• BIST 107.785
 • Altın 378,409
 • Dolar 6,7630
 • Euro 7,5487
 • Berlin 26 °C
 • Frankfurt 25 °C
 • Paris 29 °C
 • Ankara 19 °C
 • İstanbul 21 °C
 • İzmir 22 °C
 • Stockholm 18 °C

Dha Yurt - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Özel Bülteni

Dha Yurt - 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Özel Bülteni
ANKARA'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, koronavirüs salgını nedeniyle, tedbirler altında kutlandı.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YURT - 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖZEL BÜLTENİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANKARA'DA BALKONLARDA 19 MAYIS COŞKUSU

ANKARA'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, koronavirüs salgını nedeniyle, tedbirler altında kutlandı. Ankaralılar, dün saat 19.19'da evlerinin balkon ve pencerelerine çıkarak İstiklal Marşı'nı okudu.

Başkent'te koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşlar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle akşam saatlerinden evlerinin balkon ve pencerelerine çıktı. Balkonlarına Türk bayrağı asan vatandaşlar, saat 19.19'da saygı duruşunda bulunarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu. Bu sırada sokakta bulunan vatandaşlar da saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'na eşlik etti.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI, HASTANE ÖNÜNDE TÖREN YAPTI

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'nin doktor ve hemşireleri ile hastane çalışanları, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı görev başında kutladı. Hastane önünde sosyal mesafe gözetilerek bir araya gelen personel, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı'nı okudu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

- Balkonlardan görüntü

- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

- Genel ve detay

+++

- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

===========================================

BALKONDAN VERİLEN KONSER SAYESİNDE, BAYRAM COŞKUSUNU EVLERDEN YAŞADILAR

SOKAĞA çıkma kısıtlamasının uygulandığı şehirlerden biri olan İzmir'de, Narkoz isimli müzik grubu evlerinin balkonundan konser vererek, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Müziği duyan mahalleli, balkonlarına çıkarak marşlara ve şarkılara eşlik etti. Genç, yaşlı birçok insan, bayram coşkusunu evlerinden yaşadı.

Koronavirüs sürecinde, sokağa çıkma kısıtlanmasının uygulandığı şehirlerden biri olan İzmir'in Buca ilçesindeki evlerinden komşularına konserler veren Narkoz isimli müzik grubu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda da özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Grup üyeleri, apartman dairesinin iki balkonuna yerleştirdikleri enstrümanları ile bayrama özel marşlar ve şarkılar çalarak, komşularına keyifli dakikalar yaşattı. Mahalleli, müziği duyar duymaz Türk bayrağı asılı balkonlarına çıkarak alkış tutup, şarkılara eşlik etti. Genç, yaşlı tüm apartman sakinleri, evlerinden çıkamasa da bayram coşkusunu hissetti. Konsere Gençlik Marşı ile başlayan grup, tüm şarkıların bitiminde kırmızı ve beyaz uçan balonları havaya uçurdu. İnsansız hava aracına takılmış bir Türk Bayrağı da, konser boyunca havada süzülerek güzel görüntüler oluşturdu. Vatandaşların kimi dans etti, kimi ise konseri telefonlarıyla video kaydına aldı.

'MAHALLE KONSERLERİ BEKLER OLDU'

Müzik grubunun gitaristi Onur Tevfik, "Koronavirüs salgını yayıldığından beri müzik en fazla etkilenen sektör oldu. Bu süreçte hafta sonları ve özel günlerde balkon konserleri veriyoruz. Halkımızın eğlenceli vakitler geçirmelerini istedik. Marşlar, 90'lar şarkılarından oluşan potporiler çaldık. Mahalledeki herkesin, özellikle çocukların eğleneceğini düşünüyoruz. Sosyal mesafemizi koruyarak bunları yapıyoruz. Mahallede bu tarz günlerde konser hep beklenir oldu. 23 Nisan'da da yaptık, bugün de devam ediyoruz. İnsanlarla buluştuğumuz için keyif alıyoruz. Sahnelerden uzak kaldığımız için de, insanlarla bu şekilde etkileşime giriyoruz" diye konuştu.

'GURUR DUYUYORUZ'

Konserin verildiği apartmanda oturan Güngör Kezer (80), "Yıllardan beri buradayız, onlar benim çocuklarım gibi. Kendileriyle gurur duyuyoruz. Konserler çok hoşumuza gidiyor. Bu bayram bütün gençlerimize armağan olsun. Komşularla beraber çok mutlu olduk bu konser sayesinde. Evlerden çıkamasak da bayramımızı kutladık bu şekilde" dedi. 6 yaşındaki Yağmur Derin Bayındır ise, "Müziği duyduğumda hemen sokağa koştum. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu aklıma gelince evin bahçesinden konseri dinledim. Eğlendim, oynadım, şarkılara ve marşlara eşlik ettim" şeklinde konuştu.

60 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olan ve kısıtlama nedeniyle günlerini evinde geçiren Nuriye Bayramoğlu (90) ise, "19 Mayıs Atatürk'ümüzün Türkiye'ye bıraktığı en güzel armağanlardan biri. Evin önüne masa sandalye atıyoruz, burada oturarak hava alıyorum. Çocukların mahalleye karşı böyle güzel bir konser vermeleri hem mahalle hem memleket için mükemmel bir şey. Allah gençlerimize uzun ömürler versin. Sizlerle övüneceğiz biz" dedi.

Gülay Öz (68), "Bu özel günde gençlerimizin bunu düşünebilmesi büyük ayrıcalık. Gerçekten çok güzel bir konser oldu. Binaya Atatürk ve Türk Bayrağı'nı yan yana asmaları büyük bir jest oldu" diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Konserden görüntüler

-Drone görüntüleri

-Balonların uçurulmasından görüntüler

-Anons

-Balkondaki mahalleliden görüntüler

-Grup üyeleriyle röportaj

-Mahalleliyle röportaj

===========================================

3140 RAKIMLI YILDIZ DAĞI'NDA 19 MAYIS KUTLAMASI

MERSİN'de Toroslar Zirve Dağcılık Kulübü üyeleri bireysel olarak 3140 rakımlı Yıldız Dağı tırmanışını başarı ile tamamlayarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Toroslar Zirve Dağcılık üyesi bir grup dağcı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile sabahın erken saatlerinde 2250 rakımlı Dümbelek Boğazı'na ulaştı. Buradan yürümeye başlayan Mersinli dağcılar 3,5 saat sonra Orta Toroslar'daki 3140 rakımlı Yıldız Dağı'na ulaştı. Zirvede orta Torosların eşsiz manzarasının keyfini çıkartan dağcılar, günün anısına bol bol fotoğraf çektirdi. Daha sonra ise Türk bayrağı açan dağcılar saygı duruşunda bulunup hep birlikte İstiklal Marşı'nı okudu.

Dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs nedeni ile uzun süredir planladıkları programları iptal ettiklerini belirten Kulüp Başkanı Ali Rıza Demir, "Ülke genelinde uygulanan yasaklar nedeni ile kulüp faaliyeti gerçekleştirememiş olsak da geleneksel 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Yıldız Dağı tırmanışını kulüp üyesi arkadaşlarımız bireysel olarak gerçekleştirmiştir. Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Müdürlüğü (MESKİ) sponsorluğunda gerçekleştirdikleri tırmanış için üye arkadaşlarımızı tebrik eder MESKİ yöneticilerine teşekkürlerimizi iletiriz" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Kar üzerinde yürüyen dağcılardan genel ve detay

-Dağcılar flama açarken

-Dağcıların saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı okuması

-Genel ve detay

========================

MERSİN'DE MEŞALELİ, HAVAİ FİŞEKLİ 19 MAYIS KUTLAMASI

Mersin'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hem havadan hem karadan hem de denizden coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılı renkli ve coşkulu anlara sahne oldu. Saatler 21.00'i gösterdiğinde meşaleler yakıldı, havai fişekler atıldı. Merkez Akdeniz ilçesine bağlı Bahçe Mahallesi Burhan Felek Caddesi üzerinde gerçekleştirilen kutlamada yüzlerce meşale yakıldı. Mahalle sakinlerinin ellerinde Türk Bayraklarıyla caddeye çıkarak destek verdiği kutlama renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliği organize eden Samet Karataş, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ise "19 Mayıs Kutlu Olsun" yazılı ışıklı bir tekne ile bayram coşkusunu denize taşıdı. Teknenin Beşiktaş Meydanı'ndan çıkışı sırasında gökyüzünü havai fişekler kuşattı. Teknede şarkılar ve marşlar çalındı. Beşiktaş ve Fenerbahçe Meydanları'nın yanı sıra Viranşehir'de de süren havai fişek gösterileri Mersinlilere unutulmaz bir 19 Mayıs yaşattı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Meşale gösterisinin yapıldığı Burhan Felek Caddesinden görüntü

-Meşale gösterisi

-Büyükşehir Belediyesine ait tekneden görüntü

-Havai fişek gösterisi

===================================

MAKET BANDIRMA VAPURU, CADDELERDE DOLAŞTIRILDI

BURSA'nın Orhangazi ilçesinde, maket Bandırma Vapuru, vatandaşların alkışları ile marşlar eşliğinde, caddelerde dolaştı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Orhangazi Belediyesi, Bandırma Vapuru'nun maketini yaptırdı. Eski zabıta aracı kaplama ile çevrilerek, 1 haftada yapılan maket vapur, bayraklarla süslendi. Maket Bandırma Vapuru, konvoy eşliğinde Orhangazi caddelerinde dolaştırıldı.

Marşlar ve şarkılar eşliğinde dolaşan maket vapura, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın da eşlik etti. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlar ise balkonlardan ve camlardan şarkılar ile marşlara alkışlarla eşlik etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Maket Bandırma vapurunun yola çıkması

-Caddelerde dolaştırılması

-Drone ile çekim

====================================

TERÖRDEN ARINDIRILAN SUR'DA, ESNAFTAN TÜRK BAYRAKLI 19 MAYIS KUTLAMASI

DİYARBAKIR'ın Sur ilçesinde, terör örgütü PKK'nın mağdur ettiği ancak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) operasyonlarıyla huzura kavuşturulan esnaf, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda iş yerlerini Türk bayrağıyla donattı.

Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesinde, PKK'lı teröristlerin kazdığı hendekler nedeniyle güvenlik güçlerince 11 Aralık 2015'te başlatılan operasyonlar, 10 Mart 2016'da tamamlandı. Teröristlerin kazdığı hendekler, binlerce kişiyi mağdur ederken, en çok etkilenenler ise bölgedeki esnaf oldu. Terör olayları nedeniyle sık sık kepenk kapatmak zorunda kalan Gazi Caddesi esnafı, TSK tarafından bölgenin teröristlerden temizlenmesiyle oluşan huzur ve güven ortamında rahat çalışmaya başladı. Esnaf, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Gazi Caddesi'ndeki dükkanlarına Türk bayrakları asarak, kutlama yaptı.

KENTTE 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

Diyarbakır'da, dün saat 19.19'da, Türk bayraklarıyla donatılan stadyumda okunan İstiklal Marşı'yla vatandaşlar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Diyarbakır'da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki bando takımı, üstü açık otobüsle şehir turu atarak, marş ve şarkılar seslendirdi. Bando takımına kent sakinleri evlerinin balkonundan el sallayarak eşlik etti. Kent merkezindeki gezinin ardından otobüs, karantinada olan vatandaşların misafir edildiği öğrenci yurdunun önüne gelerek burada da bando takımı, marş ve türküler seslendirdi. Karantinadakiler kaldıkları yurtların penceresinde Türk bayraklarıyla bando takımına coşkuyla eşlik etti.

Saat 19.19'da ise Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, milli sporcularla beraber Türk bayrakları ile donatılan Diyarbakır Stadyumu'nda İstiklal Marşı okudu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Diyarbakır

-Gazi caddesi

-İş yerlerine asılan Türk bayrakları

-Genel ve detay görüntüler

+++

Diyarbakır stadyumu

İstiklal Marşı'nın okunması

Vali Güzeloğlu'nun konuşması

Mehmet Mucahit Ceylan'nın anonsu

Üstü açık otobüsü

Otobüste konser dinletisi

Balkonlardan ve pencereden el sallayan vatandaşlar

Genel ve detay görüntüler

================================================

ANTALYALI GÖRME ENGELLİ MERT, CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

ANTALYA'dan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans görüşmesi yapan görme engelli Mert Yakıştır (18), bu görüşme ile yaptığı çalışmaların ne derece faydalı olduğunu görme fırsatı bulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun da katıldığı video konferans görüşmesi yaptı. Türkiye'nin farklı illerindeki gençler ve sporcularla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın video konferans görüşmesine, Antalya'dan doğuştan yüzde 85 görme engelli Mert Yakıştır katıldı. Mert Yakıştır, bilişim sektöründe yaptığı yazılım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Mert Yakıştır'ı azminden dolayı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Bakanımız Mehmet Bey her zaman her türlü sıkıntında yanında olacaktır. Senin şu anda elde ettiğin mesafe her türlü takdirin üstündedir. Kutluyorum seni" dedi. Cumhurbaşkanı ile ilk kez görüşme yaptığını belirten Mert Yakıştır, "Bu nedenle de çok heyecanlıydım. Cumhurbaşkanımızla görüşürken, gayet doğal olmaya çalıştım. Yaptığım hizmetleri, 4 yıl içerisinde bilgisayarla nasıl yazılım çalışması yaptığımı anlattım. Cumhurbaşkanımız bize her zaman destek vermeye devam edeceğini söyledi. 3-4 dakika da olsa önemli olan kendimizi ifade etmekti. Antalya'da bütün gençler adına sadece ben konuştum. Bu bana çok daha büyük onur verdi. Yaptığım çalışmaların ne derece faydalı olduğunu gördüm. Milletimize hizmet etmeyi seviyorum. Devamının gelmesi için de iyi bir motiveydi. Çünkü koronavirüs döneminde Cumhurbaşkanımızla böyle bir görüşme yapmış olmam, benim için büyük bir moral oldu" diye konuştu. Mert Yakışır, hayalinin bilgisayar programcısı olmak olduğunu sözlerine ekledi.

