• BIST 105.268
 • Altın 162,850
 • Dolar 3,9604
 • Euro 4,6498
 • Berlin 6 °C
 • Frankfurt 9 °C
 • Paris 9 °C
 • Ankara -2 °C
 • İstanbul 10 °C
 • İzmir 0 °C
 • Stockholm -4 °C

Bakan Müezzinoğlu: Ayrıcalıkları Ne Bu Arkadaşların? (2)

Bakan Müezzinoğlu: Ayrıcalıkları Ne Bu Arkadaşların? (2)
Bursa'nın Orhangazi İlçesinde partisinin İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, HDP milletvekillerinin...

MÜEZZİNOĞLU: ARZU ETTİĞİMİZ BİR TABLO DEĞİL, OLAMAZ DA

Bursa'nın Orhangazi İlçesinde partisinin İl Danışma Meclisi toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, HDP milletvekillerinin tutuklanmasıyla ilgili, şunları söyledi:

"Ülkeye ve millete hizmet etmesi gereken, devlet kadrolarında milletin imkanlarıyla hizmet etmesi gereken hainler gerekli yaptırımları göreceklerdir. Ama aynı zamanda PKK'ya hizmet eden, devletin, milletin imkanlarıyla millete hizmet etmesi gerekenlerin ihaneti de var. Bunlar da buralarda gerekli müeyyideye muhatap olacaklardır. 80 milyon kişinin adına sorumluluğu olan siyasilerin de TBMM'de göreve başladıkları gün ettikleri yemine sadık kalmaları gibi sorumlulukları var. Ne yazık ki orada ettikleri yemine sadık kalmayan, ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı ihanet odağı olan, PKK terör örgütünün sözcülüğünü yapan, onların siyasi temsilciliğini yaparak ülkenin bölünmez bütünlüğüne karşı gelen siyasi misyonun mensupları da sorumluluklarını yerine getirmemenin hesabını hukuk karşısında vereceklerdir. Dün itibariyle 9 milletvekilinin tutuklu yargılanması 3 milletvekilinin de gözetimli serbestlikle yargılanma süreci esasında siyaseten arzu ettiğimiz bir tablo değil, olamaz da. Ama siyasetçinin esas görevi millet, ülke, bayrak, birlik beraberlik , temel ilkelerdeki yanlışlıkların içinde olmamasıdır. Böyle bir fotoğrafı bu ülkeye, bu millete yaşatmamalarını arzu ederdik. Ama yaptıkları yanlışların bedeli kimsenin yanına kar olarak kalmaz. Onların da yanına kar olarak kalmayacaktır."

AVRUPA BİRLİĞİ'NE TEPKİ

Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan operasyonla ilgili de konuşan Bakan Müezzinoğlu, "Bir medya kuruluşumuza yapılan hukuki süreçle ilgili Avrupa Birliği'nden bir saat sonra olağanüstü bir durum varmış gibi açıklamalar geliyor, kınamalar geliyor. Bir saat sonra kınama yapan AB üyesi ülkeler, 15 temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye'nin yanında olması gerekirken, TBMM'nin bombalanmasına, 246 tane sivil vatandaşın şehit edilmesine, 2 bin 200'e yakın vatandaşın yaralanmasına, demokrasiye ve milli iradeye müdahale edilmesine ancak aylar sonra "Biz olayı yeni farkettik" diyebilecek kadar zeka özürlüsü, bazen de zeka fışkıran tabloyu çelişkili bir şekilde gösteriyorlar. Birini bir saat sonra farkediyorlar, diğerini aylar sonra zoraki farketmiş gibi oynuyorlar. Bunu da kabul edebilmemiz mümkün değil" diye konuştu.

HDP'ye yönelik terör operasyonunun ardından AB Büyükelçilerinin Ankara'da olağanüstü toplanmasını da eleştiren Müezzinoğlu, "Dün sabah gözaltılar başlıyor, AB üyesi ülkelerin büyükelçileri anında toplanıyor. Peki darbe girişimi sonrası ne zaman toplandınız? Hangi kararı aldınız, hangi tavrı koydunuz? İki yüzlülüğü değil çok yüzlülüğü artık bu milletin vicdanı da okuyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

DHA

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Tel : +49 (0) 615098 03 04 Faks : +49 (0) 615098 03 05