• BIST 102.556
 • Altın 260,826
 • Dolar 5,7112
 • Euro 6,3685
 • Berlin 18 °C
 • Frankfurt 22 °C
 • Paris 23 °C
 • Ankara 16 °C
 • İstanbul 23 °C
 • İzmir 25 °C
 • Stockholm 17 °C

BBP Genel Başkanı Destici:

BBP Genel Başkanı Destici:
ANKARA (AA) - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 4 Ekim Pazar günü saat 10.00'da Atatürk Spor Salonu'nda partisinin aday tanıtım töreni ve seçim...

ANKARA (AA) - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 4 Ekim Pazar günü saat 10.00'da Atatürk Spor Salonu'nda partisinin aday tanıtım töreni ve seçim bildirgesinin açıklanacağını bildirdi.

Destici, televizyon ve gazetelerin Ankara temsilcileri ve muhabirleriyle bir araya geldiği kahvaltıda yaptığı konuşmada, sabah saatlerinde Diyarbakır Silvan'da evinden çıkıp iş yerine giderken iki uzman çavuşun şehit edildiğini belirterek, şehitlerin ailelerine, silah arkadaşlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı dileğinde bulundu. 

  Hürriyet gazetesi yazarı ve CNN Türk televizyonun program yapımcısı Ahmet Hakan Coşkun'a saldırıda bulunulduğunu anımsatan Destici, bunu da şiddetle kınadığı ve lanetlediğini belirtti.

Destici, bu saldırının kime yapılmış olduğundan çok, böyle bir saldırının gerçekleşmesinin Türkiye adına utanç verici olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ayrı fikirlere sahip olabilir, karşıt görüşlere mensup olabilir, farklı medya kuruluşlarında çalışıyor olabiliriz ama olayın bu denli hiçbirimizin kabul edemeyeceği bir şiddete kadar gelmiş olması gerçekten Türkiye adına kabul edilebilir bir şey değil. Bu basın özgürlüğüne insan haklarına hürriyetine yapılmış büyük bir saldırıdır. Bu saldırıyı şiddetle kınıyorum. Faillerinden öte arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılmasını ve bir daha böyle hiçbirimizin tasvip etmeyeceği hadiselere fırsat verilmemesini ve ortam meydana getirilmemesini tavsiye ediyorum."

- "Devletin kontrol edemediği bir nokta olabilir mi?"

Sandık güvenliğine ilişkin tartışmalara da değinen Destici, söz konusu durumun ülkeyi yönetenler açısından kahredici olduğunu savundu.

"Devletin kontrol edemediği bir nokta olabilir mi, giremediği bir mahalle olabilir mi? Ama gelinen nokta budur. Milletimizin bunu takdir etmesi lazım" ifadelerini kullanan Destici,  şunları söyledi:

"PKK'nın siyasi uzantısı olan partinin sözcüleri de hala girilemeyen mahallelerde sandık kurulması talebinde ısrarlı olarak kendilerine oradan blok oy çıkması için bir alt yapı oluşturmuş, bunun devam etmesini arzuluyorlar. Biz bunu da kabul etmiyoruz. Bizim Türkiye'yi yönetenlerden beklentimiz, kardeşim, gireceksin. Her yere gireceksin. Güvenliği sağlayacak ve sandığı kuracaksın. Yapamıyorsan bırakacaksın, yapan birisi gelecek."

- "Sen de düdüğünü assana"

Hakem Deniz Çoban'ın, hatasını anladığından dolayı istifa ettiğini anlatan Destici, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bir hakem örneği yaşadık. 'Hakemliği bırakıyorum' dedi ve bıraktı. O hakemin yaptığı iki takım açısından bakıldığında hata ama ülkenin bekasını ilgilendiren bir hata değil. Burada Türkiye'yi yönetenler diyor ki, 'Hata ettik, kandırıldık. İyi niyetle yola çıktık ama muhataplarımız bizi kandırdı.' Kardeşim sen de düdüğünü assana, sen neden asmıyorsun o zaman? Devletin bekasını, milletin güvenliğini, huzurunu ilgilendiren bir konuda, hakem kadar asil bir duruş sergileyin. Deyin ki, 'Evet, hata yaptık. Bedelini ödüyoruz, milletimizden özür diliyoruz, düdüğümüzü astık. Bundan sonra yapacaklar gelsin.' Bunu deme erdemini neden göstermiyorsunuz. Bu koltuklarda ne var, neden kalkamıyorsunuz. Eğer burası millete hizmet yeriyse, o zaman siz, millete hizmeti yapamadınız, eksik yaptınız. Milleti kamplaştırdınız ayrıştırdınız, o zaman kalkın koltuklarınızdan."

- Seçim beyannamesi 4 Ekim'de açıklanacak

Destici, partisinin 4 Ekim Pazar günü saat 10.00'da Atatürk Spor Salonu'nda aday tanıtım töreni ve seçim bildirgesinin de açıklanacağını belirtti. Toplantıda, yeni sloganları ve seçim müziklerinin tanıtılacağını aktaran Destici, CHP'nin, 1 Kasım seçimi için hazırladığı "Önce Türkiye" sloganını partisinin 2008'de, "Önce Türkiye Öncü Türkiye" olarak kullandığını kaydetti. 

Destici, bu durumu eleştirerek, "Türkiye'yi yönetenlerin de yönetmeye aday olan anamuhalefet partisi ve diğer partilerin de Türkiye için söyleyebilecek yeni bir şeyi yok. Yeni bir şeyi, farklı bir şeyi söyleyecek tek bir parti var, o da BBP. Milletimizin bir alternatifi var, milletimizin bu alternatifi görmesi lazım" diye konuştu.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Almanya'da okumak isteyenlere kötü haber
 • “Sadece gurbetçilerden tasarruf ediyorlar”
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05