GÖNÜLLÜ KODLAMA EĞİTİMLERİ VERİYOR

Hızır Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Bilişim Teknolojileri alanı Web Tasarım Dalı'nda eğitim alan Mert Yakıştır, 4 yıl önce Özgecan Aslan Gençlik Merkezi'nde genç gönüllü kodlama eğitimleri vermeye başladı. Görme engelli olmasına rağmen çocukluktan beri web tasarımına ilgisi olan Yakıştır, bilgisayarı olmadığı halde telefondan tasarım yapmaya başladı. Yakıştır'a, Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği tarafından bilgisayar hediye edildi. Daha sonra gençlik merkezlerinde bilişim dersi vermeye başlayan Mert Yakıştır, Google Geliştirici Grubu Antalya Organizatörü oldu. Aksaray'da Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kodlama eğitimlerine katılan Mert Yakıştır'a, geçen yıl Gİençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından dizüstü bilgisayar hediye edildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------------------

-Mert Yakışır'ın bilgisayarda çalışırken görüntüsü

-Cumhurbaşkanı ile konuşurken çekilen görnütü

-RÖP: Mert Yakışır

===========================================

BANDIRMA VAPURLU 19 MAYIS KORTEJİ

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın evlerde kutlanması nedeniyle Mobil Fener Alayı düzenlendi. Vatandaşların ve sivil araçların katılamadığı mobil konvayda, temsili Bandırma Vapuru da yer aldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, pandemi nedeniyle evlerde kutlandı. Antalya'da her yıl düzenlenen ve hafızalarda yer edinen fener alayı ise bu yıl "mobil" kutlandı. Konyaaltı Caddesi Varyant'tan başlayan Mobil Fener Alayı'na yalnızca belediye hizmet araçları katıldı.

TIR üzerine kurulan Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Bandırma Vapuru'nun temsili ise kortejin gözdesi oldu. Temsili vapur üzerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası, marşlar ve şarkılar seslendirdi. Kortej Cumhuriyet Meydanı'na geldiğinde ise İstiklal Marşı okundu. Meydanda, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve belediye sporcuları "Cumhuriyet Ateşi'ni yaktı ve ardından hep bir ağızdan Gençliğe Hitabe okundu.

Başkan Böcek yaptığı konuşmada, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Milletin istiklali yine milletin azim ve kararlılığıdır" sözünü hatırlatarak, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Böcek, "Dünyada ve ülkemizde koronavirüs sürecinde olunması nedeniyle bugün burada olamayan vatandaşlarımız yerine temsilci arkadaşlarımız var. Bugün çok önemli ve anlamlı bir gün. Türk milletinin bağımsızlığının, özgürlüğünün ve cumhuriyetin temellerinin örüldüğü 19 Mayıs 1919'un 101'nci yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle anıyorum. Umut önemlidir Atatürk'ün gençliğe armağan ettiği bu bayram gençleri asla umutsuzluğa götürmesin. Bir umutla İstanbul'dan Samsun'a hareket eden ve oradan da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu yolu önemlidir" dedi.

Yüzlerce araçtan oluşan kortej şehirde attığı turun ardından Büyükşehir Belediyesi önüne kadar geldi. Büyükşehir Belediyesi önünde ise havai fişek gösterisi yapıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Başkan Muhittin Böcek araç üzeri bayrak sallama detay

-Bandırma Vapuru taşıyan tır görüntüsü

-Meşale yakanlar detay

-Balkonlardan bayrak sallayanlar detay

-Cumhuriyet Meydanı'nda meşale yakılma detaylar

-Cumhuriyet Meydanı'nda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması

-Cumhuriyet Meydanı'nda su gösterisi

-Başkan Muhittin Böcek konuşması

-Genel detaylar

=============================================

SAMSUN'DA 101'İNCİ YILDA 19 MAYIS COŞKUSU (2)

19 MAYIS'I İSTİKLAL MARŞI OKUYARAK KUTLADILAR

Samsun'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu dün saat 19.19'da Bandırma Vapuru'nda yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla sürdü. Protokol üyeleri ve sporcuların katılımı ile Bandırma Vapuru Müzesi önünde düzenlenen etkinlikte, saatler 19.19'u gösterdiğinde hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. Sanatçı Canan Anderson'un segilediği keman dinletisinin ardından etkinlikler sona erdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Sporcular ve protokol üyelerinin İstiklal Marşı'nı okuması

-Sanatçı Canan Anderson'un keman dinletisi

====================================

BURSA POLİSİ 19.19'DA İSTİKLAL MARŞI OKUDU

BURSA'da görev başındaki polis memurları dün saat 19.19'da saygı duruşuna geçip İstiklal Marşı okuyarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılını kutladı.

İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, 101 yıl önce Samsun'a ayak basarak Milli Mücadele'yi başlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü andı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle kent genelinde görevli ekipler, saat 19.19'u gösterdiğinde görevlerine ara verdi. Ekipler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması kapsamında Heykel'de Atatürk büstüne dönerek bayrak açıp İstiklar Marşı okudu. İstiklal Marşı'nın ardından siren çalarak görevleri başına dönen polis ekiplerine sürücüler de korna çalarak destek verdi.

Ekipler İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından görev yerlerine geçerek işlerine devam etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Polis ekiplerinin saygı duruşuna geçmesi

-İstiklal Marşı okunması

-Ekiplerin siren çalarak görev başına dönmesi

-Sürücülerin korna çalarak destek vermesi

-Deteaylar

===================================

POLİSTEN GENÇLİK BAYRAMI KONVOYU

ANTALYA Emniyet Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kortej oluşturuldu.

Koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan gençler ve anne babalar için sokaklarda tepe lambalarını yakıp sirenlerini çalarak dolaşan polis araçlarından oluşan konvoy, sokak sokak gençlere ulaşmaya çalıştı. Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden çıkan konvoy, sırasıyla Atatürk Bulvarı, Dilek Sabancı Bulvarı, Tarık Akıltopu, Konyaaltı ve Işıklar caddeleri olmak üzere marşlar eşliğinde kentte tur attı. Bu coşkuya aileler de balkonlardan ortak oldu. Polisin konvoyuna çeşitli branşlara dereceye giren milli takım oyuncuları da eşlik etti.

POLİSTEN 19.19'DA İSTİKLAL MARŞI

Antalya'da polis, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı, saat 19.19 İstiklal Marşı okuyarak kutladı. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törene, emniyet müdür yardımcıları ve her şubeden bir polis katıldı. İstiklal Marşı'na, evlerinin balkonlarındaki vatandaşlar da eşlik etti. Tören, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından son buldu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

- Korteje hazırlık yapan polislerin görüntüsü

- Kortejin kentin farklı noktalarından geçişinden detay görüntüler

+++

-Saygı duruşu

-İstiklal marşının okunması

-Atlı birlik, törene katılan müdürlerden görüntü

-Apartmandan alkış yapanlardan görüntü

-Detaylar

===========================================

EDİRNELİLER 19.19'DA HEP BİR AĞIZDAN İSTİKLAL MARŞI OKUDU

CUMHARBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısının ardından yaptığı çağrıyla, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında dün saat 19.19'da balkonlara çıkan Edirneliler saygı duruşunda bulunarak, hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu.

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında alanlarda kutlanmayan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Sporn Bayramı coşkusu, bu yıl balkonlardan okunan İstiklal Marşı'yla yükseldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı çağrıyla tüm ülkede olduğu gibi Edirneli vatandaşlar da saat 19.19'da balkonlara çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu. Ellerinde Türk bayraklarıyla İstiklal Marşı'na eşlik eden vatandaşlar sonrasında belediye hoparlörlerinden yankılanan 10'uncu Yıl Marşı'nı okudu.

