• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671
 • Berlin 6 °C
 • Frankfurt 6 °C
 • Paris 8 °C
 • Ankara 13 °C
 • İstanbul 15 °C
 • İzmir 18 °C
 • Stockholm -1 °C

Dha Yurt Bülteni-10

Dha Yurt Bülteni-10
HDP, DBP, DTK ve KJA tarafından DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in tutuklanmasını protesto için ortak toplantı düzenlendi.

1)DBP'Lİ YÜKSEK: YOL YAKINKEN YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ

HDP, DBP, DTK ve KJA tarafından DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in tutuklanmasını protesto için ortak toplantı düzenlendi. DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, "Halkımıza yapılan bu kadar baskı uzun süre kaldırılamayacaktır. Yol yakınken bu yanlıştan dönmelerini istiyoruz" dedi.HDP Eş Genel Başkanları ve HDP'li 7 Milletvekilinin tutuklanmasını protesto eylemi sırasında gözaltına alınarak tutuklanan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile ilgili basın toplantısı düzenlendi. DBP Genel Merkezi Danışma Bürosu'nda yapılan toplantıya DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, DTK Eş başkanı Leyla Güven, HDP milletvekilleri, Demokratik Kadın Kongresi (KJA) üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, partilerine yönelik uygulamaları darbe olarak nitelendirerek şöyle konuştu:

"Darbenin ana odağında bizler ve Kürt halkı var. Kürt halkının iradesi kırılmak isteniyor. Çünkü, AKP şu kanaate vardı. "Kürt halkı özgürlük mücadelesini koruduğu sürece istediğim gibi at koşturamam" deyip bu yaşananları Türkiye'ye reva görüp her kesimine yönelmiştir. Şu ana kadar 30 Belediye eş başkanımız görevden uzaklaştırılıp kayyum atandı. HDP'ye dönük saldırı ile de 4 Kasım darbesiyle meclis dışına atılmak isteniyor. AKP bize şunu demek istiyor, "Sizin bu mecliste bu sistem içinde yeriniz yok. Sorunlara çözüm arayışında yer almanıza gerek yok gidin başınızın çaresine bakın" diyor. Dün eş genel başkanımızın rehin alınması da Kürtlere dönük saldırının da göstergesidir. Ortadoğu'da Kürtler açısından bakıldığında önemi görürsünüz. AKP ise ne yaparım da Kürtlerin önünü keserim, Rojava'da engellerim, Irak'ta Kürtleri nasıl engellerimin peşine düşmüştür. Hem içerde hem de dışarıda Kürtlere dönük yoğun bir saldırı söz konusudur. Eş başkanımızın gözaltına alınması ahlaksızcaydı, topluma gözdağı verircesine bir parti gelen başkanı gözaltına alıp tutukluyorsunuz. İnsanlar artık sizden tiksiniyor. Türkiye toplumunun da bu seviyesiz, düzensiz yönetim tarzını göreceğini ve bunu karşı tutum alacağına inanıyorum. Halkımıza yapılan bu kadar baskı uzun süre kaldırılamayacaktır. Yol yakınken bu yanlıştan dönmelerini istiyoruz. Tek bir kişi kalsak da, tek bir günlük ömrümüz kaldığını bilsek de inandığımız değerlerden vazgeçmeyeceğiz. Eş genel başkanlarımızın da dediği gibi "O gemi limana ulaşacak" halkımız merak etmesin. Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Bütün bu perdeleri yırtıp atacağız ve kazanan biz olacağız."

Görüntü Dökümü

---------------------------------

-Toplantıya katılanlar

-Yüksek'in konuşması

YURT BÜLTENİ-10

======================================================

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE FETÖ OPERASYONU (EK)

2)KOCAOĞLU: BELEDİYEYİ ASLA LEKELEMEYECEKTİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu sabah internet siteleri ile ulusal televizyonlarda "İzmir Büyükşehir'e FETÖ operasyonu" başlığıyla duyurulan haber üzerine bir açıklama yaptı. 9 Eylül günü İzmir Valiliği'nden, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerinde çalışanlar arasından "Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı tesbit edilen" 24 kişilik bir liste aldıklarını belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, üzerlerinde kırmızı, turuncu ve mavi kodlama bulunan bu isimlerle ilgili olarak hemen Teftiş Kurullarını görevlendirdiklerini söyledi. Bu isimlerden 3'ünün mükerrer yazıldığını, 5'inin emekli olduğunu ve 1'inin de istifa ettiğini kaydeden Başkan Kocaoğlu, Emniyet Müdürlüğü ile yaptıkları şifai görüşme sonucunda açığa aldıkları personel sayısının ise 15 olduğunu açıkladı. "İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne FETÖ operasyonu" başlıklarından büyük üzüntü duyduğunu kaydeden Başkan Kocaoğlu şunları söyledi:

"Hizmet alımlarıyla birlikte 26 bin kişinin çalıştığı bu devasa kurumda, sayıları on binde bir oranında bile olmayan FETÖ zanlıları, demokrasi ve Cumhuriyet ilkelerine bağlılığı hiçbir zaman tartışılmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni asla lekeleyemeyecektir. Umarım bu operasyon, darbe girişimcilerine karşı başından beri azami hassasiyet gösteren belediyemize yönelik yeni bir algı operasyonuna dönüştürülmez."

=========================================================

3)WHATSAPP İLE KOPYA, CEP TELEFONU YASAĞI GETİRDİ

EDİRNE'de Trakya Üniversitesi yönetimi, sınavlarda cep telefonlarındaki "WhatsApp" gibi sohbet programlarıyla kopya çeken öğrencilerin yakalanmasının ardından "sınavlara cep telefonu ile giriş yasağı" koydu. Bazı öğrenciler hakkında "kopyaya teşebbüs" suçunda disiplin soruşturması açılırken, öğrencilerin bir kısmı kararı desteklerken, bazıları da sadece yakalananların cezalandırılması gerektiğini savundu.

Trakya Üniversitesi'nde bazı öğrencilerin sınavlarda cep telefonu kullanarak kopya çektikleri tespit edildi. Öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlatılırken, sayının artması üzerine üniversite yönetimi çareyi cep telefonunu yasaklamakta buldu. Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığı, aldığı kararla sınavlara cep telefonu ile girilmesini yasakladı. Kararın bir örneği fakülte girişindeki kapılara asılırken, cep telefonu ile gelen üniversite öğrencileri sınav boyunca telefonlarını kapalı olarak amfideki kürsüye bırakıyor.

Hakkında "kopya çekmeye teşebbüs" suçundan disiplin soruşturması başlatılan öğrencilerin, akıllı telefonlardaki "WhatsApp" gibi sohbet programlarını kullandıkları belirlendi. Sınavdan çıkan öğrencinin soruların cevaplarını diğer arkadaşlarına mesaj olarak gönderdiği yada dışarıdan bir öğrencinin sınavdaki arkadaşlarına programlar sayesinde cevapları gönderdikleri anlaşıldı.

Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Merve Ezen, sınavlara artık cep telefonu ile giremediklerini ifade ederek, "Bu sene cep telefonlarına yasak geldi. Salona girerken bırakıyoruz, sınavlarda kopya çekilmesi nedeniyle belirli bir rahatsızlık oluştu. O nedenle yönetimde cep telefonlarını yasakladı. Bence böyle olması gerekiyordu, kararı destekliyorum. Sınava geldiğimizde salondaki kürsüye kapalı olarak bırakıyoruz. Çıkarken alıyoruz, karar tüm üniversite genelinde sınav giriş kapılarına da konuldu" dedi.

Üniversitenin 4'üncü sınıf öğrencilerinden Bünyamin Baltürk de yasağın kopya çeken öğrenciler nedeniyle konulduğunu belirterek, "Sınavda telefonların yanımızda durması neden rahatsız etti bilmiyorum. Sadece yanımızda duruyordu. Kopya çekerler yakalananlar olmuş sanıyorum bu yüzden yakalanmış. Bugünkü sınavlarımıza da cep telefonu olmayan yada kürsüye bırakarak girdik" diye konuştu.

