı. Gitmiyor artık, bir yerden sonra zorlanıyorum. Ben de emin olun çok hüzünlüyüm bu durumdan. Ama sağ olsun makam ve başkanımız olumlu karşıladılar. Durumun ciddiyetini de anlattım, affımı istedim. Onların affına sığınarak kabulünü istedim. İstifamı sundum. Kabul edeceklerinden eminim sağ olsunlar, ben herkese teşekkür ederim. Biz hedefimize vardık, yapacaklarımızı da yaptık, geri dönülmeyecek şekilde çok büyük bir sistem değişikliği yaptık. Kişi bazlı olmaktan kurumsal hale getirdik. Ben memnunum, tüm çalışanlarıma, işçisinden güvenliğine bütün akademik personele ve herkese çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, rektörlük görevine 2018 yılı Eylül ayında atanmıştı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Rektörün açıklaması

-Rektörlük binası

==========================

Duvarını delip girdikleri kuyumcudan 400 bin liralık altın çaldılar (2)

KUYUMCUDAKİ SOYGUN ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Konya'da 2 kişinin, zorlayarak kapısını açtıkları berber dükkanından, balyozla duvarı kırıp bitişiğindeki kuyumcudan yaklaşık 400 bin liralık altını almaları güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı. Görüntülerde kuaför dükkanından kırdıkları duvardan içeri giren 2 kişinin vitrindeki altınları topladıklayıp, tekrar aynı yerden çıktıkları görüldü. Güvenlik kamera kayıtlarından yola çıkan polis, geldikleri motosikletle kaçan 2 kişinin yakalanması için çalışmasını sürdürüyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

--------------------

- Soygun anı güvenlik kamerası

==========================

Koronavirüsten kaçanlar bu ilçeye akın etti, nüfus yüzde 70 arttı

KARADENİZ'de, mayıs ayı sonunda başlayan yayla ve köylere göç geleneği, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl erken başladı. Ordu'da şehirlerden göç edenlerle mahalle ve yaylaların dolduğu Kabadüz ilçesinde nüfus yaklaşık yüzde 70 arttı. Kalabalık şehirlerden uzaklaşarak daha sakin olan köy ve yaylalara çıkanlar, sosyal izolasyon kuralına uymadıklarından burada yaşayan özellikle yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor. Uzmanlar, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla köylerde de tedbirler alınmasını istiyor.

Türkiye'de de görülen koronavirüs salgınına karşı vatandaşlar tedbir almayı sürdürüyor. Karadeniz'de gelenek haline gelen ve mayıs ayı sonunda başlayan yayla ve köylere göç geleneği, bu yıl koronavirüs salgını endişesi nedeniyle erken başladı. Koronavirüs salgınından korunmak isteyenler, şehirlerden uzaklaşarak daha sakin ve ıssız olan yayla ve köylere çıkıyor. Ordu'nun Kabadüz ilçesinin nüfusu şehirlerden göç edenlerle yaklaşık yüzde 70 arttı. İlçede mahalle ve yaylalar dolup taştı. Karadeniz'de köy ve mezralardaki evlerine çıkanlar, sosyal izolasyon kuralına uymadıklarında burada yaşayan özellikle yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor.

BELEDİYE BAŞKANI: NÜFUSUMUZ YÜZDE 70 ARTTI

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların ilçelerine bağlı yaylalara akın ettiğini açıkladı. Kaya, "İlçemiz diğer ilçelere göre ciddi derecede göç alan ve aynı zamanda da göç veren bir ilçemiz. Yaz günlerinde özellikle 100 bine yaklaşan nüfusuyla, kış aylarında da 5 ile 10 bin arasında devam eden bir ilçeyiz. Bu seviyedeyken şu an itibariyle ilçemize il dışından koronavirüs salgınından sonra ciddi derecede bir giriş oldu. Bu giriş ilimize seyahat yasağının getirilmesiyle ciddi bir şekilde de durdu. Ama hala il içinden gelen vatandaşlarımız şu anda akın akın yaylalara, mahallelerimize dolmuş durumdalar. İller arasındaki giriş ve çıkış kısıtlaması konulduğu rakamla aynı aya oranlama yaptığımızda ilçemizin nüfusunda yaklaşık yüzde 70 oranında bir artış var. Yasak tamamen kaldırıldığı zaman nüfusun çok büyük rakamlara ulaşacağını düşünüyoruz. Lütfen vatandaşlarımız kurallara uysunlar. Çünkü bu süreç devam ediyor. Sürecin ne zaman biteceği belli değilö dedi.

