Almanya'da Türk kuyumcuyu soydular

Almanya'nın Moers ketinde, Zeyneddin Kürşat'a ait kuyumcu dükkanı soyuldu.

KÖLN - Almanya'nın Moers ketinde, Zeyneddin Kürşat'a ait kuyumcu dükkanı 4 Aralık Pazar günü saat 07.00 sularında soyuldu. Güvenlik kamerası kayıtlarında iki kişi oldukları görülen hırsızlar Grafschafter Pasajı'ndaki Mardines adlı kuyumcuya kapıyı levye ile kırarak girdiler.

Hırsızlar vitrinde ve tezgahta bulunan bilezik, yüzük ve küpeleri çantalara doldurduktan sonra ortadan kayboldu. İşyerinde inceleme yapan polis, maskeli hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Mardinli Kuyumcu Zeyneddin Kürşat, hırsızların yaklaşık 5 kilogram altın aldıklarını söyledi. İşyerinin sigortası bulunmadığını belirten Kürşat, “13 yıllık emeğim gitti. Hırsızları tanıyan veya olay hakkında bilgisi olanlar mutlaka polise haber versinler. Hurda altın toptancıları çok miktarda bilezik, yüzük ve küpe getiren olursa dikkatli olsunlar.

Hırsızlar pasajın da kapılarını kırmışlar. Polisle ve pasaj yönetimi ile görüşerek olayın detaylarını öğrenmeye çalışıyorum. Pasaj yönetimi ile görüştüm. Ama kira konusunda filan yardımcı olamayacaklarını söylediler. Boş dükkanda müşteri bekliyorum şimdi” dedi.

 

 

VİDEOYA YORUM KAT
Benzer Videolar