BELEDİYE BANDOSU ŞEHİR TURU ATTI

Büyük coşkunun yaşandığı dakikalarda Edirne Belediye Bandosu da şehir turu attı. 10'uncu Yıl Marşı ve Atatürk'ün sevdiği türküleri seslendiren bandoya Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan da eşlik etti. Şehir merkezinden başlayan 19 Mayıs turu, yeni yerleşim olarak adlandırılan bölgede devam etti. Tur otobüsünü gören vatandaşlar ellerinde bayraklarla coşkulu kutlamaya eşlik etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

- Balkonlardan İstiklal Marşı okunması

- Balkondaki vatandaşlardan ve çocuklardan detaylar

- 10'uncu yıl marşı okunması

- Apartmanlardan genel detaylar

- Belediye Bandosu otobüsünün tur atması

- Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın otobüsten halkı selamlaması

- Halktan detay

=======================================

TEKİRDAĞ'DA KARANTİNA ALTINDAKİ VATANDAŞLAR 19.19'DA İSTİKLAL MARŞI OKUDU

TEKİRDAĞ ve Çorlu ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında koronavirüs tedbirleri kapsamında yurtdışından gelerek öğrenci yurtlarında karantina altına alınan vatandaşlar, dün saat 19.19'da İstiklal Marşı'nı okudu.

YURT BAYRAKLAR VE BALONLARLA SÜSLENDİ

Tekirdağ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesinin Değirmenaltı Mahallesi'nde KYK Erkek Öğrenci Yurdu'na karanovirüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz günlerde Brezilya ve, Arjantin'den getirilerek karantina altına alınan vatandaşlar için 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması gerçekleştirdi. Yurdun Türk bayrakları ve kırmızı balonlarda süslendiği binasında saat 19.19'da hep birlikte söylenecek İstiklal Marşı etkinliğine Etkinliğe Vali Aziz Yıldırım, AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti İl başkanı Mestan Özcan, Gençlik Spor il Müdürü Ahmet Üzmez ile görevliler de katıldı.

GÜR SESLE EŞLİK ETTİLER

Saat 19. 19'da Vali Aziz Yıldırım ile birlikte binanın tüm katlarında kalanlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okuyup, Türk bayraklarını salladı. Etkinlik, 10'uncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı'nın okunmasının ardından sona ererken, karantina altındakiler büyük mutluluk yaşadı.

ÇORLU'DA COŞKU

Çorlu KYK Erkek Öğrenci Yurdu'na geçtiğimiz günlerde koronavirüs tedbirleri kapsamında Dominik Cumhuriyeti, El Salvador ve Küba'dan getirilen Türk vatandaşları da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katıldı. Saat 19.19'u gösterdiğinde yurtların pencerelerine ellerinde Türk bayraklarıyla çıkan vatandaşlar hep birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Yurtlardaki vatandaşlara yurt önünde koronavirüs tedbirleri kapsamında özel kıyafetleri bulanan görevlilerde ellerindeki bayraklarla eşlik etti.

Ardından marşlar söyleyen vatandaşları, bu anları cep telefonları ile görüntüledi. İstiklal Marşı'nın ardından karantinada kalanlar, pencerelerden birbirleriyle sohbet etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

TEKİRDAĞ

-Yurt binası dıştan görünüm

-Vali ve vekillerin gelişi

-Yurtta karantinada olan vatandaşların balkonlara çıkması

-İstiklal Marşı'nın okunması

-Protokol ve balkondakilerin bayrakları sallamaları

-Marşların okunması

-Detay görüntüler

ÇORLU

-Yurt pencerelerinden bakanlar

-Muhabir Mehmet Yirun anons

-Türk bayrağı sallayan aile ve çocuklar

-İstiklal Marşı'nın okunması

-Detaylar

=====================================

ÇANAKKALE'DE KARANTİNADAKİ 98 KİŞİ SAAT 19.19'DA İSTİKLAL MARŞI OKUDU

ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi'ndeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Çanakkale Kız Yurdunda karantinada kalan 98 vatandaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ellerinde Türk bayraklarıyla yurdun pencerelerinden, hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.

Türkiye'nin dört bir yanındaki Gençlik ve Spor Bakanlığı'na ait tesislerde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'nci yıl dönümünde dün saat 19.19'da İstiklal Marşı'nı okundu. Çanakkale'de de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle, ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi'ndeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Çanakkale Kız Yurdunda karantinada kalan 98 vatandaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'nci yıl dönümünde saat 19.19'da ellerinde Türk bayraklarıyla yurdun pencerelerinden hep bir ağızdan İstiklal Marşı okudu.

TCG ORUÇ REİS'TEN DE İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

Öte yandan, Milli Savunma Bakanlığı (MBS) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Deniz Kuvvetleri'ne ait 30 geminin, 25 liman ziyareti gerçekleştireceğini açıklamıştı. Çanakkale açıklarında demirleyen Deniz Kuvvetleri'ne ait F245 borda numaralı "TCG Oruç Reis" savaş gemisinden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılı nedeniyle saat 19.19'da İstiklal Marşı okundu. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Kurtarma Römorkörleri personeli de Türk bayrağı açarak, İstiklal Marşı'nı okudu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Karantinada yurtta pencereden istiklal marşı söyleyen vatandaşlardan gebel ve detay görüntü.

-TCG Oruç Reis'te okunan istiklal marşından görüntüler.

-Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin istiklal marşı okumasından görüntü.

======================================

POLİS "TAŞKÖPRÜ'DE İSTİKLAL MARŞI'NI OKUDU

ADANA'da polis ekipleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Taşköprü üzerinde dün saat 19.19'da İstiklal Marşı'nı okudu.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ile Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı çok sayıda polis, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl kutlanamayan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için kortej düzenledi. Ekip otoları ve motosikletleri Türk Bayrakları ile süsleyen polisler, Seyhan Nehri üzerindeki tarihi Taşköprü'ye geldi. Polisler, saatler 19.19'u gösterdiğinde İstiklal Marşı'nı okudu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Polislerin ekip otosu ve motosikletlerle korteji

-Polislerin Taşköprü'ye gelişi

-İstiklal Marşı okunması

-Polislerden genel ve detay görüntüler

======================================

GEBZE'DE ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE BANDOLU 19 MAYIS KUTLAMASI

KOCAELİ'nin Gebze ilçesinde, Gebze Ticaret Odası 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı üstü açık otobüs ile Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde bando eşliğinde gezerek kutladı.

Gebze Ticaret Odası, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu vatandaşlara yaşattı. Üstü açık otobüste bulunan bando marşlar çalarken, otobüs Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerinde gezerek bayram coşkusunu taşıdı. Pencere ve balkonlara çıkan vatandaşlar ellerindeki bayraklarla coşkuya ortak oldu.

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler koronavirüsten dolayı insanların evlerinde bulunduğunu belirterek, "O günkü şartlarla benim karakterim özgürlük ve bağımsızlık diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve arkadaşlarını kutluyorum. Onların anısına bugünü kutluyoruz. Özellikle bu günümüzü gençlerimize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e minnetlerimi sunuyorum. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Bugünlerde virüsten dolayı insanlar evlere mahkum olmuş durumda. Biz hem onlara biraz moral olsun hem de milli değerlere Gebze Ticaret Odası olarak nasıl sahip çıktığımızı gösterelim istedik. Kentimizin farklı yerlerini gezeceğiz. Biz şunu öğrendik ki, biz yere düşsek bile her zaman ayaktayız.ö dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Üstü açık otobüsle gezilmesi

-Bandodan görüntü

-Röportaj ve detaylar

============================

GAZİANTEP'TE BALKONLARDAN İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

GAZİANTEP'te, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, vatandaşlar dün saat 19.19'da evlerinin balkonuna çıkarak İstiklal Marşı okudu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayan milli mücadelenin 101'inci yılı ve Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, koronavirüs salgını ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evlerde kutlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın saat 19.19'de balkon ve pencerelerde İstiklal Marşı okuması için yaptığı çağrı üzerine vatandaşlar, bu saatte balkona çıktı. Saat 19.19'da Beykent Mahallesindeki gençler ve aileleri ellerinde Türk bayrakları ile balkonlara çıkarak İstiklal Marşı'nı okudu.

