• BIST 96.280
 • Altın 275,936
 • Dolar 5,7245
 • Euro 6,3509
 • Berlin 17 °C
 • Frankfurt 16 °C
 • Paris 15 °C
 • Ankara 22 °C
 • İstanbul 25 °C
 • İzmir 28 °C
 • Stockholm 16 °C

Dha Yurt Bülteni-13

Dha Yurt Bülteni-13
ÇORUM'da tek kadın halk otobüs şoförü 2 çocuk annesi Aynur Tükenmez (36) göreve başladı.

1)ÇORUM'UN TEK KADIN HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜ GÖREVE BAŞLADI

ÇORUM'da tek kadın halk otobüs şoförü 2 çocuk annesi Aynur Tükenmez (36) göreve başladı.

Çorum Belediyesi'ne bağlı Otobüs A.Ş.'de görevli halk otobüsü şoförü Aynur Tükenmez, 1 ay önce göreve başladı. Kentin tek halk otobüsü şoförü olan Tükenmez, vatandaşların toplu ulaşımını sağlıyor. Buhara- Mimar Sinan Mahallesi hattında çalışan Tükenmez'i direksiyon başında gören vatandaşlar, şaşkınlık yaşıyor. Kadın sürücüyü otobüs direksiyonunda gören bazı erkek sürücüler, otobüse baktığı sırada kaza tehlikesi atlatıyor. Tükenmez'in kullandığı otobüse bakan bir erkek sürücü, kamyonuyla otobüsün dikiz aynasına çarptı. Daha önce bir firmada uzun yol şoförlüğü yaptığını anlatan Aynur Tükenmez, "5 yıldır direksiyon başındayım. Bugüne kadar olumsuz hiç bir tepki almadım. Aldığım tepkilerin hepsi olumlu tepkilerdi. 1 aydır Çorum'da çalışıyorum. Beni direksiyonda gören bazı yolcular ister istemez şaşırıyorlar. Hatta, geçen gün ilginç bir de olay yaşadım. Yanımdan aracıyla geçen bir sürücü bana bakarken otobüsümün dikiz aynasına zarar verdi. Zaman zaman böyle durumlar oluyor" dedi.

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü de "Çorum ulaşımında güzel şeyler oluyor. Bir kadın şoförümüzün olması bizi ve yolcularımızı mutlu ediyor. İnşallah kadın şoför sayımızda artış olacakö diye konuştu.

Görüntü Dökümü

-----------------------

-Aynur Tükenmez röp.

-Halk otobüslerinin garaja giriş çıkış yapması

-Bayan yolcularla röp.

-Erkek şoförlerle röp.

-Aynur Tükenmez'in otobüs kullanması

-Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü röp.

-Detaylar

(SÜRE:3. 33 sn ) (BOYUT 417 MB )

==============================================

2)HİZMET-İŞ SENDİKALILAR, BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN'I PROTESTO ETTİ

HİZMET İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız ve beraberindeki sendikalılar, Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan tarafından Hizmet-İş Sendikası'na bağlı işçilere sendika değiştirme baskısı, mobbing ve yer değiştirme uygulandığını iddia ederek basın açıklaması yaptı. Bolu'da 31 Mart Seçimleri sonrası CHP'li Tanju Özcan'ın Bolu Belediye Başkanı olmasıyla Hizmet-İş Sendikası'na bağlı işçilere sendika değiştirme baskısı, mobbing ve yer değiştirme yapıldığını iddia eden Hizmet-İş Sendikalılar basın açıklaması yaptı. Bolu Belediye Başkanlığı binası önündeki Demokrasi Meydanı'nda gerçekleştirilen basın açıklamasına Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız, Hizmet İş-Sendikası Bolu İl Başkanı Hacer Çınar ve yaklaşık 30 sendikalı katıldı. Basın açıklamasını okuyan Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Celal Yıldız şöyle konuştu:

"31 Mart yerel seçimleri sonucu CHP'ye geçen Bolu Belediyesi'nde işçilere yönelik sendika değiştirme baskısı acımasız bir şekilde artarak devam etmektedir. Baskılar, belediye çalışanları bakımından artık tahammül edilemeyecek boyuta ulaşmış bulunmaktadır.Seçimlerin hemen akabinde Belediye-İş Sendikası tarafından tehditle sendika değiştirmeye zorlanan işçilerin bu kez de talimatla, iş yerleri değiştiriliyor. Yıllardır büro personeli ve zabıta olarak çalışan emekçiler park ve bahçelerde görevlendirildi. Seçim öncesi 22 Mart 2019 tarihinde, belediyede çalışan işçilerin işten çıkarılmayacağını ve keyfi olarak yer değiştirme yapılmayacağını noter huzurunda taahhüt eden belediye başkanı Tanju Özcan, mazbatayı alınca verdiği sözü unutup işçi kıyımına başladı. Belediye Başkanı Özcan, yüksek lisans eğitimi yapan, lisans mezunu olan, yıllardır halkla ilişkiler personeli olarak çalışan emekçileri park ve bahçelerde görevlendirdi. Bu bir mobbingdir, kıyımdır, zulümdür, adaletsizliktir. Bu, iş yeri barışını dinamitlemektir. Mobbinge maruz kalan işçiler, başarılarından dolayı birkaç kez ödüllendirilmiş personellerdir. Liyakatiyle çalışan emekçileri keyfi uygulamayla mağdur etmeye kimsenin hakkı yoktur. Emekçilere yönelik baskı Bolu kamuoyunu da rahatsız etmektedir. Huzur ve sükûnetiyle yer edinen Bolumuzun ve Bolu Belediyemizin adı, Türkiye gündemine emekçilere baskı ve zulümle gelmemeliydi. Huzurun başkentinde huzur bozulmamalıydı. Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın işçi kardeşlerimize, iş yerlerini değiştirmek suretiyle baskı uygulamasını anlamakta zorlanıyoruz. Sayın Özcan'ı 22 Mart'ta Noter huzurunda verdiği taahhüdü yerine getirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz. Kendisini, iş yeri barışını yeniden tesis etmeye çağırıyoruz. Sayın Özcan, gelin, vazgeçin. Gelin, Bolubeyi olmak yerine, halkın safında Köroğlu olun. Bolubeyi gibi zulmetmek yerine, Köroğlu gibi hizmet edin. Mensubu bulunduğunuz partinin 6 okundan biri halkçılıktır. Lütfen, halkçı olun.Emeğin ve emekçinin yanında olun. Onlara köle muamelesi yapmayın. Size güvenen emekçileri keyfi uygulamalarla hayal kırıklığına uğratmayın. Size oy verenleri mahcup ve pişman etmeyin. Emekçinin alın teri ve akıl teri kutsaldır. Alın teri dökene zulmetmeyin. Baskı ve zulümle abad olunmaz."

Görüntü Dökümü

-------------------

-Açıklamadan görüntüler

-Detaylar

Süre: 03.55-Boyut: 440.6 MB

=======================================================

3)PROTOKOL VE HALK, 13 KİLOMETRELİK TARİHİ ANTİK YOLU YÜRÜDÜ

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, birim amirleri, vatandaşlar ve öğrencilerin katılımıyla en uzun antik rotalarından biri olarak gösterilen Likya Yolu'nun 13 kilometrelik Ulupınar-Yanartaş-Çıralı-Olympos etabında doğa yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşte protokolden Başsavcı Halil İnal, Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege gibi isimler yer aldı. Kemer-Fethiye arasında 500 kilometrenin üzerinde uzunluğa sahip Likya Yolu'nun Ulupınar-Yanartaş-Çıralı-Olympos etabındaki 13 kilometrelik etabında gerçekleşen yürüyüşe, Antalyalıların ilgisi de yoğun oldu.

Yürüyüş öncesinde konuşan Vali Münir Karaloğlu, Turizm Haftası'nı bu sene farklı etkinliklerle kutlamaya, kentte bir hava yaratmaya, farkındalık oluşturmaya gayret ettiklerini söyledi. Antalya'da turizmi çeşitlendirme faaliyetlerinden birinin bu doğa yürüyüşleri olduğuna değinen Vali Karaloğlu, "Antalya'nın deniz-kum-güneş üçlüsünün dışında çok önemli özellikleri ve değerleri içinde barındırdığını, bunları da çok fazla bilmediğimizi, kullanmadığımızı düşünüyorum. Özelikle Antalyalılar olarak çok fazla kullanmadığımızı düşünüyoruz" dedi.

Antik Likya Yolu'nun, Antalya'nın Kemer ilçesinden başlayıp Muğla'nın Fethiye ilçesine kadar devam eden, en uzun yürüyüş rotalarından biri olduğunu belirten Vali Karaloğlu, şöyle dedi:

"540 kilometreye varan bir mesafe, üzerinde onlarca antik şehir ve antik tiyatronun bulunduğu, muhteşem bir doğa. Artık insanlar tatilde gediklerinde bir otelde 15 gün yiyip, içip, güneşlenip gitmek istemiyor. İnsanlar kültürle, doğayla, astronomiyle buluşmak istiyor. Artık bu artan nesli biz gelecekte sadece otellerimizde 15 gün tutamayız. Onun için elimizde bulunan bu ve benzeri değerleri mutlaka insanlığın istifadesine sunmamız lazım. Öncelikle biz bileceğiz, sahipleneceğiz, koruyacağız ve gelenlere de bunları takdim edeceğiz. Biz bilmez, sahiplenmez ve korumazsak zaten gelenlere de sunma şansımız olmaz."

Myra Antik Kenti başta olmak üzere Likya bölgesindeki kazı çalışmaları ve araştırmalarıyla tanınan Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Nevzat Çevik de yolların insanları, toplumları, kültürleri birbirine bağladığını, ortak çizgide buluşturduğuna dikkati çekerek, "Bu sadece bir yol yürüyüşü değildir. İnsanların aynı ortak hedefte buluşma ve anlaşma ağı kurma eylemidir. Kültürlerarası diyalog içinde şenlikli bir kurgudur. Dileğimiz, Likya Yolu'nun UNESCO tarafından onaylanması, yasal zemine tam oturtulması, Avrupa'da benzeri rotaların işletme ve koruma-kullanma düzeyine yükseltilmesidir" dedi.

YANARTAŞ-ÇIRALI VE OLYMPOS

Yaklaşık bin kişinin katıldığı doğa yürüyüşüne Ulupınar'dan başlandı. Patika şeklindeki antik yoldan bir tepeyi aşan yürüyüş grubu, Çıralı'da binlerce yıldır sönmeyen ateşin bulunduğu Yanartaş'a geldi. Yanartaş'taki molada yan flüt müzik dinletisinin ardından grup, Çıralı sahiline indi. Katılımcılar sahilde yürüyerek Olympos Antik Kenti'ne geldi. Antik kent ziyaretinin ardından etkinlik mini konserle sona erdi.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

-Vali Münir Karaloğlu'nun konuşması

-Prof. Dr. Nevzat Çevik'in konuşması

-Protokol üyeleri ve vatandaşların antik yoldan yürürken görüntüleri

-Yanartaş dan görüntü

-Yanartaş da flüt dinletisinden görüntü

-Detaylar

=======================================================

4)GAZİANTEP İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

Gaziantep İl Koordinasyon Kurulu 2019 yılı 2'nci dönem toplantısı, Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığında toplandı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda, genel ve özel bütçe kuruluşlarına ait 302, mahalli idarelere ait 225 olmak üzere toplamda 527 projenin yürütüldüğü belirtildi. Projeler ile ilgili sunum yapan kurum müdürleri, yatırımların takibi ve vatandaşların sorunlarının çözümü için yapılması gerekenler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, bürokrasinin azalması gerektiğine dikkat çekerek, öGaziantep büyük bir şehir, içeriden ve dışarıdan çok fazla göç alıyoruz. Şehrimiz dinamik bir şehir, nüfusunun yarısı 18 yaş altı bir şehir. Bizim rutinin dışında enstürmanları kullanarak vatandaşa hizmet etmemiz lazım. Özellikle cumhurbaşkanlığı ile beraber istenilen şey bürokratik kırtasiyeciliğin olabildiğince azalmasıdır. Vatandaşın hem hizmetlere hem hizmet veren kuruluşlara kolay uluşmasıdırö dedi.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

- Vali Davut Gül konuşması

- Genel ve detay görüntüler

=======================================================

5)CAMİNİN MUSLUKLARINI ÇALANLAR YAKALANDI

Bursa'da bir camide şadırvanın muslukları ve tuvaletteki çeşme bataryalarını çalan 2 kişi yakalandı. Şüpheliler, hırsızlık olayını sigara almak için gerçekleştirdiklerini söyledi.

