• BIST 96.817
  • Altın 222,078
  • Dolar 5,3655
  • Euro 6,1063
  • Berlin 1 °C
  • Frankfurt 2 °C
  • Paris 2 °C
  • Ankara -4 °C
  • İstanbul 8 °C
  • İzmir 7 °C
  • Stockholm -7 °C

Basketbol: Thy Avrupa Ligi

Basketbol: Thy Avrupa Ligi
- Ligin çift maç haftasında Fenerbahçe Beko, 18. karşılaşmasında 16. galibiyetini elde ederek liderliğini sürdürdü- Anadolu Efes haftayı çift galibiyetle kapatarak 4. sıradaki yerini korurken, Darüşşafaka Tekfen iki maçını da kaybederek son son sırada kal


İSTANBUL (AA) - Basketbol THY Avrupa Ligi'nin çift maç haftasında Fenerbahçe Beko, 18. karşılaşmasında 16. galibiyetini elde ederek liderliğini sürdürdü.

Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki 1 numaralı organizasyonunda 17 ve 18. hafta maçları tamamlandı.

Fenerbahçe Beko, 17. hafta karşılaşmasında 12 maçlık galibiyet serisini Rusya deplasmanında Khimki'ye uzatmada yenilerek noktaladı. Ülker Sports Arena'da 18. hafta maçında Litvanya ekibi Zalgiris'i farklı yenen sarı-lacivertliler, 16. galibiyetini aldı ve liderliğini sürdürdü.

Anadolu Efes ise iyi gidişatını sürdürdü ve çift maç haftasını iki galibiyetle tamamladı. Önce deplasmanda Zalgiris'i farklı geçen lacivert-beyazlılar, sahasında da Khimki'yi yenerek 12. galibiyetine ulaştı ve 4. sıradaki yerini korudu.

Darüşşafaka Tekfen ise haftayı galibiyet alamadan kapattı. Önce sahasında Rus ekibi CSKA Moskova'ya farklı kaybeden Darüşşafaka Tekfen, deplasmanda da Karadağ temsilcisi Buducnost VOLI'ye son anlarada yediği basketle kaybetti. Ligin 18. haftasında 16. yenilgisini alan yeşil-siyahlılar, son sıradan kurtulamadı.


- Sonuçlar


17. hafta:

Khimki- Fenerbahçe Beko: 84-78 (Uzatmada)

Zalgiris-Anadolu Efes: 58-79

Olympiakos-Baskonia: 91-87

Herbalife Gran Canaria-Real Madrid: 67-75

Darüşşafaka Tekfen-CSKA Moskova: 65-80

Panathinaikos-Bayern Münih: 77-67

Maccabi FOX-Buducnost VOLI: 81-76

AX Armani Exchange Olimpia Milan-Barcelona Lassa: 85-90


18. hafta:

Anadolu Efes-Khimki: 81-72

Fenerbahçe Beko-Zalgiris: 78-61

Real Madrid-Olympiakos: 94-78

CSKA Moskova-Maccabi FOX: 76-93

Buducnost VOLI-Darüşşafaka Tekfen: 75-74

Baskonia-Herbalife Gran Canaria: 83-66

Bayern Münih-AX Armani Exchange Olimpia Milan: 93-87

Barcelona Lassa-Panathinaikos: 79-68


- Puan durumu


TakımlarOGMASYSAV.Puan
1. Fenerbahçe Beko181621500134016034
2. Real Madrid181531572136420833
3. CSKA Moskova18135155414698531
4. Anadolu Efes181261544144310130
5. Olympiakos18117144613945229
6. Barcelona Lassa18117139713613629
7. Bayern Münih189914441468-2427
8. Baskonia18810146214521026
9. AX Armani Exchange Olimpia Milan18810157215621026
10. Panathinaikos1881013951416-2126
11. Maccabi FOX1871114231444-2125
12. Khimki1871114081435-2725
13. Zalgiris1871113881419-3125
14. Herbalife Gran Canaria1861214211575-15424
15. Buducnost VOLI1841413331530-19722
16. Darüşşafaka Tekfen1821613421529-18720


  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05