Öte yandan koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayanlar için bir mahalle sakini de balkonuna müzik sitemi kurdu. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından çalınan müzik eşliğinde vatandaşlar balkonlarında, şarkılara eşlik ederek bayramı kutladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Üstü açık otobüsle gezilmesi

-Bandodan görüntü

-Röportaj ve detaylar

===================================

ORDU'DA "19 MAYIS" COŞKUSU

ORDU'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, coşkuyla kutlandı.

Ordu'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl meydanlar yerine evlerde coşkuyla kutlandı. Sabah erken saatlerde başlayan etkinlikler kapsamında vatandaşlar, balkonlarını ve evlerinin pencereleri Türk bayrakları ile süsledi. Altınordu ilçesinde 3 bloklu bir sitede öğrencilerin ve velilerinin başlattığı kutlama etkinlikleri kapsamında dün saat 21.00'de çocuklar ve aileleri evlerinin balkonlarından Türk bayrakları ile günün anlamına ilişkin yükselen müziklere bayrak sallayarak ve alkış tutarak eşlik etti. Öğrencilerin, şiirleri okunmasının ardından evlerinin balkonlarında ve pencerelerinde bulunan vatandaşlar, çocuklarıyla birlikte meşaleler yakarak geceyi aydınlattı.

İzleyenlerin büyük beğenisini toplayan etkinlik çeşitli müzikler eşliğinde devam etti, ardından ise havai fişek gösterisi ve gökyüzüne fener bırakıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

------------------------------

-Vatandaşların balkonlardan görüntüsü

-Çocukların marşlar eşliğinde bayrak sallama görüntüsü

-Meşale görüntüsü

-Havai fişek gösterisinden görüntü

-Fener uçurulmasından görüntü

====================================

MELAHAT TEYZE 62 YILDIR "BU VATAN KİMİN?" ŞİİRİNİ OKUYOR

KONYA'nın Hadim ilçesinde yaşayan Melahat Yıldız (76) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı "Bu Vatan Kimin?" şiirini okuyarak kutladı. Yıldız, İlkokul döneminde ezberlediği şiiri 62 yıldır bayramlarda okuduğunu söylüyor.

Orta Toroslarda yer alan Hadim ilçesine bağlı Taşpınar Mahallesi'nde yalnız yaşayan 3 çocuk annesi Melahat Yıldız, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı "Bu Vatan Kimin?" şiirini okuyarak kutladı. İlkokul 4'üncü sınıfta ezberlediği şiiri 62 yıldır okuduğunu söyleyen Yıldız, Orhan Şaik Gökyay'ın şiirini milli bayramlarda her ziyaretçisine okuyor.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Melahat Yıldız'ın "Bu Vatan Kimin?" şiirini okuması

-Melahat Yıldız'ın bahçesindeki ağaçları sulaması

-Ziyaretçileriyle sohbet etmesi

===============================

TEKİRDAĞ'DA YAMAÇ PARAŞÜTLERİYLE GÖKYÜZÜNDE TÜRK BAYRAKLARI AÇTILAR

TEKİRDAĞ'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında yamaç paraşütçüleri Ganos Dağı etiklerinden uçuş yaparak gökyüzünde Türk bayrakları açtı.

Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü üyeleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde valilikten özel izin alarak Uçmakdere Mahallesi'ndeki Ganos Dağı etiklerinden Marmara Denizi üzerine uçuş gerçekleştirdi. 10 paraşütçü, gökyüzünde Türk bayraklar açarak 19 Mayıs'ı kutladı.

Türkiye Hava Sporları Federasyonu Tekirdağ Temsilcisi Sanlı Fidan, 19 Mayıs'ı gökyüzünde kutlamanın çok anlamlı olduğunu belirterek, koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mayıs'ı coşkuyla kutlanamadığını söyledi. Sanlı, "Bu zor günlerde anlamlı bir kutlama yapmak istedik. Hem insanlara moral olsun, cesaret olsun diye Gençlik ve Spon Bakanlığımız etkinlikler kapsamında uçuş yapmamızı istedi. Bizde bu güzel havada uçuşlarımızı gerçekleştiriyoruz. Ülkemize bu uçuşları hediye ediyoruz" dedi.

ÇORLU'DA BANDO KONSERİ

Çorlu ilçesinde ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından bando konseri verildi. Havuzlar Mahallesi'nde bulunan göçmen konutlarında bulunan alanda verilen konsere vatandaşlar ve çocukların ilgisi büyük oldu. Konseri izleyemeye gelen vatandaşlara Türk bayrakları dağıtıldı.Vatandaşlar ellerindeki bayraklarla çalınan eserlere eşlik etti. Konser daha sonra Nusretiye Mahallesi'nde sürdü.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

TEKİRDAĞ

- Paraşütçülerin kalkış yapmaları

-Havada Türk bayrağı açmaları

-Havadan ve karadan detaylar

-Sanlı Fidan'ın açıklaması

-Detaylar

ÇORLU

-Toplanan kalabalık

-Bandonun marş çalması

-Vatandaşların çalınan eserlere eşlik etmesi

-Detaylar

=====================================

PARAŞÜTÇÜLER, BEYŞEHİR SEMALARINDA TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

KONYA'nın Beyşehir ilçesinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen havada paraşütçülerin Türk bayrağı gösterisi Beyşehir Gölü semalarında güzel görüntüler oluşturdu.

Beyşehir Hava Sporları Kulübü, Konya Hava Sporları Kulübü ve Türk Hava Kurumu Konya Şubesi pilotları Beyşehir'de bulunan yamaç paraşütü tepesine çıkarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlamak için her pilot gökyüzünde Türk bayrağı açarak güzel görüntüler sergiledi.Türk Hava Kurumu Konya Şubesi paraşüt pilotlarından Recep Aykut, "19 Mayıs, Türkiye'nin temellerinin atıldığı ve kurtuluş mücadelelerinin başladığı ilk gün hepimiz gururluyuz hepimiz mutluyuz. Bu özel günde atalarımızı yad etmek için başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet etmiş olduğu Türk Hava Kurumu adı altında uçuşlarımızı gerçekleştirdik. Şanlı Türk bayrağımızı da göklerde dalgalandırarak layık olduğu yerde bizlerde buna katkı sağlayarak bu gün çok özel bir uçuş gerçekleştirdikö dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Paraşütçülerin kendilerini boşluğa bırakması

-Havadaki paraşütçüerin Türk bayrağı açması

-Türk Hava Kurumu Konya Şubesi paraşüt pilotlarından Recep Aykut röp

=====================================

19 MAYIS'I HARMANDALI OYNAYARAK KUTLADILAR

İZMİR Bornova Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu öğretmenleri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını harmandalı oynayarak kutladı.

