Çeis’ten Türkiye’ye 605 Bin Fidan

Çeis’ten Türkiye’ye 605 Bin Fidan

ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Suat Çalbıyık:- "Sendikamızın 55. yılında, üyelerimizin her bir çalışanı adına dikeceğimiz 55’er fidanla, ülkemizi 750 futbol sahasından daha geniş bir ormana daha kavuşturacağız"

İSTANBUL(AA) - Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı Geleceğe Nefes projesine 605 bin fidanla katkı sağlıyor.

ÇEİŞ'ten yapılan açıklamaya göre, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın daha yeşil bir Türkiye için başlattığı Geleceğe Nefes adlı ağaçlandırma hareketinin bir parçası olan ÇEİS; üyelerinin her bir çalışanı için 55’er fidan dikiyor. Projenin sonunda, 11 bin çalışan için toplam 605 bin fidan dikilmiş olacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanı Suat Çalbıyık, Çimento endüstrisinin çevreye en bağlı sektörlerden biri olduğunu belirterek, "Çevre bilincimiz ve sürdürülebilirliğe verdiğimiz önem de bu yakın ilişkiden ve doğa sevgimizden kaynaklanır.

Sendikamızın 55. yılında, üyelerimizin her bir çalışanı adına dikeceğimiz 55’er fidanla, ülkemizi 750 futbol sahasından daha geniş bir ormana daha kavuşturacağız. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın başlattığı bu çok kıymetli projenin bir parçası olmanın ve ülkemizin ormanlık alanlarına sektör olarak katkı sağlamanın mutluluğu içindeyiz. Gelecek yıllarda da benzeri projelere elimizden gelen desteği sağlamaya gayret göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

Son Dakika