'DAHA FAZLA İNSAN GELECEK'

Yayla mevsiminin geldiğini hatırlatan Kaya, "Bu yayla mevsiminde bütün ilçelerimizden ve il dışından gelen hemşerilerimizle dolup, taşacak. Daha fazla insan gelecek. Bunlar da geldiği takdirde kontrollü bir şekilde hem sağlık tedbirleri hem de koronavirüsle ilgili alınacak tedbirlerle ilgili mücadelemize son hız devam edeceğiz. Daha ciddi bir çalışma olacak. Bundan sonra kontrollerimiz daha da hızlanacak. Hemşerilerimiz alınan kararlara uysun, diğer insanlarla arasındaki mesafesini korusun ve maskesiz sokağa çıkmasın. Eşiyle, dostuyla, hane ziyaretleri veya bir araya gelme konularında da dikkat olsunlarö diye konuştu.

'BURASI İZOLASYON İÇİN CENNETLİK'

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda kendini korumaya alan Haluk Çetinkaya da "Evde kal Türkiye" dedikten sonra ben de kendimi izolasyona almak için yaylaya geldim. 1,5 aydan beri buradayım. Ara sıra çocuklarımın yanına gidiyorum ama tabii ki yine geliyorum. Şimdi yayla sezonu. Yaşlı insanlara da izin verilmesi gerekiyor. Çünkü burası yaşlı insanlar için birebir, cennet. İzolasyon için, temastan uzak olmak için cennetlik bir yer. Allah devletimizden razı olsunö dedi.

'SALGIN BİTENE KADAR BURADA KALACAĞIM'

Ekrem Kurt ise, "Koronavirüs salgınından uzak kalmak için yaylaya geldim. Hem buradaki işlerimi hallediyorum hem de kendimi karantina altına alıyorum. Salgın bitene kadar burada kalacağım. Şu anda 20 gündür buradayım. Arada sırada şehre iniyorum. Oradaki işlerimi hallettikten sonra tekrar geliyorum. 6 ay boyuna burada kalacağımö ifadelerini kullandı.

PROF. DR. BEYHUN: KÖYLERDEKİLERİ RİSKE ATMIŞ OLACAĞIZ

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazım Ercüment Beyhun, tedbirler kapsamında şehirlerarası ulaşımda kısıtlama getirildiğini ancak şehir içindeki aktivitelerin kısıtlanmadığını söyledi. Köylerde yaşayanların temas halinde olduğuna ve bunun köylerdeki yaşlıları risk altında bıraktığına dikkat çeken Prof. Dr. Beyhun, "Köylerde yaşlılarımız daha fazla yaşıyor. Risk grubu diye tanımladığımız hastalığın daha ağır seyrettiği kişiler bunlar. Bizler, şehirdeki evlerimizden köye çıktığımızda en çok korumak istediğimiz insanlarımızı risk altına atmış oluyoruz. Bir sağlık sorunu yaşanması, vefat durumlarında ya da çeşitli insani durumlarda köy içerisinde insanlar birbirleriyle görüşebiliyor. Bu sefer hastalık, o köy içerisinde çok hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Birtakım örnekleri var. Karantinaya alınan köyler oldu" dedi.

'KÖYLERE GİDİŞ GELİŞLER AZALMALI'

Yazlık tatil bölgeleriyle köylerin sağlık sistemi organizasyonlarının bölgenin nüfusuna göre yapıldığını aktaran Prof. Dr. Beyhun, şehirlerden köy ve kasabalara olan göçün sağlık sisteminin yükünü artırarak ihtiyaç duyulduğu anda sağlık hizmeti verilmesinde sıkıntı yaşatabileceğini söyledi. Köy içindeki temasların azalmasıyla koronavirüsün yayılmasının da azalacağını kaydeden Prof. Dr. Beyhun, "İnsanların davranışlarıyla ortaya çıkacak, zamanla göreceğiz. Köy evlerinde gidiş gelişler ne kadar azalır, biz kendi hareketlerimizi ne kadar azaltır, evimizde kalmaya gayret edip başarılı olabilirsek o kadar az olacak. Bunu başaramazsak özellikle köylerimizde yaşayan yaşlılarımızı çok riske atmış olacağız" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Çambaşı yaylasından detay görüntüler

-Tarlada çalışan çiftçilerin görüntüsü

- Prof. Dr. Nazım Ercüment Beyhun ile röportaj

-Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ile röportaj

-Vatandaş röportajları

-Diğer detaylar

==========================

Reyhanlı'da uyuşturucu operasyonu

HATAY'ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonda 136 kilogram takoz esrar ile 297 bin 600 adet captagon ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, ilçe genelinde uyuşturucu madde satıcılarına yönelik başlattığı çalışma kapsamında bir ikamette arama yaptı. Ekiplerin aramasında ikametin "hol" diye tabir edilen kısmına duvar örülerek gizlenmiş halde 136 kilo takoz esrar, 297 bin 600 adet sentetik uyuşturucu captagon ele geçirildi. Olayla ilgili adli işlemlerin devam ettiği belirtildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

- Kırılan duvar

- İçerisinden çıkarılan uyuşturucular

==========================

Prof. Dr. Silici: "Propolisin bağışıklık sistemi üzerinde uyarıcı ve düzenleyici etkisi var'

ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Tarımsal Biyoteknoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Silici, propolis başta olmak üzere diğer arı ürünlerinin bağışıklık sistemini düzenleyici ve uyarıcı etkilerinin bulunduğunu söyledi.

Kayseri'de 27 yıldır propolis üzerinde çalışan ve bu konuda yaptığı çalışmalarla çok sayıda uluslararası ödülün sahibi olan ERÜ Tarımsal Biyoteknoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Silici, çalışmalarını kitaplaştırdı. Prof. Dr. Sibel Silici, propolis başta olmak üzere diğer arı ürünlerinin bağışıklık sistemini düzenleyici ve uyarıcı etkilerinin bulunduğunu söyledi.

'BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ YÜKSELTMİYOR, DÜZENLİYOR'

Arı ürünlerinin bu yönüyle hem bakteriyel hem de viral enfeksiyonlara karşı koruma sağladığını belirten Prof. Dr. Silici, "Bağışıklık sistemi; tıp dilinde immünite, vücudumuza dışarıdan giren yabancı cisim ve mikroorganizmalara vücudumuzun bütün mekanizmalarıyla karşı koyması anlamına gelir. Doğal bağışıklık ya da kazanılmış, edimsel bağışıklık olarak ikiye ayırabiliriz. Doğal bağışıklık doğuştan var olan, genetiğimizle kazandığımız bağışıklık anlamına gelir. Ama kazanılmış bağışıklık, sağlıklı beslenme, spor yapma, kaliteli uyku gibi faktörlerle güçlendireceğimiz bir bağışıklık sistemidir. Propolisin bağışıklık sistemi üzerine uyarıcı ve düzenleyici etkisi var. Bağışıklık sistemini yükseltiyor demek yanlış olur, çünkü kimi zaman bağışıklık sistemini yükseltmek istenen bir durum değildir. Bu nedenle biz propolisin bu etkisini önemseriz; bağışıklık sistemini uyarır ve düzenler. Sadece propolis değil, perga gibi, arı sütü gibi arı ürünleri de bağışıklık sistemini destekleyicidir. Hem bakteriyel hem viral enfeksiyonlardan korunmak için bu ürünlerden faydalanabiliriz" dedi.

