• BIST 106.239
 • Altın 161,321
 • Dolar 3,8713
 • Euro 4,5671
 • Berlin 5 °C
 • Frankfurt 6 °C
 • Paris 7 °C
 • Ankara 11 °C
 • İstanbul 16 °C
 • İzmir 14 °C
 • Stockholm 2 °C

Chp Belediye Başkanları Toplantısı

Chp Belediye Başkanları Toplantısı
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2)- "Bütün AKP milletvekili kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye’nin geleceğinden benim duyduğum kaygıyı sizlerin de duyduğunu çok iyi biliyorum. Seçimle gelenin seçimle gideceği gerçeğini unutmayın. Aynı muamele size de yap

İZMİR (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün AKP milletvekili kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye'nin geleceğinden benim duyduğum kaygıyı sizlerin de duyduğunu çok iyi biliyorum. Seçimle gelenin seçimle gideceği gerçeğini unutmayın. Aynı muamele size de yapıldığında siz de isyan ederdiniz." dedi.

Kılıçdaroğlu, İzmir Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen CHP Belediye Başkanları Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, bugün HDP eş genel başkanlarıyla, bazı milletvekillerinin gözaltına alındığını belirterek, "Bütün AKP milletvekili kardeşlerime sesleniyorum. Türkiye'nin geleceğinden benim duyduğum kaygıyı sizlerin de duyduğunu çok iyi biliyorum. Seçimle gelenin seçimle gideceği gerçeğini unutmayın. Aynı muamele size de yapıldığında siz de isyan ederdiniz. Geçmişte örneklerini gördük ve o travmayı bu toplum hala atlatmış değildir. Siyasette kan davası güdülmez, siyasette kan davası yoktur. Kan davası ile bir ülke yönetilmez. Eğer sorgulanacaksa, ülkeyi şehitleri silah deposu haline getirenler ve buna göz yumanlara hesap sorulması lazım. Tonlarca bombalar yerleştirilirken vali ve kaymakamlara telefonda 'bunlara dokunmayın' diyenler kimlerse, onların yakalanması sorgulanması lazım." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Eski Genelkurmay başkanları 'FETÖ ile ilgili defalarca uyardık' diyor. Peki kavga ne zaman çıktı. 17-25 Aralık'ta çıktı. Ne için kavga çıktı? Rant kavgası, aynı menzile, aynı hedefe yürüyorlardı. İkisi de dini kullanıyordu. Bu ülkenin insanlarının en temiz duygularını sömürüyorlardı. Ama hiç kimsenin özellikle CHP'li yol arkadaşlarımın umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur. Terörle mücadele ediyorum diye gazetecileri, yazarları, sanatçıları hapse atacaksın, er ve erbaşları içeri atacaksın. Ancak parantez içinde Adil Öksüz'ü koruyup, serbest bırakacaksın ve bu konuda tek cümle dahi etmeyeceksin. Kim bu Adil Öksüz, herkesin eline kelepçe takılırken, onun eline neden kelepçe takılmaz. GPS cihazını Adil Öksüz’e kim vermiş, hangi kurum ithal etmiştir. Bunları bilmek bizim hakkımız. Hükümet kanadından tık yok. 15 Temmuz darbe gecesi 240 şehidimiz Türkiye'ye dikta gelsin diye mi şehit oldu. Türkiye bir kişinin iki dudağı arasına teslim olsun, diye mi şehit oldu. Yoksa bu ülkeye tam demokrasi gelsin diye mi şehit oldu. Bunların tamamının sorgulanması lazım. Bunları başardığımız zaman başarıyı yakalarız."

Türkiye'nin kavgaya değil, huzura, barışa ve demokrasiye, insanların düşüncelerini özgürce açıklayabileceği bir ortama ihtiyacının bulunduğunu savunan Kemal Kılıçdaroğlu, ülke insanlarının ayrışmaya değil, kucaklaşmaya, sokaklarda özgürce dolaşmaya hakkının olduğunu kaydetti.

Mücadelelerinin ülkenin huzuru ve barışı için olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Sadece Türkiye'ye değil, bölgeye de barışı getirmeyi biz güvence altına alacağız. Bu ülkede çok şey istemiyoruz. Tek bir şey istiyoruz. Özgürce insan gibi yaşamak istiyoruz. Herkesin düşüncelerini özgürce ifade ettiği bir ülkede yaşamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin bölgelerinde demokrasiyi ve özgürlükleri temsil ettiğini iddia ederek, "Eğer Türkiye'ye demokrasi gelsin diyorsanız, bilinen tek yolu var. O yol CHP iktidarıdır. Türkiye bu bataktan çıksın diyorsanız. Çözüm CHP iktidarıdır. Ben öyle 14 yıl da istemiyorum. 4 yılda bu ülkeyi dünyanın saygın ülkesi haline getireceğim. 4 yılda barışı ve tam demokrasiyi getireceğim. 4 yılda bu ülkede birileri saltanat kuramayacak, milli iradeyi saraya hapsedemeyecek, gazeteciler özgürce yazacak. Kimse devletten beslenemeyecek. Bunu da havuz medyasına söylüyorum, aldıkları paraları ölçüsünde yazı yazanlar olmayacak." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ardından toplantı, basına kapalı devam etti.

(Bitti)

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Tel : +49 (0) 615098 03 04 Faks : +49 (0) 615098 03 05