'KOPYA ÇEKEN CEZASINI ÇEKSİN'

Yasağa karşı olanlardan Sanat Tarihi birinci sınıf öğrencisi Fırat May, sadece kopya çekenlerin cezalandırılması gerektiğini savunarak, "Öğrenci için telefon her şey. Sınavda da olsa acil durumlar oluyor o nedenle telefonun yanımızda durmasından yanayım. Sadece kopya çekenler tespit edilsin ve onlar cezalandırılsın. Herkesin telefonuna el konulması saçma bence" dedi.

KAPILARA YAZI ASILDI

Üniversite yönetimin aldığı cep telefonuna yasağına ilişkin karar, sınav salonlarının girişlerine asıldı. Yazıda tüm sınavlarda cep telefonunun yasaklandığı ve cep telefonu ile gelen öğrenciler hakkında "kopya çekmeye teşebbüs" suçundan işlem yapılacağı belirtilerek, "2016-17 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı ara sınavlarından başlamak üzere yapılacak tüm sınavlarda (ara sınav, yarı yılı sonu, bütünleme, tek ders sınavları) tüm öğrencilerin cep telefonu ile sınavlara girmeleri kesinlikle yasaklanmasına, sınav salonlarına cep telefonu ile gelen öğrencilerin salona girdikleri anda cep telefonlarını sınav salon sorumlusuna teslim etmeleri ve teslim etmeyenler hakkında "Yükseköğretim Kurumu Öğrenci Disiplin Yönetmeliğ'ne göre kopyaya teşebbüs etmekten işlem yapılmasına" denildi.

Görüntü Dökümü

---------------------

-Edebiyat Fakültesi binası

-Giriş çıkış yapan öğrenciler

-Üniversiteli öğrenciler ile röp.

-Bahçede sınava çalışan öğrenciler

-Okula gelen öğrenciler

-Cep telefonu ve üniversite binası

-Yerleşke tabelası

-Yasağa ilişkin karar metni

-Genel görüntüler

============================================================

4)SİVAS'TA 27 İŞ ADAMI FETÖ'DEN GÖZALTINA ALINDI

SİVAS merkezli 5 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 27 iş adamı örgüte finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alındı.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından Sivas merkezli Antalya, Afyonkarahisar, Ankara ve İstanbul'da FETÖ/PDY'ye finansal kaynak sağladıkları gerekçesiyle iş adamlarına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında haklarında yakalama kararı çıkartılan 31 iş adamından 27'si gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde ve iş yerlerinde yapılan aramada Fetullah Gülen'e ait kitap ve CD'ler ile 1 dolar bulundu. Aralarında Büyük Birlik Partisi eski Sivas İl Başkanı Mustafa Korkmaz'ın da bulunduğu 27 kişi Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Gözaltına alınan bazı iş adamları kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına tepki gösterirken, firari 4 iş adamının yakalanması için de çalışma başlatıldı.

Görüntü Dökümü:

----------------------

-Şüphelilerin hastaneye getirilişi

-Hastane dışından görüntü

-Şüphelilerin basın mensuplarına tepkisi

======================================================

5)BULGARİSTAN'DA 7 GÜMRÜK GÖREVLİSİ RÜŞVETTEN TUTUKLANDI

EDİRNE'nin Hamzabeyli Sınır Kapısı'nın karşısındaki Bulgaristan'ın Lesovo gümrüğünde, polis ekiplerince düzenlenen "rüşvet" operasyonunda gözaltına alınan 40 Bulgar gümrük görevlisinden 7'si tutuklandı. Gözaltına alınan gümrük görevlilerinin aldıkları rüşveti araç muayenesinin yapıldığı garajda özel bir bölmede sakladıkları ortaya çıktı.

Edirne'de Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Hamzabeyli Sınır Kapısı karşısındaki Bulgaristan'ın Lesovo gümrüğünde geçen 2 Kasım günü polis ekiplerince rüşvet operasyonu düzenlendi. Giriş-çıkış işlemlerinin yaklaşık 10 saat durduğu gümrükte 40 Bulgar gümrük görevlisi gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan şüpheli gümrük görevlilerinden 2'si kadın 7 kişi tutuklandı. Diğer gümrük memurları ise serbest bırakıldı.

