Almanya’da camiye çirkin saldırı

Almanya’da camiye çirkin saldırı

Almanya’nın Münster kentinde bulunan DİTİB'e bağlı Minden Barbaros Camisi insan dışkısı ile kirletildi. Kuran-ı Kerim sayfaları yırtıldı.

MÜNSTER - Almanya’nın Münster kentine bağlı Herford-Minden bölgesinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Minden Barbaros Camisi, gece saatlerinde kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce insan dışkısı ile kirletildi. Kuran-ı Kerim sayfalarını da yırtan saldırganlar etrafa zarar verdi. 

2019_temmuz_kuran.jpg

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Minden Barbaros Camisi'ne dün öğlen saatlerinde düzenlenen saldırıda caminin içerisi insan dışkısıyla kirletildi. Ayrıca, camideki Kur'an-ı Kerim'in sayfaları yırtıldı. 

Olayın fark edilmesinin ardından konunun polise intikal ettirilmesi sonucu camide inceleme yapılarak olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

thumbs_b_c_e05555e59211e241ddabdd044cfde9d0.jpg

Cami Derneği Başkanı Sebahattin Çiğdem, daha önce de camilerine saldırı yapıldığını belirterek, saldırgan ya da saldırganların yakalanmasını istedi.

Almanya'da son 10 günde 6'sı DİTİB'e bağlı, biri ise Arap topluluklara ait olmak üzere toplam 7 camiye saldırı yapıldığı belirtildi.

HABERE YORUM KAT