• BIST 89.271
 • Altın 343,704
 • Dolar 6,6455
 • Euro 7,2508
 • Berlin 10 °C
 • Frankfurt 9 °C
 • Paris 9 °C
 • Ankara 13 °C
 • İstanbul 10 °C
 • İzmir 13 °C
 • Stockholm 9 °C

Boydak Holding’ten TMSF heyetine destek, paylaşımlara tepki

Boydak Holding’ten TMSF heyetine destek, paylaşımlara tepki
Boydak Holding'ten yapılan açıklamada Uluslararası Mevduat Sigortacıları Birliği (IADI) tarafından düzenlenen gecede TMSF üyelerinin tepki göstermesi...

Boydak Holding'ten yapılan açıklamada Uluslararası Mevduat Sigortacıları Birliği (IADI) tarafından düzenlenen gecede TMSF üyelerinin tepki göstermesi sonucu yarıda kesilen dans gösterilerinin "Barış Pınarı Harekatı için düzenlendiği söylenen gecede dansöz oynattılar" şeklinde çarptırıldığı belirtildi.

TMSF'yi yıpratmak amacıyla sahte hesaplarla sosyal medyada gündem oluşturmaya çalışıldığı belirtilen açıklamada, söz konusu etkinliğin TMSF tarafından değil Uluslararası Mevduat Sigortacıları Birliği (IADI) tarafından Barış Pınarı Harekatı'ndan önce yapıldığı vurgulandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Her yıl farklı bir ülkede yapılan Uluslararası Mevduat Sigortacıları Birliği'nin (IADI) Yıllık Genel Kurul toplantısı, Barış Pınarı Harekatı'ndan önce 7-11 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantıyı Barış Pınarı Harekatı için yapıldı diye çarpıttılar. 84 ülkeden, 102 farklı kurumdan 220'nin üzerinde yabancı katılımcının iştirak ettiği toplantıdaki programın içeriği de tamamen IADI yönetiminin talep ve istekleri doğrultusunda belirlenmiş olmasına rağmen TMSF'nin IADI'nın davetlisi olarak iştirak ettiği bir organizasyonda söz konusu organizasyon öncesinde ülkemizin farklı yörelerine ait folklor gösterisinin yer alacağı söylenmişken sosyal medyada ve basında yayınlanan TMSF yetkililerince de tasvip edilmeyen dans gösterisine TMSF heyeti tepki göstererek davetin yapıldığı mekanı tamamen terk etmiş olmasına ve bu nedenle o dans gösterisi tamamlanamamış olmasına rağmen konu tamamen çarpıtılmış ve saldırıya dönüştürülmüştür. Bu saldırıların sebebi açıktır. Mal bulmuş mağribi gibi bu çarpıtılmış paylaşımlara sarılanların kimler olduğu da aşikardır. FETÖ başta olmak üzere birçok sebeple TMSF tarafından yönetilen şirketlerde iğne ucu kadar açık bulamayanlar TMSF'yi hedef alıp, "Barış Pınarı Harekatı için düzenlendiği söylenen gecede dansöz oynattılar" şeklinde çarpıtılmış, iftiraya dönük paylaşımlar yapmaktadır. Bu düpedüz ahlaksızlıktır. TMSF milletimizin menfaati doğrultusunda üzerine düşen görev ve sorumluluklarını azim ve kararlılıkla yerine getirmeye devam edecektir."

Açıklamada, Barış Pınarı Harekatı'nı da işin içine katmaya çalışanların Türk ordusunu ve Türk milletini demoralize etmeyi amaçladığı belirtilerek, "Bu tür saldırılara milletimizin itibar etmediğini görmek de ayrıca sevindiricidir." ifadelerine yer verildi.

İHA

Bu bölümde yayımlanan haberler, abonesi olduğumuz içerik sağlayıcı ajanslar tarafından (AA, DHA, İHA vb) üretilen ve otomatik olarak sitemizde yayımlanan haberlerdir. ARTI49 söz konusu haberlere ve videolara hiçbir müdahalede bulunmamaktadır. İçeriklerin hukuki sorumluluğu ajanslara aittir. Haberlerle ilgili lütfen içerik üreticisi ajanslarla iletişime geçiniz. Çeşitli nedenlerle içerik kaldırma talebiniz olursa redaktion@arti49.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05