• BIST 105.026
 • Altın 162,753
 • Dolar 3,9187
 • Euro 4,6430
 • Berlin 10 °C
 • Frankfurt 12 °C
 • Paris 12 °C
 • Ankara 4 °C
 • İstanbul 10 °C
 • İzmir 3 °C
 • Stockholm 6 °C

Dha Ankara- Devlet Bahçeli: Burada Kandil Hukuku Değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin Hukuku Geçerlidir (Yeniden) (2)

Dha Ankara- Devlet Bahçeli: Burada Kandil Hukuku Değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin Hukuku Geçerlidir (Yeniden) (2)
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Devlet Bahçeli, HDP Eş Başkanlarının ve milletvekillerinin tutuklanmasına ilişkin

"Kaldı ki bunların dokunulmazlığı da kaldırılmıştır. Anayasayı ve hukuku yok sayarak suç işleyen herkes adalet dilinde hesap verecektir. Kanunları tanımıyorum diyenleri yarı önüne çıkarmak devletin asli görevidir. Burası Türkiye'dir. Burada Kandil hukuku değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin devletinin hukuku geçerlidir. Kimse unutmasın ki tarihte Türkiye'de ihanetin cezasız kaldığı hiç görülmemiştir. Kendileri gibi düşünmeyenleri payandalık yapmak ve yedek lastik olmakla suçlayanların şimdi terörün krikosu ve terör çığırtkanlıklarının megafonu olmaları kendileri açısından hazin bir tecelli olmuştur dedi.

Bahçeli, HDP'nin Meclis'te yasama faaliyetlerine katılmama kararına yönelik şu değerlendirmede bulundu: "PKK'nın siyasi uzantılarının yasama çalışmalarını askıya almaları kendilerinin bileceği bir iştir. TBMM görevinin başındadır. Kimse terör maşalarının boykot kararının yasını tutacak değildir. CHP'nin de bunu bir matem vesilesi sayması milli vicdanla karşılık bulamayacaktır. Türkiye'de demokrasiyi ve hukukun üstünlüğü savunduğuna iddia eden sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin bu konu etrafından bir bardak suda fırtına koparmanın Türkiye'nin hayrına olmayacağını idrak etmeleri en samimi temennimizdir."

"GÜLEN ÇETESİ 8 AYAKLI BİR AHTOPOT GİBİ DEVLET VE TOPLUMU SARMALAMIŞTIR"

15 Temmuz darbe girişimi üzerinden 115 gün geçtiğini anımsatan Bahçeli "Gülen'in çetesi devlet ve toplum hayatımızı 8 ayaklı bir ahtapot gibi sarmalamıştır. Bu ayaklar Türk Silahlı Kuvvetleri, yargı, emniyet, kamu kurum ve kuruluşları, basın ve yayın organları, sosyal medya, üniversiteler ve eğitim kurumları, iş dünyası, siyaset kurumu, siyasi partiler. Gülen çetesi devletin tüm kurumlarını habis bir kanser uru gibi sarmış ve içten içe kemirmiş, çürütmüştür. Türkiye bütün kurum ve kuruluşlarıyla felç olmuştur. Önümüzdeki dönemde devlet organlarının Gülen çetelerinden temizlenmesi, arındırılması ve yeniden yapılandırılması süreci, çok zor ve sancılı olacaktır. Tahribat çok büyüktür. Bu nedenle ilaçla tedavi, palyatif-kısmi-mevzi tedbirlerle onarım noktasından çok uzaklaşılmıştır. Yaraya neşter vurularak çok ciddi ve kapsamlı bir tasfiye kaçınılmazdır.ö diye konuştu.

"SİYASİ AYAKLAR ORTAYA ÇIKARILMADAN FETÖ İLE MÜCADELE TOPAL KALACAK"

Bahçeli, FETÖ'nün ve 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının hala açığa kavuşamadığını vurgulayarak şöyle devam etti: "Ancak, sekizinci ayak açıkta kalmış, FETÖ'nün ve 15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayakları hala açıklığa kavuşamamıştır. 15 Temmuz darbesinin siyasi kadroları ve FETÖ'nün siyasi bağlantıları, siyaset kurumu içindeki unsurları ve uzantıları olmak üzere birbiriyle bağlantılı iki hayati konu esrarını korumaktadır. Bu iki konuda hiçbir gelişme kaydedilmemesi, bunların hala aydınlığa kavuşturulmamış olması çok vahimdir, çok manidardır ve izaha muhtaç koskoca bir garabettir. Bunlar açığa çıkarılmadan, ne FETÖ anlaşılabilecek ne de 15 Temmuz darbe girişimi tüm yönleriyle aydınlanabilecektir. Siyasi ayaklar ortaya çıkarılmadan, FETÖ ile mücadele topal kalacak, bu habis terör örgütünün kökünün kazınması mümkün olamayacaktır."

"DEVLET ELİNDEKİ BİLGİLER HENÜZ SİYASET KURUMUYLA PAYLAŞMAMIŞTIR"

Bahçeli, FETÖ'nün siyaset kurumundaki, uzantılarının tespiti için elde bulunan imkanların "Savcıların yürütmekte olduğu adli soruşturmada gözaltına alınanların ifadeleri, FETÖ yargılamalarında ortaya çıkacak gelişmeler, zanlıların mahkemedeki beyanları, gizli tanık ve itirafçı beyanları, devletin elindeki istihbarat bilgileri, siyasi partilerin iç bünyelerinde yapacakları inceleme, araştırma ve değerlendirme süreci. Bunlar ışığında bakıldığında, içinde bulunduğumuz durum şu şekilde özetlenebilecektir: Adli soruşturmalarda siyaset bağlantısı konusunda bugüne kadar basına yansıyan önemli bir gelişme olmamıştır. FETÖ yargılamaları henüz başlamadığından, zanlıların, gizli tanık ve itirafçıların muhtemel beyanları aşamasına henüz gelinmemiştir. Devletin elindeki istihbarat bilgilerinin neler olduğu bilinmemektedir. Devlet bu bilgileri siyaset kurumuyla henüz paylaşmamıştır."

Görüntü Dökümü

--------------

-Bahçeli'nin konuşması CANLI VERİLDİ

DHA

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Tel : +49 (0) 615098 03 04 Faks : +49 (0) 615098 03 05