Propolisten faydalanmak için doğru ve dozunda kullanımın önemine dikkat çeken Prof. Dr. Silici, "Ham propolisi kullanmanın yol açabileceği bazı sıkıntılar var. Bu nedenle doğru şekilde ekstrakt edilmiş, kimyasal içermeyen, mümkün olduğu kadar sağlığa faydalı propolis ürünlerini kullanmak gerekli. Bunu anlamak için ürünün içeriğine bakmak yeterlidir" diye konuştu.

'PROPOLİSİN İNSAN ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ İLK KEZ ARAŞTIRILIYOR'

Türkiye'de propolisin insan üzerindeki etkilerini ölçmek için ilk kez Erciyes Üniversitesi'nde bir çalışma başlattıklarını kaydeden Prof. Dr. Silici, "Bugüne kadar propolisle ilgili yaptığımız çalışmaları, özellikle doz çalışmalarını belirleyebilmek için hep laboratuvar ortamında ya da deney hayvanları üzerinde test etmiştik. İnsanlar üzerinde yapılan çalışma hep hayalimiz oldu. Bunun için Erciyes Üniversitesi Etik Kurulu ve Sağlık Bakanlığı'ndan gerekli izinleri aldık ve çalışmamıza başladık. Bu çalışmada, kavak tipi propolisin aktif bileşeni olan; kafeik asit fenitil estilinin kanda hangi saatte, hangi düzeye ulaştığı ve vücuttan ne zaman atıldığını, aynı zamanda da bağışıklık markörlerini belirledik. Şimdi analizlerini yapıyoruz. Yakın zamanda da uluslararası makale haline dönüştüreceğiz" ifadelerini kullandı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-Prof. Dr. Sibel Silici röportaj

-Genel Detaylar

===========================

Akdeniz'in parkları yaşlılar ve çocuklar için hazırlanıyor

MERSİN'in merkez Akdeniz ilçesindeki parklarda sokağa çıkma serbestliği getirilen yaşlı vatandaşlar ve gençler için ilaçlama, tadilat çalışması başlatıldı.

Akdeniz Belediyesi, sokağa çıkma serbestliği getirilen yaşlı vatandaşlar, çocuklar ve gençler için hazırlıklarına başladı. Koronavirüse karşı alınan tedbirler nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması getirilen yaşlı vatandaşlar ile 20 yaş altı gençler ve çocuklar için, getirilecek serbestlik nedeniyle ilçe genelindeki çocuk parkları ile yeşil alanlarda ilaçlama, temizlik ve tadilata başladı. Yoğunluk yaşanacak parklar temizlendi, zarar gören oyun grupları ve banklar yenilendi, ardından da dezenfektanlı su ile ilaçlandı. Kentte, yüzlerce insanın uğraması muhtemel olan Ümit Yaşar Oğuzcan Parkı da baştan sona elden geçirildi. Dezenfektanlı su ile tamamen ilaçlanan parkın içinde bulunan ışıklı ve müzikli süs havuzu, sokağa çıkma serbestliğinin olacağı günlere hazırlandı. Oyun grupları, masal karakterleri, oturma grupları, banklar ve yürüme yolları ilaçlanan parkın havuzu da yıkanıp temizlendi ve içi yeni su ile dolduruldu. Çimleri de biçilen Masal Kahramanları Parkı, 13-15 Mayıs'ta sokağa çıkma kısıtlaması bir süre kaldırılacak olan yaşlı ve 20 yaş altındaki gençler için hazırlandı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------------------

-Parkların ilaçlanmasından genel ve detay

-Parklarda çimlerin biçilmesinden genel ve detay

-Parkların temizlenmesinden genel ve detay

=========================

Okul bahçesine engelsiz trafik parkuru

MERSİN'in Mut ilçesinde Ak Ali Küçük Özel Eğitim Uygulama Okulu bahçesinde Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında "Engelsiz Trafik Parkuru" düzenlenen törenle açıldı.