Bornova Suphi Koyuncuoğlu Ortaokulu'nda görev yapan öğretmenler, halk oyunları öğretmeni Mustafa Ok yönetiminde okulun ve önünde diğer öğretmenlerde evlerinde video çekerek bayram coşkusunu yaşatmak için bir halk oyunları gösterisi hazırladı. Beden eğitimi öğretmenleri Hayri Yavuz, Halil Dolgun, Rahşan Görüşken, Türkçe öğretmenleri Neşe Yılmaz, Yeşim Sezen Demirelli, İngilizce öğretmenleri Belgin Karcı, Dilek Oktay Yazıcıoğlu, Raile Gençay, matematik öğretmeleri Figen Vural, Hayriye Güngör ve bilişim teknoloji öğretmeni Milay Ayyıldız Derman hazırladıkları videolarıyla bayram kutlamalarına destek verdi. Öğrenciler de bayram için hazırladıkları çeşitli etkinlik videolarıyla kutlamalara katıldı. Hazırlanan videolar sosyal medyada büyük beğeni topladı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de, gençlere yönelik sosyal medyadan yaptığı yazılı açıklamada, "Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle, daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz" açıklamasını yaptı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Öğretmenlerin 19 Mayıs kutlama videosu

========================================

TUNCELİ VALİSİ SONEL, TUR ARACIYLA GENÇLERİN BAYRAMINI KUTLADI

TUNCELİ Valisi Tuncay Sonel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle "City Sightseeing" adı verilen tur aracıyla mahalle mahalle gezerek, gençlerin bayramını kutladı.

Tunceli'de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları programı kapsamında Vali Tuncay Sonel, "City Sightseeing" adı verilen tur aracıyla gezi etkinliğine katıldı. Vali Sonel, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülselam Er ve gençlerle birlikte kent merkezindeki mahalleleri dolaştı. Kent merkezindeki mahalleleri tur aracıyla gezen Vali Tuncay Sonel, gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

=========================

SİVAS'TA KARANTİNA YURDUNDA 19 MAYIS COŞKUSU

AMERİKA Birleşik Devletleri'nin (ABD) Miami kentinden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Sivas'a getirilerek karantina sürecini geçirecekleri yurtlara yerleştirilen Türk vatandaşları, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı saat 19.19'da İstiklal Marşı okuyarak kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın koordinasyonuyla başlatılan tahliye operasyonu kapsamında, Miami'den getirilerek Sivas'ta Binali Yıldırım Yerleşkesindeki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci yurdunda karantinaya alınan 289'u yetişkin, 16'sı bebek 305 Türk vatandaşı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı heyecanı yaşadı. Dün saat 19.19'da ellerindeki Türk Bayrakları ile yurdun pencerelerine çıkan vatandaşlar, İstiklal Marşı okudu. Yurt görevlileri de bina bahçesinde dev Türk bayrağı açtı. Kurulan ses sistemi aracılığıyla ise kahramanlık türküleri dinletildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Etkinlikten görüntüler

-Yurtta kalanların İstiklal Marşı okuması

-Yurt bahçesinde ses sistemi ile türkü çalınması

================================

KARANTİNA YURDUNDA 19 MAYIS KUTLAMASI

BURDUR'da koronavirüs salgını sonrası Türkiye'ye getirilen Türk vatandaşları 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı karantinada tutuldukları yurtta kutladı.

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da kurtuluş mücadelesi için Samsun'a çıkışının 101'inci yıl dönümünde tüm Türkiye'de olduğu gibi Burdur'da da vatandaşlar balkonlarında İstiklâl Marşı'nı okudu. Koronavirüs salgını sonrası yurda getirilerek Burdur'daki Fereli Sinan Efendi Yurdu'nda 14 gün karantinaya alınan 146 Türk vatandaşı da odalarının penceresinden bayram coşkusuna katıldı.Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklâl Yerleşkesindeki yurtta düzenlenen etkinlik kapsamında Yurt Müdürü Mustafa Özçelik, yurt personeli ve güvenlik kuvvetleri yurt bahçesinde sosyal mesafe kuralına uyarak saat 19.19'da saygı duruşunda bulundu ve İstiklâl Marşı'nı okudu. Karantinada bulunan vatandaşlar da odalarının pencerelerinden ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak etkinliğe katıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Mustafa Özçelik

-Pencerelerdeki karantiana kalan vatandaşlar

-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

-Detay

=====================================

MARDİN'DE ÜSTÜ AÇIK TUR ARACIYLA 19 MAYIS KONSERİ

MARDİN'de, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında, üstü açık tur aracıyla konser düzenlendi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kentte yaşayan gençlere yönelik çeşitli etkinlik düzenledi. Kutlamalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisine bağlı Mazruna Sanat Topluluğu, üstü açık tur aracıyla kent merkezinde gezerek, konser verdi. Gençler de kendileri için yapılan konsere balkon ve pencerelerden, ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti.

Öte yandan Mardin'de doğum günü 19 Mayıs olan gençler evlerinden ziyaret edilerek, doğum günleri kutlandı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

Gençlere hediye ve pastaların verilmesi

Gençlerin duygularını ifade etmesi

Üstü açık otobüsle 19 Mayıs konseri ve gösterileri

Genel ve detay görüntüler

===================================

SIRTINDAKİ 6 AYLIK OĞLU İLE BANDO TAKIMIYLA GÖSTERİ YAPTI

BALIKESİR'in Burhaniye ilçesinde, beden eğitimi öğretmeni Özgür Aras'ın öncülüğünde 3 yıl önce kurulan ve öğretmen ile velilerden oluşan Halk Bandosu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda gösteri yaptı. Vatandaşların balkonlardan alkışladığı bandoda zil çalan öğretmen Özkan Deniz Arslan, sırtında taşıdığı 6 aylık oğlu İbrahim İnan ile ilgi odağı oldu.

Burhaniye'de Belediye önünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir gösteri yapan Halk Bandosu, Ali Çetinkaya Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar çalarak yürürken, balkonlardaki vatandaşlar tarafından alkışlandı. Öğretmen Özkan Deniz Arslan bandoda zil çalarken, öğretmen eşi Görkem Arslan da trompet çaldı. Özkan Deniz Arslan, gösteri boyunca sırtında taşıdığı 6 aylık oğlu İbrahim İnan Arslan ile birlikte ilgi odağı oldu. Öğretmen Özkan Deniz Arslan, "Biz, eşimle birlikte 3 senedir Özgür hocamın kurduğu bu gruptayız. İki tane çocuğumuz var. Çocuğun birini anneme bıraktık. O da yaşlı. Bu da yanınızda kaldı bugün. Güzel bir enstantane oldu bence. Herkesin hoşuna gitti. Oğlumda rahattıö dedi. Görkem Arslan da, "İki tane oğlumuz var. Biri iki yaşında, biri altı aylık. İki yaşındaki oğlumu kayınvalideme bıraktık. Ama, kendisi kalp hastası olduğu için iki çocuğa birden bakamayacağı için küçük olanı yanımızda taşıyoruz. Babasının sırtında. Bayramı bu sene böyle kutladıkö diye konuştu.

