Atık Malzemeler Kız Öğrencilere Burs Oluyor

Atık Malzemeler Kız Öğrencilere Burs Oluyor

MERSİN'in merkez Mezitli İlçesi'nde, atık malzemelerden ürünler yapan bir grup gönüllü kadın, satışlardan elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi kız...

MERSİN'in merkez Mezitli İlçesi'nde, atık malzemelerden ürünler yapan bir grup gönüllü kadın, satışlardan elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi kız çocuklarına burs veriyor.

Maddi durumu iyi olmayan ailelerin okuyan kız çocukları için bir araya gelen eğitim gönüllüsü kadınlar plastik, cam, kumaş, kağıt, tahta ve karton kutu gibi geri dönüştürülebilir atık malzemelerden yaptıkları ürünleri, Soli Güneş Festivali'nde açtıkları stantta satışa sundu. Kadınlar tarafından yapılan yumurta kutusundan saksı, gazete kağıdından hediye paketi, iplerden sepet, eski kon giysilerden cüzdan, metal kapaklardan ayna ve şampuan kutusundan telefonluk gibi ürünler standı gezenlerin ilgisini çekti. Yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren gönüllülerden sorumlu öğretici Aysel Kaydu, şunları söyledi:

"Bizler kız çocuklarının eğitimine katkı sağlamak için atık malzemeleri geri dönüştürerek ürünler yapıyoruz. Ürünlerin satışında elde ettiğimiz geliri de ihtiyacı olan kız öğrencilerimize burs olarak aktarıyoruz. Şu an iki kız öğrencimizin bursu hazır durumda. Hedefimiz Eylül ayında beş öğrenciye burs verebilmek. Çalışmalarımız çok güzel gidiyor haftanın iki günü arkadaşlarımızla bir araya gelip üretiyoruz."

FOTOĞRAFLI

DHA

HABERE YORUM KAT