Törene, Kaymakamı Muammer Köken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Emniyet Müdürü Zafer Şenocak, Jandarma Komutanı Teğmen Nusret Atılgan, Okul Müdürü Aydın Bütünay, AK Parti İlçe Başkanı Soner Solak, MHP İlçe Başkanı Alpaslan Savaş Kır ile davetliler katıldı.

Törenin açılışında konuşan Okul Müdürü Aydın Bütünay, özel çocuklara fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini gösterebilmek açısından engelsiz bir trafik parkuru tasarladıklarını belirterek, "Burada özel çocuklarımız aynı zamanda uzaktan kumandalı olan akülü araçlara binerek parkurda çocuklarımız araç sürmeyi öğrenecekler. Parkur, Bölge Trafik Müdürlüğü desteğiyle okul öğretmenlerimiz tarafından tasarlandı ve çizildi. Özel çocuklarımıza özel eğitimde fırsat verirsek her şeyi başarabileceklerine inanıyorum. Bu çocuklarımızın araç kullanma önündeki ilk adımı olacak. Belki bir gün bir çocuğumuz gerçekten trafikte kullanabilecekleri bir araç tasarlanacak ve o araçlarla trafiğe çıkacaklar. Bunu umu ve hayal ediyoruz" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin de trafik kazalarını önlenmesi ve toplumda farkındalık yaratmak, öğrenciler arasında trafik bilincini artırmak amacıyla Engelsiz Trafik Parkuru'nu açtıklarını söyledi.

İlçe Kaymakamı Muammer Köken ise trafik bilincinin önemine dikkat çekerek, "Trafik hepimizin bir şekilde karşılaştığı durum. Sokağa çıkma yasağı ilan edildiğinde, Mut gibi bir yerde çift taraflı trafik kazası gördük. Dikkatsizlik her zaman dikkatsizlik oluyor. İlçemizde 10 bine yakın öğrencimiz var. Bu işi çocukluktan itibaren alışkanlık haline getirmemiz lazım. Çocuklarımız o bilinci elde etmesi lazım. Burada çocuklarımıza trafik eğitimi vereceğiz. Bir de ilçemizdeki Şehit İbrahim Soysal Okulu bahçesinde aynı çalışma planlanıyor. Daha büyük bir projemiz de 4 dönümlük bir alan bulunursa bir trafik eğitim parkuru açılacak. Bu çalışma Türkiye ve bölgemiz açısından bir ilk. Emek veren arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ve plaket töreninin ardından Kaymakam Köken ve beraberindekiler, parkurda inceleme yaparak bilgi aldılar.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-----------------------------

- Okul Müdürü Aydın Bütünay konuşurken

- İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin konuşurken

- Kaymakam Muammer Köken konuşurken

- Törene katılanlar parkurda inceleme yaparken

- Emniyet ve Jandarma trafik araçları okuldan ayrılırken

==========================

Adana polisinden "gül" hediyeli koronavirüs denetimi

ADANA'da, trafik uygulaması yaparak sürücü ve yolcuların ateşlerini ölçüp, yeni tip koronavirüs salgını sonrası uyulması gereken kuralları hatırlatan polis ekipleri, gül hediye etti.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri "Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası" etkinlikleri kapsamında merkez Seyhan ilçesindeki Atatürk Caddesi üzerinde kortej düzenledi. Ekipler, kortej sonrası cadde üzerinde seyir halinde olan otomobil ve toplu taşıma araçlarını durdurarak, denetleme yaptı. Denetleme sırasında sürücülerin ve yolcuların ateş ölçümü yapıldı. Polis, daha sonra sürücü ve yolculara yeni tip koronavirüs salgını sonrası uyulması gereken kuralları hatırlatarak, gül hediye etti. Denetime tabi tutulan sürücü ve yolcular polis ekiplerine teşekkür etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

- Trafik ekibinin geçişi

- Trafik polislerinin sürücülere broşür ve gül vermesi

- Ateş ölçümü yapılması

- Otobüslerde kadınlara gül dağıtılması

- Salgın konusunda yolcuların uyarılması

- Yolcuların ateş ölçümünün yapılması

DHA

HABERE YORUM KAT