'HER BAYRAMDA GÖREV ALMAK İSTİYORUZ'

Bando Şefi Özgün Aras ise, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Burhaniye Halk Bandosu olarak halkımızı ve Atatürk'ün aydınlık geleceğimizi emanet ettiği gençlerimizi, çocuklarımızı balkonlarından selamlamanın gururunu yaşıyoruz. Her bayramda bando ekibi olarak görev almak istiyoruz. Bugün bu sokağa çıkma yasağında bize bu imkanı sağlayan sayın Kaymakamımıza ve sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Belediye önünde zeybek oynanmasından detay görüntü

-Sokak ve caddelerde yapılan gösteriler

-Balkonlardan alkışlayanlar oldu ve çevre detayları

-Öğretmen Özkan Deriz Arslan'ın sırtında çocuğu ile zil çalması

-Özkan Deniz Arslan ile röp

-Görkem Arslan ile röp

-Bando şefi Özgür Aras ile röp.

==================================

'VEFA" EKİBİNDEN 19 MAYIS DOĞUMLU GENÇLERE SÜRPRİZ KUTLAMA

MARDİN'in Derik ilçesinde Vefa Sosyal Destek Grubu, 19 Mayıs günü doğan 3 gence Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda sürpriz kutlama yaptı.

Derik'te koronavirüsle mücadele kapsamında çalışmalarını sürdüren Vefa Sosyal Destek Grubu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla gençlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ekipler, ilçede yaşayan ve 19 Mayıs doğumlu olan Berivan Benk (17), Ayşe Çelik (18) ile Eyüp Çelik (16) için sürpriz kutlama organize etti. Hazırladıkları pastalar ve çeşitli hediyeler ile gençleri evlerinde ziyaret eden ekipler, hem 19 Mayıs'ı hem de doğum günlerini kutladı.

Doğum günü olan gençler de sürpriz için Vefa Sosyal Destek Grubu'na teşekkür edip, çok mutlu olduklarını söyledi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

Evde doğum günü kutlaması

Röportajlar

Genel ve detay görüntüler

===================================

VAN POLİSİNDEN VATANDAŞLARA SÜRPRİZ 19 MAYIS KUTLAMASI

VAN Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis araçlarını Türk bayraklarıyla donatarak oluşturulan konvoy ile şehir merkezinde tur atarak vatandaşların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Vatandaşlarda balkonlarından Türk bayrakları ve alkışlarla polis ekiplerine teşekkür etti. Daha sonra vatandaşlar ve polis ekipleri birlikte İstiklal Marşı'nı okudu.

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda vatandaşlar için süpriz bir kutlama etkinliği düzenledi. İpekyolu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde bir araya gelen polis ekipleri, araçlarını Türk bayraklarıyla donatarak oluşturulan konvoy ile şehir merkezinde tur atarak vatandaşların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı. Siren ve anonslarla vatandaşların bayramına kutlayan polis ekiplerine vatandaşlarda balkonlarda ellerinde Türk bayrakları ve alkışlarla teşekkür etti. Bir süre kentin cadde ve sokaklarında vatandaşların bayramını kutlayan polis ekipleri daha sonra Gölbaşı Caddesi üzerinde durdurarak vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşı okudu. Vatandaşlar polisi balkınlarından uzun süre alkışladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Polis ekiplerinin İpekyolu ilçe emniyet müdürlüğünden çıkışı

-Polis ekiplerinin cadde ve sokaklarda siren ve anonslarla vatandaşların 19 mayıs bayramını kutlaması

-Polis ekiplerinden cadde ve sokaklarda detaylar

-Vatandaşların evlerinin balkonlarından polis ekiplerini alkışlaması ve el sallaması

-Balkonlardaki vatandaşlardan detaylar

-İstiklal Marşının okunması

-Vatandaşlardan detaylar

===============================

MİLLİ SPORCULAR ATLAMA KULESİNDE İSTİKLAL MARŞINI OKUDU

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Erzurum'da 20 milli sporcu Türkiye'nin ilk ve tek olan Kayakla Atlama Kulesi'nde dün saat 19.19'da İstiklal Marşını okudu.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde milli sporcular, saatler 19.19'da İstiklal Marşı'nı okumak için bakanlığa ait tesislerde buluştu. Erzurum'da da kayak, buz pateni, curlign, judo ve atletizm branşlarında 20 milli sporcu, Türkiye ve Avrupa'nın en yüksek kayakla atlama kulelerinde hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı söyledi. Türk bayrağı ve Atatürk posteri açan milli sporcular, 101 yıl önceki ruhu yeniden yaşadılar.

Şube müdürleriyle birlikte kutlama programına katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, "19 Mayıs, Milletimizin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü ve kurtuluş ateşinin yakıldığı günün adıdır" diye konuştu.

Merkez Palandöken ilçesinin Kiremtlik Tepe mevkindeki kayak atlama kulesi bayraklarla bir gelin gibi süslendi. Sporcular ağızlarında meske ve sosyal mesafeyi koruyarak okudukları İstiklal marşının ardından alkışlayarak büyük gurur duyduklarını söyledi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Bayraklarla süslnen kayaktla atlama kulesi

-Sporcuları Atatürk portsesi ve Türk bayarağını taşıması

-Gençlik Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ile röp

-Sporuların İstiklal Marşını okuması ve alkışlaması

=================================

ANTALYA'DA DENİZDE 100'ER METRELİK TÜRK BAYRAĞI AÇILDI

ANTALYA'da Muratpaşa Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında, denizde 3 teknede 100'er metre uzunluğunda Türk bayrağı açtı. Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın da bulunduğu teknelerden yükselen marşlar ve yanan meşalelerle 19 Mayıs kutlanırken, Antalyalılar da balkonlarından, yol kenarlarından tekneleri selamladı.

Muratpaşa Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı bu yıl denizden kutladı. Tarihi Kaleiçi yat limanından Türk bayrakları, Atatürk posterleriyle donatılan 3 tekne, Antalya'nın falezler bandı boyunca tur atarak vatandaşların 19 Mayıs'ını kutladı. "19 Mayıs Bayramımız kutlu olsun', "Her yer Samsun 1919" ve "Güzel günler göreceğiz" yazılı pankartlar asılı tekneler dün saat 17.30 sularında marşlar eşliğinde Kaleiçi yat limanından demir aldı. Belediye Başkanı Ümit Uysal da teknelerden birine binerken üç tekne yat limanı açıklarında 100 metrelik Türk bayraklarını açtı. Akdeniz, Muratpaşa Belediyesi'nin tekneleriyle 19 Mayıs'ta bambaşka bir görünüme bürünürken Antalyalılar da balkonlarından, yol kenarlarından bayraklar ve meşalelerle tekneleri selamladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

- Kaleiçi yat limanından teknelerin çıkışı

- Teknelerden detay görüntü

- Meşalelerin yakılması

- Bayrağının denize açılması

- Tekneciler den Detay görüntü detay

muhabiri Aslı Duran'ın anonsu

- Teknelerden detay görüntü

- Falezlerde bayrak sallayan vatandaşlardan görüntü

- Vataşlardan detay

- İstiklal Marşı'nın okunmasından detay

- Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın açıklamaları

- Kaleiçi tekne ve Türk bayrağının açılması drone görüntüleri

====================================

MİLLİ SPORCULAR 19.19'DA TÜRK BAYRAĞI AÇTI

ANTALYA'da koronavirüs nedeniyle evlerde kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayamı'nda, aralarında milli atlet Ramil Guliyev, milli tekvandocu Nur Tatar Askari, Kırkpınar başpehlivanı Orhan Okulu, paralimpik halterci Faruk Öztürk'ün de yer aldığı 20 sporcu, dün saat 19.19'da salonda Atatürk posteri ile Türk bayrağı açıp, İstiklal Marşı okudu.

