Burası Bodrum değil, Tunceli

Burası Bodrum değil, Tunceli

Yurt dışında yaşayan gurbetçiler, Akdeniz ve Ege sahillerindeki yerine artık Tunceli sahillerini tercih ediyor.

TUNCELİ - Tunceli'de son yıllarda sağlanan huzur ve güven ortamı kentin turizmini canlandırdı. Munzur ile Pülümür nehirlerinde oluşturulan plajlar, Akdeniz ve Ege sahillerini aratmıyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Munzur ve Pülümür nehirleri kenarlarında oluşturulan plajların yanı sıra hizmete giren flamingo havuzu Tuncelilerin ve yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Özellikle yaz aylarında yer bulmanın çok zor olduğu flamingo havuzunda her gün yüzlerce kadın, erkek ve çocuk serinlemek için suya giriyor.

İsmail Yılmaz ise Ege ve Akdeniz'in artık Tunceli ile yarışmak zorunda olduğunu belirterek, şunları söyledi:

tunceli-ege-ve-akdenizi-aratmiyor_7590_dhaphoto6.jpg

"Paramız  buradaki insanlara gitsin istedik"

"Eskiden buraya gelmekten korkardık, gelelim mi gelmeyelim mi diye. Ama baktık herkes Tunceli'ye akın ediyor biz de gözü kapalı geldik. 2 damadım ve torunlarımla Almanya'dan buraya geldik. Tatilimizi burada geçireceğiz. Ege ve Akdeniz sahillerinde ne varsa burada daha fazlası var. Paramız  buradaki insanlara gitsin istedik ekonomiye katkımız olsun dedik. Bu ortamı sağlayanlara minnet duyuyorum."

tunceli-ege-ve-akdenizi-aratmiyor_7590_dhaphoto4.jpg

"İnsanlar çok modern herkes istediğini giyip rahatça gezebiliyor"

Almanya'da yaşayan Nuray Aydın, 3 çocuğuyla birlikte her yıl Antalya ya da Bodrum'a giderek tatili geçirdiğini ifade ederek, "Tunceli inanılmaz güzel. Her yıl Antalya ya da Bodrum'da tatil yapıyordum. Birçok arkadaşım Tunceli'yi tercih etti ben de Tunceli'ye geldim. İnsanlar çok modern herkes istediğini giyip rahatça gezebiliyor. Ortam huzurlu, insanlar çok sıcak. Plajlar dolu ve ben Tunceli'ye gelmekten çok mutluyum" dedi. 

tunceli-ege-ve-akdenizi-aratmiyor_7590_dhaphoto9.jpg

 

 

HABERE YORUM KAT