ÖZEL RÜŞVET BÖLMESİ

Savcı Milko Parvanov, operasyon kapsamında gümrük görevlilerinin aldıkları rüşveti araç muayenesinin yapıldığı garajda özel bir bölmede sakladıklarının tespit edildiğini belirtti. Soruşturma sürüyor.

========================================================

6)THY 30 UÇAĞI YERE İNDİRDİ

*- TÜRK Hava Yolları, ekonomik daralma ve terör nedeniyle azalan yolcu sayısı için kış döneminde ek önlemler aldı. 30 Ekim'de başlayan kış sezonunda, talebin düştüğü 5'i iç, 17'si de dış hat toplam 22 noktaya seferler iptal edilirken, filodaki toplam 30 uçak da yere indirilerek park pozisyonuna alındı.Filoda kiralık olarak bulunan 12 geniş gövdeli Airbus A330-200 tipi uçak Antalya'ya gönderildi. Bu uçaklar İkinci Dış Hatlar Terminali'nin önünde park pozisyonuna alındı. 4 Airbus A320 tipi uçak Ankara Esenboğa Havalimanı'ndaki genel havacılık hangarları önüne park ettirildi. Önümüzdeki günlerde kademeli olarak seferden çekilecek uçak sayısı 30'a ulaşacak. Halen THY'nin filosunda 298 yolcu uçağı bulunuyor.

NEDEN UÇURULMUYOR

Havayollarının para kazanması için "utalizasyon" denilen günlük uçuş saat ortalamasının yüksekliği çok önemli. Ancak kriz dönemlerinde ihtiyaç fazlası olan uçaklar, park sahası sorunu olmayan havalimanlarına çekiliyor. Uçakların uçmadığı dönemlerde periyodik bakımlarının yanı sıra, kabin modifikasyonu gibi uzun süren bakım işlemleri yapılıyor.

22 NOKTAYA SEFERLER İPTAL EDİLDİ

Geçen hafta başlayan kış sezonunda THY maliyetlerini düşürmek için gelirin ve doluluk oranlarının düşük olduğu dış hatlarda Cezayir'de Batna ve Tlemcen, Danimarka'da Aolborg, Fransa'da Bordo, Almanya'da Karlsruhe-Baden Baden, Freidrichshafen, Münster, İran'da Kermanşah, İtalya'da Cenova, Pisa, Ürdün'de Akabe, Kırgızistan'da Osh, Hollanda'da Roterdam, Nijerya'da Kano, Suudi Arabistan'da El Qassim, Tacikistan'da Khujand ve Ukrayna'da Ivano Frankivsk uçuşları durdurulmuştu. THY'nin iç hatlarda sona erdirdiği uçuş noktası arasında Eskişehir, Tokat, Edremit, Uşak ve Siirt bulunuyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------

- Antalya Havalimanı girişinden detay

- Pist ve kuleden

- Uçaklardan detay

- Park pozisyonundaki THY uçakları

==================================================

7)TAÇSIZ KRAL'IN HEYKELİ DİKİLDİ

TÜRK futbolunun "Taçsız Kral" lakaplı efsane golcüsü Metin Oktay'ın Konak Belediyesi tarafından yaptırılan heykeli, doğup büyüdüğü İzmir'de, adı verilen parkta açıldı.

Açılışa Metin Oktay'ın uzun yıllar formasını giyip önemli başarılara imza attığı Galatasaray'ı temsilen Kulüp Başkanı Dursun Özbek de katıldı. İnönü Caddesi'ndeki Bahçelievler Metin Oktay Parkı'nın açılışında konuşan Dursun Özbek, "Çok güzel bir olay için burada toplandık. Davetiyeyi alınca çok duygulandım. Metin Oktay'ı görmüş, elini sıkmış bir Galatasaraylıyım. Gençlik yıllarımızda onun yürüyüşünü, giyimini kopya ederdik. Çok yakılışıklı, sportif, imrenilecek, dünyalar iyisi bir insan ve son derece iyi bir futbolcuydu. Metin Oktay, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Türk sporuna değer katmış bir isimdir. Galatasaray başkanı olarak Metin Oktay gibi futbolculara en çok ihtiyaç duyulan bir dönemden geçtiğimize inanıyorum" dedi