Olay, dün saat 03.00 sıralarında merkez Yıldırım ilçesinde meydana geldi. Küba Camii'nin bahçesindeki şadırvan ile tuvaletindeki 34 musluk ve 5 çeşme bataryası çalındı. Sabah namazı için camiye gelen cemaat, musluk ve bataryaların yerinde olmadığını görünce polise haber verdi. Gelen polis ekipleri, parmak izi araştırması yaptı, bölgedeki güvenlik kamerasının görüntülerini inceledi. Şüphelilerin hırsızlık suçundan kayıtları bulunan E.S. (20) ve G.G. (22) olduğu tespit edildi.

Ekipler, 2 şüpheliyi saklandıkları evde gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheliler, malzemeleri H.H.Ö.'ye (21) sattıklarını söyledi. Şüpheliler sigara almak için hırsızlık yaptıklarını, çaldıkları malzemelerle sigara alıp, kalanıyla da karınlarını doyurduklarını ifade etti.

E.S. ve G.G. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken, malzemeler de H.H.Ö.'den alınarak camiye teslim edildi.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

-Güvenlik kamerası görüntüleri

-Suçluların emniyetten çıkarılması

-Camiden detaylar

-Cami cemaati ile röportaj

-Cami musluklarından detaylar

=======================================================

6)BİNGÖL'DE KÜÇÜK ÇOCUĞUN BAYRAK SEVGİSİ KAMERADA

Bingöl'de küçük çocuğun, hastanede dolaşırken gördüğü Türk bayrağını öptüğü anlar, güvenlik kameralarına yansıdı.

Bingöl Devlet Hastanesi'ne babasıyla birlikte gelen ismi öğrenilemeyen çocuk, hastanenin koridorunda gördüğü Türk bayrağını öptü. Çocuğun bayrak sevgisi hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

- Çocuğun babasının elini bırakması

- Çocuğun koridorda koşması

- Çocuğun Türk bayrağını öpmesi

=======================================================

7)BUZAĞISINI, OTOMOBİLLE TEDAVİYE GETİRDİ

Nevşehir'de oturan ve besicilik yapan Cengiz Çelik, dizlerinde ödem oluşan buzağısını otomobille Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesine getirerek tedavi ettirdi.

Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde oturan Cengiz Çelik, dizlerinde ödem oluşan buzağısını ilk olarak ilçede veterinere götürüp tedavi ettirdi. Buzağının rahatsızlığı geçmeyince bu kez, otomobilinin arka koltuğuna buzağısını yatırıp Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesine getirdi. Tedavinin tamamlanmasının ardından buzağısıyla birlikte geri döndü.

Eşiyle birlikte buzağıyı tedavi için veteriner fakültesine getirdiğini belirten Cengiz Çelik, şunları söyledi:

"Buzağımızda diz kapaklarında ödem oluştu. İlçede veterinere götürdüm ve hiçbir faydasını göremedim. Ben de buzağımızı otomobilin arka koltuğuna koyup eşim ile birlikte Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesine geldim. Burada hocalarımız ilgilendi ve buzağımı tedavi etti. Buzağıya çocuğum gibi bakıyoruz. Kalabalık bir aileyiz. Bu da sonuçta bir can, rahatsızlandığında arabama bindirip götürüyorum. Tekrar ayağı kalkacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum."

Görüntü Dökümü:

-----------------------

- Otomobilin arka koltuğundaki buzağıdan detay

- Buzağının taşınması

- Röportaj

- Genel ve detay

==========

DHA

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Bahçe evine giden genç, babası tarafından ölü bulundu21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:38
 • Sulama kanalına düşen köpek kurtarıldı21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:38
 • Rektör Budak Bakan Pakdemirli ile görüştü21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:38
 • Flash!!21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:38
 • Flash!!21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:38
 • Albaraka Türk, Icd İle Murabaha Sözleşmesi İmzaladı21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:38
 • Meksika'da Barış İçin Silahlı Gruplarla Görüşüldüğü Açıklaması21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:38
 • Turgutlu’da çöp konteynerlerine temizlik çalışması21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:33
 • Göz altı ışık dolgusu ile yorgun bakışlara son21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:33
 • Mercedes, araçlara konum sensörü yerleştirdiğini itiraf etti21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:33
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
  Faks : +49 (0) 615098 03 05