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve milli mücadelenin 101. yılı dolayısıyla kutlama yapıldı. Antalya Spor Salonu'ndaki kutlama etkinliğine, milli atlet Ramil Guliyev, milli tekvandocu Nur Tatar Askari, Kırkpınar başpehlivanı Orhan Okulu, paralimpik halterci Faruk Öztürk'ün de aralarında yer aldığı 20 sporcu katıldı. Koronavirüs nedeniyle evlerde kutlanan 19 Mayıs 1919 Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinliğine sporcular saat 19.19'da Atatürk posteri ile Türk bayrağı açıp, İstiklal Marşı'nı okudu. Salonun koltuklarına Türk bayrağı yerleştirilip, balonla "1919 Ruhuyla" yazıldı.

Kutlama sonunda sporcular, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun mesajını dinledi. Kutlama etkinliğinde yer alan sporcular şöyle:

Milli atletler Ramil Guliyev, Batuhan Altıntaş, Salih Korkmaz, milli okçu Asya Karataylı, Sevcan Derin, milli tekvandocu Nur Tatar Askari, milli kanocu Lasma Liepa, Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu, Kürşat Korkmaz, paralimpik halterci Faruk Öztürk, paralimpik okçu Özgür Özen, Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) sporcuları yüzücü Ayça Özer, Miray Abay, Yaprak Özdmir, Durukan Şahan, Mert Güveren, triatloncu Elif Varlı, atlet Elif Polat ile Yusuf Görüç, Baver Ateş."

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Salondan detay görüntüler

-Milli sporcular İstiklal Marşı'nı okurken detay görüntüler

-Bakanın konuşmasının salona dinletilmesi ve dinleyenlerden görüntü

======================================

SAĞLIK PERSONELİ AMBULANSTAN ÇALAN İSTİKLAL MARŞIYLA 19 MAYIS'I KUTLADI

KORONAVİRÜS'ün en büyük savaşçıları olan sağlık çalışanları, Aydın'da 19 Mayıs coşkusunu dün saat 19.19'u gösterdiğinde ambulansın hoparlörlerinden İstiklal Marşı çalarak kutladı.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Aydın'da da saatler 19.19'u gösterdiğinde vatandaşlar evlerinin balkonlarında, bulundukları cadde ve sokaklarda İstiklal Marşını okurken, 112 Sağlık çalışanları ise 19 Mayıs coşkusunu Atatürk Kent Meydanı'nda ellerindeki Türk bayrakları ile İstiklal Marşı'nı okudu. Koronavirüse karşı sahadaki savaşçılar olan Aydın İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Sağlık personeli, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor Bayramını kutlamak için 2 ambulans ve 6 personel İstiklal Marşı'nı okuyup, ambulans sirenleri eşliğinde alkışlayarak kutladı. İstiklal marşının ardından alandan ambulanslar ile ayrılan sağlık personelleri, Aydın Adnan Menderes Bulvarı'nda sirenler ve ambulanstan yaptıkları anonslar ile vatandaşların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor Bayramını kutladı. 112 Acil Sağlık personelinin bu davranışına vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

Kutlamaya katılan 112 Acil Tıp Teknisyeni Kilay Fidan, "Ülkemizin düştüğü üzücü durum içerisinde milli bayramlarımızı unutmadığımızı kanıtlamak için böyle bir organizasyonda bulunduk. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız tüm halkımıza kutlu olsun. Biz Türk'üz, her zaman her koşulda Türklüğümüzü göstermeye devam edeceğiz" diyerek sağlık çalışanları adına bir kez daha "Biz bu süreç içerisinde elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz, siz de evde kalın" mesajını verdi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Sağlık çalışanları ambulansların önünde bayrak açıp istiklal marşı okurken

-112 Acil Tıp Teknisyeni Kilay Fidan ile röportaj

-112 Acil Tıp Teknisyeni Emre Serttaş ile röportaj

-Ambulansların hoparlörlerinden istiklal marşı çalınırken,

-Ambulanslar ile vatandaşların bayramını kutlarlarken

=====================================

HÜCUM BOTTAN İSTİKLAL MARŞI

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, Deniz Kuvvetlerine ait bir hücüm bottan dün saatler 19.19'u gösterdiğinde İstiklal Marşı okundu.

Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Kuşadası ilçesinde Deniz Kuvvetlerine ait bir hücum bot kıyıya uzak bir noktaya demir attı. Saatler 19.19'u gösterdiğinde hücum botta İstiklal Marşı sesleri yükseldi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Açıkta bekleyen hücum bottan görüntü

===================================

ELAZIĞ'DA 19 MAYIS COŞKUYLA KUTLADI

ELAZIĞ'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, saatler 19.19'u gösterdiğinde coşkuyla kutlandı.

Elazığ Belediyesi ile Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen ortak etkinlikte 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, coşkuyla kutlandı. Kutlamalar kapsamında belediyeye ait üstü açık "Gakkobüs" adı verilen otobüste yerel sanatçılar tarafından kent sakinlerine konser dinletisi sunuldu. Otobüsün bulunduğu alanda oturan gençle pencere ve balkonlarında ellerindeki Türk bayrağıyla sanatçılara eşlik etti. Dün saat 19.19'u gösterdiğinde ise hep bir ağızdan İstiklal Marşı okuyan gençler, ardından meşaleler yakılarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

Apartmanlar

Gençlerin bayrak sallaması

Otobüsten görüntü

Röportajlar

İstiklal Marşı okunması ve meşale yakılması

Genel ve detay

====================================

TOKAT'TA HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ VE ARAÇ KONVOYU

TOKAT'ta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, havai fişek gösterisi ve araç konvoyu yapıldı.

Kentte 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı çeşitli etkinlikler ile kutlandı. Tokat Belediyesi itfaiye ekipleri Hıdırlık Köprüsü üzerinde havai fişek gösterisi yaptı. Gösterinin yapıldığı alanda bulunan vatandaşlar ise gösteriyi cep telefonları ile görüntüledi. Tokat Extreme Off Road Kulübü sosyal medya hesabından paylaşım yaparak dün saat 21.00'de araç konvoyu yapacaklarını duyurdu. Havai fişek gösterisinin yapıldığı bölgede toplanan sürücüler, bayraklarla şehir turu attı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

-------------------------------

-Havai fişek gösterileri

-Araç konvoyu görüntüleri

================================================

Zonguldak'ta sosyal mesafeli 19 Mayıs kutlaması (4)

MEŞALELER SİTEYİ AYDINLATTI

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde bulunan bir sitede yaşayanlar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladı. Dün saat 21.00'da hep birlikte evlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okudu. Ardından ellerindeki meşaleleri yakan vatandaşlar, çalan marşlar eşliğinde bayramı coşkuyla kutladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

-------------------------------

-Saygı duruşu ve istiklal marşı okunması

-Meşaleler yakılması

-Marşlar çalınması

=========================================

DHA

Bu bölümde yayımlanan haberler, abonesi olduğumuz içerik sağlayıcı ajanslar tarafından (AA, DHA, İHA vb) üretilen ve otomatik olarak sitemizde yayımlanan haberlerdir. ARTI49 söz konusu haberlere ve videolara hiçbir müdahalede bulunmamaktadır. İçeriklerin hukuki sorumluluğu ajanslara aittir. Haberlerle ilgili lütfen içerik üreticisi ajanslarla iletişime geçiniz. Çeşitli nedenlerle içerik kaldırma talebiniz olursa [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05