Galatasaray'ın tarihinin şan ve şerefle dolu olduğunu anlatan Başkan Özbek, Metin Oktay'ın Galatasaray'la özdeşleştiğini ifade ederek, "Metin Oktay'ın parçalı forması var. Adını verdiğimiz tesislerimiz var. Duvarlarda posteleri var. Hiçbir zaman ruhumuzdan eksik olmadı. Metin Oktay, elbet Galatasaray'da zirveye çıktı, ancak onun yetişmesine katkı sağlayan Damlacıkspor, Yün Mensucat ve İzmirspor'a, tüm İzmir'e teşekkür ediyorum. Galatasaray'a çok önemli bir yıldız kazandırdınız" diye konuştu.

Konak Belediye Başkan Sema Pekdaş da, "Metin Oktay iyi bir sporcuydu ama önce iyi bir insandı. Herkese yardım ederdi, o kadar sorumluluk sahibiydi ki, "idamlara hayır" diyerek imza topladı. Bunun anlamı bugün için de büyük. Bugün idamları tartışır hale girdik. Türkiye o yolları çoktan bitirdi, yeniden bunu açmanın anlamı yok. Özgürlükler istiyoruz, mutlu yaşamak istiyoruz. Metin Oktay gibi kentimizin yarattığı değerlere sahip çıkmalıyız. Onu hiç unutmayıp, unutturmayacağız" şeklinde konuştu.

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) İzmir Şubesi'nin katkılarıyla, Konak Belediyesi tarafından heykeltraş Harun Atalayman'a yaptırılan heykelin açılışına Metin Oktay'ın manevi oğlu Rıfat Pala, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, İzmirspor Başkanı Emin İşletir, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği İzmir Şube Başkanı Başkanı Şaban Acarbay, Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Erdoğan Tözge, Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, TÜRFAD İzmir Şube Başkanı Bahri Vreskala, takım arkadaşları, İzmirli futbol adamları, Altınordu ve Konak Belediyespor altyapı oyuncuları katıldı.

Görüntü Dökümü:

---------------------

* Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in gelişi

* Parkın genel görüntüsü

* Dursun Özbek ile röportaj

* Metin Oktay'ın manevi oğlu Rıfat Pala'nın konuşması

* Takım arkadaşlarının konuşmaları

* Dursun Özbek'in konuşması

* Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş'ın konuşması

* Heykelin açılışı

GÖRÜNTÜLER SPOR SERVİSİNCE GEÇİLDİ

============================================================

8)BURDUR'DA NAR DAĞITIMI

BURDUR Belediyesi'nin vatandaşa ücretsiz dağıttığı 20 ton nar, yarım saatte tükendi.

Burdur Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı'nda ücretsiz nar dağıtımı yaptı. Kamyonlarla meydana getirilen 20 ton nar vatandaşa dağıtılırken, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, "Daha önce süt üreticilerinin derdine derman olmak için bir çalışma yapmıştık. Bugün burada hem meyve sebze üreticimizin elinde kalan narları değerlendirmek ve vatandaşımızın yaklaşan kış aylarında C vitamini alması için hem de ürünlerin dalında kalmaması için nar dağıtıyoruz. Bunu yerel yönetim olarak sahiplenerek üretimi kıymetli hale getirmeye çalışıyoruz" dedi.

Önümüzdeki günlerde bölgenin en önemli geçim kaynaklarından fasulyeye de el atacaklarını aktaran Başkan Ercengiz, "Çalışan, kazanan ve kazandığını da paylaşan bir anlayışı vatandaşımıza ve yerel yönetimimize oturtmaya çalışıyoruz. Çünkü üretimi değerli kılmazsak bir süre sonra üreteni de bulamayacağız. Üretim olmazsa ve tamamını ithalata bağımlı bir ülke haline gelecek olursak buna dayanabilme şansımız yok. Üreten bir ülke olmak zorundayız. Kalkınmanın yolu üretimden geçiyor. Üretime de yerel yönetim olarak destek vermeye çalışıyoruz. Asıl hedefimiz bu farkındalığı yaratmak. Hedefimiz üretimin dalda kalmasının önüne geçmek" diye konuştu.

Meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına da çağrı yapan Ercengiz, onların da bu işe sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

Başkan Ercengiz'in konuşmasının ardından kamyonlarla getirilen narlar vatandaşa dağıtıldı. Yaklaşık 20 ton nar, yarım saatte tükendi.

Görüntü Dökümü:

----------------------

- Nar dağıtımından detay

-Başkan Ali Orkun Ercengiz'in açıklaması

128 MB /// 04.01'

===========================================================

9)BABA İLE OĞULU ÖLÜM AYIRDI

KONYA'nın Akşehir İlçesi'nde minibüsün kontrolden çıkıp şarampole uçması sonucu sürücü 42 yaşındaki Yusuf Misci yaralandı, ön camdan fırlayıp, araç altında kalan babası 60 yaşındaki Mehmet Ali Misci öldü. Kaza anı bir işyerinin güvenlik kamerasına kaydedildi.

Kaza, bugün saat 10.00 sıralarında Akşehir- Afyonkarahisar karayolu Doğurgöz mevkiinde meydana geldi. Ayakkabı üretim atölyesi bulunan Yusuf Misci yönetimindeki 42 AJ 132 plakalı minibüs, belirlenemeyen nedenle kontrolden çıkıp şarampole uçup, yaklaşık 50 metre ileride durabildi. Kazada araç içinde sıkışan sürücü Misci, yaralandı, ön camdan fırlayan ve araç altında kalan babası Mehmet Ali Misci de olay yerinde yaşamını yitirdi. Sürücü ve babasının emniyet kemerlerinin takılı olmadığı ileri sürüldü.

Ağır yaralanan sürücü Misci kaldırıldığı Akşehir Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalesinin ardından Konya'ya Beyhekim Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Kaza anı da bir işyerinin güvenlik kamerasına kaydedildi.

Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.

Görüntü Dökümü

----------------

- Kaza anı güvenlik kamerası

- Kaza yerinden detay

- Minibüs ve cesetten detay

- Baba ve oğulun vesikalığı

=======================================

10)ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ

GAZİANTEP'te anaokulu öğrencilerine Büyükşehir Belediyesi Çevre, Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nın kent genelinde başlattığı çevre bilinci eğitimi veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı İbrahimli Gündüz Bakım Evi ve Anaokulu'ndaki çocuklara çevre bilinci eğitimi verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katılımıyla yaklaşık 80 öğrencinin bulunduğu anaokulunda; "toprak ve su" karakterleri ile öğrencilere geri dönüşümün önemi anlatıldı. Çevre, Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından anlatılan eğitimlerde cam, kağıt, plastik ve çöplerini geri dönüşümü ile çevrenin temiz tutulması konularında bilgilendirilme yapıldı. 3'üncü ve 4'üncü sınıf öğrencilerine uygulanan "Çevre bilinci eğitimleri" projesine kreş ve anaokullarının da dahil olmasıyla daha geniş kapsamla eğitimler devam ediyor.

Öğrenciler ve idare tarafından büyük bir ilgi ile karşılanan eğitim sonrası öğrencilere, toprak ve su kumbarası, yeşeren kalem ve eğitim paketleri dağıtıldı. Eğlenerek öğrenmeyi amaçlayan eğitimlere 2016-2017 eğitim öğretim dönemi boyunca devam edilecek ve yılsonuna kadar 100 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Görüntü Dökümü

----------------------------------

- Öğretmenlerin eğitim vermesi

- Öğrencilerin dersi dinlemesi

- Öğrencilerin dans etmesi

- Öğrencilere hediye verilmesi

- Genel ve detay görüntüler

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 81 MB

DHA

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Tel : +49 (0) 615098 03 04 Faks : +49 (0) 615098 03 05