CHP'den Atatürk vurgulu kısa film

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden, partisi tarafından animasyon tekniğiyle hazırlanan kısa bir film paylaştı.

Kılıçdaroğlu, kendisinin seslendirdiği film için “Bizler, istiklalimizi ve Cumhuriyetimizi korumayı birinci vazife bilenleriz” notunu düştü.

“Atatürk’ün izinden” başlıklı animasyon filmde, cumhuriyet, adalet, demokrasi ve özgürlük vurgusu dikkat çekiyor. Gezi Parkı ve barış mesajlarının yanında 15 Temmuz darbe girişimine de yer verilen filmde, İzmir Marşı yeniden yorumlandı.

Kılıçdaroğlu, 2 dakika 45 saniyelik filmde, etkili bir vurguyla şunları söylüyor:

“BİR ALEV TOPU GİBİYDİK 1923’TE…”

“Bir alev topu gibiydik 1923’te, cesur, coşkulu ve umutlu. Gözlerimizi geleceğe dikmiştik, ellerimizle kuracağımız yeni ülkeye. Kadınlarımız yanı başımızdaydı, çocuklarımız önde, okulda, fabrikada sokakta. Yürüdükçe büyüdük, büyüdükçe güçlendik. Dallarımızı kırsa da beklenmedik rüzgarlar, avaz avaz söylüyorduk şarkılarımızı; cumhuriyet için, adalet için, demokrasi için, özgürlük için.

“DEMOKRASİ İKTİDARA TAŞIYAN BİR BASTONDU SADECE”

Sonra karanlıklarıyla geldiler, ışığımızın üzerine, umudumuz üzerini korkuyla örttüler. Gençlerimizi kırdılar, kadınlarımızı saflarımızdan ayırdılar. Çocuklarımızın ağzından kahkahayı sildiler. Barışın üzerine düştü ölü güvecinler. Adalet kuma yazılı bir sözcüktü onlar için, sadece kendilerinin okuyabildiği. Demokrasi iktidara taşıyan bir bastondu sadece. Düşünce farklı olduğunda bileğe takılan kelepçe…

“DOSTLARIMIZI ASLA HAİNLERDEN SEÇMEDİK”

Sandılar ki susarız biz de, çekiliriz korkunun kavuğuna. Susmadık oysa susmayacağız da.

Ne demokrasiden vazgeçtik, ne özgürlükten ne de düşünmekten.

Dostlarımızı asla hainlerden seçmedik.

Savaş gömleğini giydirmedik gençlerimizin üzerine, onlara en çok barışın yakıştığını unutmadık hiç.

Ördükleri onca duvara rağmen ışığın orada olduğunu bildik.

“BİZLER MUSTAFA KEMAL’İN ÇOCUKLARIYIZ”

İşte yine söylüyoruz, ne kadar karartsanız da yeryüzünü, gökyüzünün aydınlığıyız biz. Işığın ta kendisiyiz.

Bizler gözünü kırpmadan kanını vatana feda edenlerin, Mustafa Kemal’in çocuklarıyız. Bir gün bile tereddüt etmeden, onun çizdiği yoldan gidenleriz. ‘Allah’ından utansın o yoldan geri dönenler’ diyenleriz.

Bizler istiklalimizi ve cumhuriyetimizi korumayı birinci vazife bilenleriz.”

ANKA

VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar